Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dokumenty, Prezentacje, Arkusze czy Dysk Google mogą być bardziej znanymi częściami pakietu biurowego oferowanego przez tę firmę niż Formularze Google, ale nie znaczy to, że nie warto zapoznać się z narzędziem do tworzenia kwestionariuszy udostępnionym przez tego amerykańskiego giganta. Tylko jak zrobić ankietę w Google? Na czym polega ten proces?

Przede wszystkim warto wskazać, że nie wiąże się on z żadnymi opłatami. Formularze Google to usługa darmowa, natomiast, żeby zaprojektować za jej pomocą ankietę, trzeba mieć założone konto Google. Nic to nie kosztuje i większość osób już je posiada, ale warto o tym wspomnieć. Krok po kroku proces tworzenia formularza omówimy poniżej – zapraszamy!

Jak zrobić ankietę w Google?

Formularze Google to usługa, która daje możliwość szybkiego i bezproblemowego stworzenia kwestionariusza, ankiety i wielu innych projektów tego typu. Odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę w Google jest więc bardzo prosta. Wystarczy w tym celu postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

1. Otwórz Formularze Google i zaloguj się na swoje konto Google, jeśli nie jesteś aktualnie zalogowany/a.

2. Naciśnij na kafelek ze znakiem plusa i napisem “Pusty” (alternatywnie można wybrać któryś z gotowych wzorów i go przerobić).

jak zrobić ankietę w google

3. Nadaj formularzowi nazwę i wpisz opis.

jak zrobić ankietę w google

4. Naciśnij pierwsze pytanie, aby je edytować. Wpisz pytanie i wybierz, czy ma ono być jednokrotnego, czy wielokrotnego wyboru (bądź czy użytkownik ma sam wpisać odpowiedź), a następnie uzupełnij możliwe odpowiedzi.

jak zrobić ankietę w google

5. Klikając na kółko w okręgu po prawej stronie dodawaj kolejne pytania, a potem do nich odpowiedzi. Przy każdym pytaniu możesz przesunąć suwak obok “Wymagane”, aby uczynić odpowiedź obowiązkową.

jak zrobić ankietę w google

6. Kiedy skończysz, kliknij na “Wyślij” i wpisz adresy e-mail użytkowników, którzy mają wypełnić ankietę bądź kliknij na ikonkę łącza, aby uzyskać link do ankiety.

jak zrobić ankietę w google

jak zrobić ankietę w google

Poza pytaniami do ankiety można dodawać także m.in. tekst i obrazy. U góry ekranu jest też ikonka palety farb, za pomocą której można zmienić motyw kwestionariusza. Wyniki ankiety można z kolei podejrzeć, wchodząc w jego edycję i klikając na zakładkę “Odpowiedzi” w górnej części ekranu.

W zakładce “Ustawienia” można z kolei między innymi przerobić ankietę na test (ustalać prawidłową odpowiedź, przydzielać wartości punktowe do poszczególnych pytań/zadań i nie tylko).

Kwestionariusz Google – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jak zrobić ankietę w Google nie należy do skomplikowanych. Jednocześnie kwestionariusz Google daje naprawdę sporo możliwości i może przydać się w różnorodnych sytuacjach. Warto więc poświęcić chwilę na to, aby dobrze się zapoznać z opcjami, jakie oferuje. Nie bez powodu korzysta z niego tak wiele dużych organizacji – jest on prosty w obsłudze i skuteczny, a przy tym całkowicie darmowy.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł, chcielibyśmy zachęcić Was do zapoznania się także z innymi, które dotychczas przygotowaliśmy. Między innymi wyjaśnialiśmy, jak zamienić PDF na Worda. Omawialiśmy także, jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, pomysły i sugestie, więc nie wahajcie dzielić się nimi w komentarzach pod tym materiałem!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *