Planujecie sprzedać swoje PlayStation 4 i nie chcecie, aby nowy właściciel miał dostęp do Waszego konta czy innych danych zgromadzonych na urządzeniu? W tym i wielu innych przypadkach można często spotkać się z pytaniem o to, jak zresetować PS4, czyli jak przywrócić tę konsolę do ustawień fabrycznych.

Taka opcja jak najbardziej istnieje i jest stosunkowo prosta w użyciu, natomiast nie każdy będzie wiedział, gdzie jej szukać. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym objaśniamy cały ten proces krok po kroku. Zapraszamy!

Jak zresetować PS4? Praktyczny poradnik

Odpowiedź na pytanie, jak zresetować PS4 nie należy do skomplikowanych. Zanim jednak przystąpisz do tego procesu, weź pod uwagę fakt, że w ramach resetu cofniesz konsolę do ustawień fabrycznych (pod względem software’owym będzie ona “jak nowa”), ale nie przywrócisz systemu do poprzedniej wersji.

Po resecie wersja systemu będzie taka sama, po prostu usunięte zostaną z niego wszystkie dane użytkownika, m.in. konto, na które byliśmy zalogowani. Bez dalszego przedłużania, oto, jak zresetować PlayStation 4:

  1. Wejdź w Ustawienia konsoli.
  2. Wybierz zakładkę Inicjacja.
  3. Naciśnij na opcję Przywróć ustawienia domyślne.
  4. Potwierdź swoją decyzję i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie PS4.

Dobrze zastanów się nad tym, czy na pewno chcesz dokonać pełnego resetu PlayStation 4. Kiedy już się na to zdecydujesz, nie będzie możliwości cofnięcia tej operacji czy jej przerwania i przywrócenia poprzednich danych.

Jeśli nagle zmienisz zdanie, nie wyłączaj PS4 – w ten sposób nie zapobiegniesz przywracania do ustawień fabrycznych możesz co najwyżej uszkodzić swoją konsolę. Zadbaj też o to, aby nie przeprowadzać resetu w momencie, w którym istnieje duża szansa na wystąpienie przerwy w dostawie prądu, na przykład podczas burzy.

Reset PlayStation 4 – podsumowanie

Wiecie już, jak zresetować PS4, więc mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się dla Was przydatny. Reset PlayStation 4 to prosty i szybki proces, natomiast nie należy decydować się na niego pochopnie. To dobra opcja, jeśli na przykład sprzedajemy konsolę czy w przypadku, kiedy nie działa ona prawidłowo i jest szansa, że przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiąże problem.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może w Wasze gusta trafi również ten, w którym wyjaśnialiśmy, jak zresetować opaskę Mi Band 5. Swego czasu dołożyliśmy także swoją cegiełkę do walki Xbox Series X vs PS5 i porównaliśmy obie te konsole. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne tematy, które Waszym zdaniem powinniśmy poruszyć w naszych materiałach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak podłączyć PS4 do laptopa? Poradnik krok po kroku
Z naszego artykułu dowiesz się, jak podłączyć PS4 do laptopa. Dzięki temu możesz przenieść konsolę w inne miejsce bez konieczności zabierania telewizora czy monitora, które
sony ces 2024 Sony na CES 2024: pokazano samochód sterowany DualSense
Wystartowały targi CES 2024! Podczas nich Sony zaprezentowało nowości. Niektórzy oczekiwali, że dojdzie do prezentacji PS5 Pro, ale tak jednak się nie stało. Zamiast tego
playstation blog goty 2023 Znamy już wyniki PlayStation Blog Game of the Year Awards 2023!
Dobiegło końca głosowanie na najlepsze gry, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy miały swój debiut na PS4/PS5. Opublikowano już zwycięzców. Jakie produkcje znalazły się na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *