Wiele różnego typu urządzeń elektronicznych ma opcję hard resetu, czyli przywrócenia do ustawień fabrycznych. Po wykonaniu takiego działania sprzęt jest jak nowy, przynajmniej pod względem oprogramowania – zostaną z niego usunięte wszystkie nasze dane i ustawienia. Nie inaczej jest w przypadku smartbandów. Szczególnie często można się spotkać z pytaniem, jak zresetować opaskę Mi Band 5 od Xiaomi.

Jeśli sprzęt nie działa poprawnie, nie chce się połączyć ze smartfonem lub po prostu planujemy go odsprzedać, umiejętność przywrócenia opaski do ustawień fabrycznych może być bardzo przydatna. Na szczęście jest to łatwy i bardzo szybki proces. Wszystko krok po kroku wyjaśnimy poniżej — zapraszamy (a niedawno omawialiśmy także hard reset iPhone i to, jak go szybko i sprawnie wykonać na wszystkich modelach smartfonów od Apple)!

Jak zresetować opaskę Mi Band 5?

Jeśli zastanawiasz się, jak zresetować opaskę Mi Band 5, wystarczy, że wykonasz w tym celu poniżej opisane kroki:

 1. Dotknij opaskę lub podnieś nadgarstek, aby wybudzić ekran.
 2. Przesuwaj palcem w górę ekranu, aż zobaczysz napis “More”. Stuknij w niego.
 3. Ponownie przewiń ekran, po czym otwórz aplikację “Settings”.
 4. Przesuń palcem listę dostępnych opcji i wybierz “Factory reset”.
 5. Potwierdź swoją decyzję, naciskając na znak akceptacji, który pojawi się na górze ekranu.
 6. Poczekaj, aż opaska Xiaomi Mi Band 5 zostanie zresetowana.

I gotowe — wszystkie nasze dane, takie jak m.in. tarcza, zostaną wykasowane, a opaska zostanie przywrócona do ustawień fabrycznych — ustawienia fabryczne to takie, które są domyślne po zakupie. Będzie trzeba na nowo połączyć ją ze smartfonem, aby móc w pełni z niej korzystać. Ponowne sparowanie to jednak bardzo szybka i prosta sprawa, więc nie powinno ono sprawić nikomu problemu.

Xiaomi Mi Band 5 reset — podsumowanie

Jeśli wie się, gdzie szukać, jak widać odpowiedź na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 5 jest dość krótka i prosta. Warto wiedzieć, gdzie można taką opcję znaleźć, ponieważ wielokrotnie może się ona przydać — choćby w sytuacji, gdybyśmy chcieli ją komuś oddać bądź sprzedać, ponieważ na przykład planujemy zakupić nowszy model. W takich przypadkach w dobrym tonie byłoby “wyczyszczenie” jej ze swoich danych. Ogółem mówiąc, jeśli chcemy zresetować opaskę Xiaomi, to w każdym modelu proces ten wygląda podobnie.

Skoro mowa o Mi Bandzie i nowym modelu, zapraszamy Was przy okazji do zapoznania się z naszą recenzją opaski Xiaomi Mi Band 6, czyli następcy “piątki”, która była tematem tego artykułu. Dajcie znać, jeśli macie pomysły na kolejne poradniki i inne artykuły, które powinniśmy przygotować!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jaki smartwatch dla seniora wybrać? Sprawdź ranking 8 najlepszych zegarków inteligentnych dla starszego użytkownika!
Smartwatche to stosunkowo nowy gadżet, który jest przeznaczony dla każdego – w tym również seniorów. Starsi użytkownicy także znajdą w takim sprzęcie wiele naprawdę przydatnych
redmi smart tv Redmi Smart TV – nowy telewizor od Xiaomi
Niedługo powinniśmy poznać pełną specyfikację i ceny nowego telewizora wyprodukowanego przez Xiaomi. Chiński gigant branży elektronicznej ma już w swojej ofercie telewizory z funkcjami smart.
telewizor do kuchni Telewizor do kuchni – jaki wybrać?
Miejscem, w którym można znaleźć telewizor jest najczęściej salon, jednak w wielu domach pojawia się także w innym pomieszczeniu – kuchni. Dzięki temu wygodniej jest
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

3Komentarze

 • Sylwia Heleniak, 16 października 2021 @ 14:25 Odpowiedz

  Nie mogę zrestartować opaski mi Smart Band 5

 • Sylwia Heleniak, 16 października 2021 @ 14:26 Odpowiedz

  Nie mogę zresetować opaski mi Smart Band 5

 • Katarzyna Gaddowska, 6 marca 2023 @ 09:38 Odpowiedz

  Dlaczego po uzyskaniu PAI 50’nagle PAI zaczęło spadać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *