Dokumenty, Prezentacje, Arkusze czy Dysk Google mogą być bardziej znanymi częściami pakietu biurowego oferowanego przez tę firmę niż Formularze Google, ale nie znaczy to, że nie warto zapoznać się z narzędziem do tworzenia kwestionariuszy udostępnionym przez tego amerykańskiego giganta. Tylko jak zrobić ankietę w Google? Na czym polega ten proces?

Przede wszystkim warto wskazać, że nie wiąże się on z żadnymi opłatami. Formularze Google to usługa darmowa, natomiast, żeby zaprojektować za jej pomocą ankietę, trzeba mieć założone konto Google. Nic to nie kosztuje i większość osób już je posiada, ale warto o tym wspomnieć. Krok po kroku proces tworzenia formularza omówimy poniżej – zapraszamy!

Jak zrobić ankietę w Google?

Formularze Google to usługa, która daje możliwość szybkiego i bezproblemowego stworzenia kwestionariusza, ankiety i wielu innych projektów tego typu. Odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę w Google jest więc bardzo prosta. Wystarczy w tym celu postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Otwórz Formularze Google i zaloguj się na swoje konto Google, jeśli nie jesteś aktualnie zalogowany/a.

2. Naciśnij na kafelek ze znakiem plusa i napisem “Pusty” (alternatywnie można wybrać któryś z gotowych wzorów i go przerobić).

jak zrobić ankietę w google

3. Nadaj formularzowi nazwę i wpisz opis.

jak zrobić ankietę w google

4. Naciśnij pierwsze pytanie, aby je edytować. Wpisz pytanie i wybierz, czy ma ono być jednokrotnego, czy wielokrotnego wyboru (bądź czy użytkownik ma sam wpisać odpowiedź), a następnie uzupełnij możliwe odpowiedzi.

jak zrobić ankietę w google

5. Klikając na kółko w okręgu po prawej stronie dodawaj kolejne pytania, a potem do nich odpowiedzi. Przy każdym pytaniu możesz przesunąć suwak obok “Wymagane”, aby uczynić odpowiedź obowiązkową.

jak zrobić ankietę w google

6. Kiedy skończysz, kliknij na “Wyślij” i wpisz adresy e-mail użytkowników, którzy mają wypełnić ankietę bądź kliknij na ikonkę łącza, aby uzyskać link do ankiety.

jak zrobić ankietę w google

jak zrobić ankietę w google

Poza pytaniami do ankiety można dodawać także m.in. tekst i obrazy. U góry ekranu jest też ikonka palety farb, za pomocą której można zmienić motyw kwestionariusza. Wyniki ankiety można z kolei podejrzeć, wchodząc w jego edycję i klikając na zakładkę “Odpowiedzi” w górnej części ekranu.

W zakładce “Ustawienia” można z kolei między innymi przerobić ankietę na test (ustalać prawidłową odpowiedź, przydzielać wartości punktowe do poszczególnych pytań/zadań i nie tylko).

Kwestionariusz Google – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę w Google nie należy do skomplikowanych. Jednocześnie kwestionariusz Google daje naprawdę sporo możliwości i może przydać się w różnorodnych sytuacjach. Warto więc poświęcić chwilę na to, aby dobrze się zapoznać z opcjami, jakie oferuje. Nie bez powodu korzysta z niego tak wiele dużych organizacji – jest on prosty w obsłudze i skuteczny, a przy tym całkowicie darmowy.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł, chcielibyśmy zachęcić Was do zapoznania się także z innymi, które dotychczas przygotowaliśmy. Między innymi wyjaśnialiśmy, jak zamienić PDF na Worda. Omawialiśmy także, jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, pomysły i sugestie, więc nie wahajcie dzielić się nimi w komentarzach pod tym materiałem!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *