Wydawać by się mogło, że specjaliści IT nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Należy jednak wiedzieć o tym, że istnieje sporo niezwykle przydatnych narzędzi, dzięki którym cały proces poszukiwania wymarzonej pracy będzie trwał znacznie krócej. W poniższym artykule doradzamy, jak skutecznie poszukiwać pracy w IT.

Założenie profilu na LinkedIn

Aby w szybki sposób znaleźć pracę jako specjalista IT, warto postawić przede wszystkim na utworzenie konta na branżowym portalu LinkedIn. Jest to strona dedykowana pracownikom i pracodawcom, dzięki której poszukiwanie zatrudnienia staje się znacznie łatwiejsze.

Gdy mamy profil na LinkedIn, pracodawcy mogą sami się do nas zgłosić – zwłaszcza, gdy możemy pochwalić się imponującym doświadczeniem oraz wieloma cennymi kompetencjami. Aby zwiększyć swoje szanse na wzbudzenie zainteresowania wśród potencjalnych pracodawców, należy pamiętać o dodaniu profesjonalnego zdjęcia profilowego a także wypełnieniu cennych informacji w poszczególnych zakładkach – chodzi tu w szczególności o poprzednio zajmowane stanowiska pracy, ukończone studia, kursy i szkolenia. 

Grupy tematyczne

Bardzo dobrym pomysłem jest także skorzystanie z grup tematycznych związanych z pracą na konkretnym, interesującym nas stanowisku. Przykładowo: gdy specjalizujemy się w języku Java, warto odwiedzić forum dedykowane właśnie tej technologii. Grupy tematyczne znajdziemy przede wszystkim na Facebooku oraz wcześniej wspomnianym już portalu LinkedIn.

Firmy zajmujące się outsourcingiem IT

Z roku na rok coraz więcej firm rezygnuje z tworzenia własnych działów IT, a w zamian za to stawia na outsourcing IT. Jest to rozwiązanie korzystne, ponieważ pozwala na ograniczenie kosztów, a dodatkowo daje gwarancję bezpieczeństwa danych oraz opieki merytorycznej nawet przez 24 godziny na dobę.

Z tego względu firmy zajmujące się outsourcingiem IT cały czas zgłaszają zapotrzebowanie na doświadczonych fachowców. Oferują one wysokie zarobki. Dodatkowo, praca na rzecz tego rodzaju firm wiąże się z wieloma wyzwaniami. Duża liczba różnorodnych klientów oraz wielorakie potrzeby sprawią, że z pewnością do naszej pracy nie wkradnie się rutyna. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się pod adresem https://itds.pl/it-jobs/.

Konto w serwisie GitHub

Konto na portalu GitHub to absolutny must have dla każdego programisty. GitHub to portal, który zrzesza specjalistów IT z całego świata. Umożliwia on na przykład dzielenie się kodem oraz wszelkiego rodzaju innymi informacjami na temat funkcjonowania tej branży.

Na portalu GitHub nie brakuje także rekruterów poszukujących doświadczonych i błyskotliwych pracowników. Aktywność na tym portalu daje nam zatem ogromne szanse na znalezienie pracy w zawodzie. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia w IT przez portal GitHub, warto także uzupełnić swój profil umieszczając tam informacje na temat doświadczeń zawodowych oraz dotychczasowych osiągnięć i realizowanych projektów.

Podsumowanie

W chwili obecnej istnieje bardzo dużo skutecznych narzędzi, dzięki którym cały proces poszukiwania pracy w branży IT przebiega szybciej i sprawniej. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia, warto skorzystać ze wszystkich opisanych w tym artykule możliwości.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *