Zmiana VPN to bardzo pożądana funkcja w dzisiejszym świecie. Niestety nie jest wbudowana w system operacyjny i wymaga zewnętrznego oprogramowania. Jak zmienić VPN na komputerze? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, ale co tak naprawdę macie na myśli?

Pod terminem „zmiany VPN” kryją się na dobrą sprawę dwie czynności:

  • Zmiana oprogramowania VPN,
  • Zmiana serwera, przez który przechodzi wasze połączenie internetowe (tak, żeby „udawać” pochodzenie np. z innego kraju).

W sensie dosłownym najbardziej pasuje pierwsze znaczenie, jednak większość osób ma na myśli raczej drugie znaczenie. To na dobrą sprawę skrót myślowy, gdyż ta czynność nie ma swojej nazwy, a przynajmniej niełatwej w przekazie. W końcu głównym zadaniem VPN jest ochrona danych, a nie „zmiana” VPN.

Jak zmienić VPN na komputerze? Poradnik krok po kroku

Jeśli chcecie zmienić VPN na komputerze, musicie mieć najpierw odpowiednie oprogramowanie stworzone ku temu. Jeśli nie macie odpowiedniej aplikacji do zmiany VPN, polecamy ze swojej strony NordVPN – na przykładzie tej aplikacji tworzymy nasz poradnik. Używając tego programu, macie pewność, że konfiguracja VPN będzie prosta.

Jeśli wszystko już gotowe, można brać się do dzieła. Jeśli jest jeszcze z czymś problem, sprawdź nasz poradnik, jak włączyć VPN. Gdyby brakowało odpowiedzi na twoje pytanie, daj znać w komentarzach!

Jak zmienić VPN na komputerze? Poradnik krok po kroku:

  1. Pobierz i zainstaluj wybraną aplikację VPN.
  2. Po instalacji włącz program.
  3. Z reguły zobaczysz w widocznym miejscu duży przycisk odpowiadający za włączenie VPN. Użyje on jednak domyślnego serwera. Jeśli chcesz się połączyć z konkretnego innego kraju, wybierz go z listy.
  4. Zmień VPN na komputerze (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Zostają dwa tematy. Pierwszy to oczywiście drugie znaczenie „jak zmienić VPN” na komputerze, czyli zmiana oprogramowania. Całość opisaliśmy w poradniku jak wyłączyć VPN.

Drugi temat to oczywiście sprawdzenie bądź upewnienie się, że VPN działa. Jak sprawdzić, czy VPN działa? Możesz to zrobić sposobami opisanymi w podlinkowanym poradniku. Jest to jednak łatwe do zauważenia. Wchodząc na strony internetowe z innego kraju, te powinny się dopasować językiem i lokalizacją do miejsca pochodzenia połączenia.

Jak zmienić VPN na komputerze za darmo?

Jak zmienić VPN na komputerze za darmo? Czy to w ogóle możliwe? Tak! Istnieją darmowe programy do zmiany VPN. Ucieszy cię, że wspomniany przez nas NordVPN również możesz wypróbować za darmo. To kompleksowe rozwiązanie pozwala aż na cały miesiąc darmowego dostępu do pełnej płatnej wersji, tak żebyście mogli się dokładnie przekonać o jego działaniu.

Ciężko o lepszą ofertę, szczególnie że infrastruktura VPN wymaga sporych nakładów finansowych i nie jest tania w utrzymaniu. To sprawia, że lepiej zdecydować się na płatny VPN i mieć spokój niż narażać na nieprzyjemności związane z podejrzanymi aplikacjami, które można zdobyć za darmo.

Zmiana VPN na komputerze – korzyści

Jeśli zmieniać VPN na komputerze, to tylko z powodu korzyści. Jakie zalety niesie ze sobą zmiana VPN na komputerze?

  • Zmiana VPN – to oczywiste. Wirtualna zmiana lokalizacji przyda się, gdy będziecie chcieli zrobić zakupy dóbr cyfrowych w innych krajach lub po prostu przeczytać coś za blokadą regionalną.
  • Ochrona. Sieci VPN zwiększają twój poziom ochrony, nawet jeśli masz już antywirus. VPN pilnuje innych sfer związanych z bezpieczeństwem – robi to, aby nikt cię nie śledził i nie wykradł twoich danych.
  • Optymalizacja połączenia – Dla ochrony twoich danych VPN przepuszcza twoje połączenie przez własny serwer, gdzie te są szyfrowane. Przy okazji je „układa” (optymalizuje) pod kątem objętości, czym może przyspieszyć działanie internetu.

Kiedy zdecydować się na zmianę VPN na komputerze?

Odpowiedź na to pytanie należy tylko i wyłącznie do was. Ze swojej strony możemy powiedzieć tylko tyle: kiedy tego potrzebujecie. VPN ma wiele zalet i zwiększa waszą ochronę, ale w tym celu nie musicie być ciągle połączeni przez serwer w innym kraju. Tę funkcję możecie sobie zostawić na wyjątkowe okazje.

WARTO PRZECZYTAĆ:

cactusvpn Recenzja CactusVPN – wszystko, co musisz wiedzieć
Rynek VPN jest tak wyjątkowo bogaty w przeróżne aplikacje, że ciężko jest wyróżnić się wschodzącym gwiazdom. Jest jednak kilka sposobów na trafienie w gusta potencjalnych
blokada vpn Blokada VPN – czym jest i jak sobie z tym poradzić?
Virtual Private Network to potężne narzędzie zapewniające prywatność i bezpieczeństwo online, o ile działa prawidłowo, a więc nie następuje blokada VPN. Wyobraź sobie, że surfujesz
samsung tv vpn VPN na Samsung TV — jaki wybrać i jak go ustawić?
Masz telewizor Samsunga i chcesz uruchomić na nim VPN, aby omijać geoblokady zawarte w serwisach streamingowych? Dobrze trafiłeś! W tym artykule podpowiemy, jak włączyć VPN
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *