Każdy z pewnością przyzna, że, jeśli chodzi o wszelkiej maści dokumenty, dwa najpopularniejsze obecnie formaty plików to PDF i DOCX, przy czym ten pierwszy jest formatem charakterystycznym dla narzędzi Adobe, drugi zaś pochodzi z edytora tekstu od Microsoftu. W związku z tym często można spotkać się z pytaniem: jak zamienić PDF na Worda (gdzie Word oznacza właśnie format DOCX)?

Jest to przydatna umiejętność, ponieważ pliki PDF mogą być nieco upierdliwe w edycji, zwłaszcza, jeśli nie posiada się odpowiedniego narzędzia. Czasami do różnych celów lepiej sprawdzają się pliki DOCX. Poniżej omówimy dwie proste i szybkie metody na zamianę z PDF na Worda – zapraszamy!

Jak zamienić PDF na Worda? Najlepsze metody

Jest kilka sposobów na to, jak zamienić PDF na Worda. My chcielibyśmy omówić konkretnie dwa – jeden wymaga tylko połączenia z Internetem i jest darmowy, drugi działa również offline i może być darmowy lub nie (w zależności od tego, z jakiego narzędzia skorzystamy).

Metoda 1. Zamiana z PDF na Worda przez Internet

Jest sporo stron w Internecie, które reklamują się usługą “PDF do Word”. Co najważniejsze, są one szybkie i proste w użyciu, a przy tym bezpłatne (w większości przypadków). Wśród stron tego typu można wymienić:

Jak mogliście zauważyć, jedno z tych narzędzi (drugie) jest oficjalnym narzędziem od Adobe. Na jego przykładzie wskażemy, jak zamienić PDF na Worda przez Internet:

  1. Otwórz stronę internetową narzędzia PDF na Word.
  2. Kliknij na przycisk “Wybierz plik”.
  3. Znajdź na dysku i wybierz plik PDF, który chcesz zamienić.
  4. Poczekaj, aż plik zostanie przesłany i przeprowadzona zostanie konwersja.
  5. Naciśnij na przycisk “Pobierz”.

I gotowe – gotowy plik powinien zostać pobrany na komputer!

Metoda 2. PDF na Word za pomocą programu

Zamiana pliku PDF na DOCX może także przebiec za pomocą specjalnego programu do edycji i eksportu plików PDF. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość konwersji nawet przy braku Internetu.

Jest kilka takich narzędzi, zarówno płatnych, jak i darmowych – w przypadku każdego z nich proces zamiany może wyglądać nieco inaczej, ale taka opcja nie powinna być trudna do znalezienia.

Przykładowo, w Adobe Acrobat DC, należy wykonać poniższe kroki:

  1. Otwórz plik PDF, który chcesz zamienić, w programie Adobe Acrobat DC.
  2. Kliknij na “Plik”, a potem najedź na “Eksportuj do”.
  3. Najedź na “Microsoft Word”, a następnie kliknij na “Dokument programu Word”.
  4. Wybierz miejsce zapisu i kliknij na “Zapisz”.

To tyle – efekt powinien być taki sam, jak w przypadku pierwszej metody.

Zamiana z PDF na Worda – podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz poradnik dotyczący tego, jak zamienić PDF na Worda okazał się dla Was przydatny. Nie da się ukryć, że chociaż PDF to popularny i lubiany przez wiele osób format plików, to nie w każdym przypadku się on sprawdza. Dla wielu osób pliki DOCX są wygodniejsze w edycji (między innymi dlatego często wszelkiej maści formularze i wzory dokumentów udostępniane są w dwóch wersjach – PDF i DOCX).

Jeśli przypadł Wam do gustu ten artykuł, to chcielibyśmy Wam zaproponować zapoznanie się także z innymi, które dotyczą podobnej tematyki. Między innymi omawialiśmy dla Was szczegółowo dzielenie PDF. Wyjaśnialiśmy także, jak zmienić kolejność stron w pliku PDF. Gdybyście mieli jakieś pytania, sugestie bądź informacje, którymi chcecie się podzielić, nie wahajcie się zostawić ich w sekcji komentarzy!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
microsoft defender for endpoint Microsoft Defender oznaczył… Microsoft Office jako wirusa
Microsoft Defender, czyli wbudowane oprogramowanie antywirusowe Windowsa, od dawien dawna jest obiektem wielu kpin. W ostatnich latach jego reputacja zaczęła minimalnie się poprawiać… aczkolwiek wciąż
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *