Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dzielenie PDF to funkcja, która potrafi się od czasu do czasu przydać. Choćby w sytuacji, kiedy mamy jeden plik z różnymi segmentami i chcemy dla ułatwienia każdy z nich rozbić na osobny dokument, aby rozesłać go do różnych osób. Czy na przykład w sytuacji, kiedy jest on po prostu za długi i chcemy podzielić go na części.

W tym artykule przedstawimy Wam dwie najprostsze i najwygodniejsze metody, stanowiące odpowiedzi na pytanie, jak podzielić PDF. Bez obaw – cały proces jest bardzo prosty i szybki, nikt nie powinien więc mieć z nim problemu. Zapraszamy!

Jak podzielić PDF?

Chcielibyśmy przedstawić Wam dwa (naszym zdaniem) najlepsze sposoby na radzenie sobie z koniecznością podzielenia pliku PDF na dwie lub więcej części. Pierwszy z nich wymaga jedynie połączenia z Internetem, drugi zaś specjalnego programu.

Sposób 1. Dzielenie PDF online

W Internecie dostępne są bardzo łatwo różnego rodzaju darmowe usługi związane z plikami PDF, które pozwalają bardzo szybko dzielić, łączyć, obracać, edytować, zmniejszać i nie tylko tego typu pliki.

Jeśli chodzi konkretnie o dzielenie PDF, to można wskazać między innymi takie strony, które to umożliwiają:

Jak podzielić PDF w ten sposób? Obsługa tego typu narzędzi jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać z plików na swoim dysku ten, którzy chcemy podzielić, po czym zaznaczyć, które strony chcemy rozdzielić.

Kiedy wszystko już będzie tak, jak chcemy, należy zapisać zmiany i poczekać, aż plik zostanie podzielony. Następnie będziemy mieli opcję pobrania gotowych plików. Nie powinny one zawierać żadnych znaków wodnych czy innych tego typu uciążliwości, a do tego taka usługa jest całkowicie darmowa.

Trzeba przy tym wskazać, że chociaż dzielenie plików PDF w ten sposób jest bardzo szybkie i wygodne, to nie zaleca się dzielenia w ten sposób plików zawierających informacje, które nie chcielibyśmy, aby wpadły w niepowołane ręce.

Sposób 2. Podziel PDF programem do edycji

Do podziału plików PDF możesz także wykorzystać specjalny program. Jest to bezpieczniejsza opcja, aczkolwiek mniej wygodna, ponieważ wymaga pobrania i zainstalowania takiego narzędzia. Część tego typu narzędzi jest darmowa, niektóre zaś są płatne.

My chcielibyśmy omówić ten proces w bardzo popularnym programie Adobe Acrobat. Żeby za jego pomocą podzielić PDF-a, najpierw musimy otworzyć plik, który posiada wiele stron. Następnie trzeba nacisnąć na ikonkę dwóch stron obok siebie, która powinna znajdować się na dole ekranu, obok wyboru przybliżenia.

Po lewej stronie powinny się nam wyświetlić miniaturki stron. W tym momencie trzeba nacisnąć na dowolną z nich prawym przyciskiem myszy i wybrać “Wydziel strony”. Ostatni krok to wybranie, które strony chcemy wydzielić. Możemy też zadecydować, czy chcemy wydzielić strony jako osobne pliki, czy usunąć je. Po kliknięciu na “OK” strony zostaną wydzielone.

Dzielenie PDF – podsumowanie

Jeśli uważnie przeczytaliście powyższe wskazówki, dzielenie PDF nie powinno już być dla Was wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się podzielić plik poprzez narzędzie online, czy poprzez specjalny program, wynik powinien być ten sam. Ta pierwsza opcja jest wygodniejsza, ponieważ nie wymaga instalowania czegokolwiek, ale jednak mniej bezpieczna.

Korzystając z napotkanej okazji, chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z innymi artykułami z naszej serii poradników dotyczących tego typu plików. Na TechPolska można już m.in. znaleźć wskazówki na temat tego, jak obrócić stronę PDF, a także, jak połączyć pliki PDF. Dajcie znać, jeśli są jeszcze jakieś kwestie, które Waszym zdaniem powinniśmy omówić!

Share:

administrator, bbp_keymaster

TechPolska - Zespół, który tworzy naszą stronę składa się głównie z młodych amantów rozwiązań technologicznych oraz informatyki. W swoich treściach stawiamy przede wszystkim na obiektywność i rzetelność, co niejednokrotnie zostało docenione przez naszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *