Łączenie PDF to coś, co zapewne prędzej czy później zainteresuje każdego, kto stosunkowo często ma do czynienia z tego typu plikami. Niekiedy może być na przykład konieczne połączenie dwóch raportów lub kilku dokumentów otrzymanych od różnych osób. W takich sytuacjach możemy zadawać pytanie: jak połączyć pliki PDF?

Odpowiedź na nie na szczęście jest bardzo prosta i postaramy się udzielić jej jak najbardziej szczegółowo w tym artykule. Poniżej przedstawimy Wam dwie szybkie i wygodne metody na łączenie plików PDF. Zapraszamy!

Jak połączyć pliki PDF?

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, są dwie główne metody, które chcielibyśmy Wam przedstawić. Pierwsza polega na scalaniu PDF-ów za pośrednictwem przeznaczonych do tego stron internetowych, zaś druga wiąże się z wykorzystaniem specjalnego programu do edycji plików PDF.

Metoda 1. Scalanie PDF online

Łączenie PDF można z łatwością przeprowadzić za sprawą dedykowanych portali internetowych. Ich obsługa jest naprawdę bardzo prosta – z reguły wystarczy wskazać na swoim dysku najpierw pierwszy plik, potem kolejne, dopasować ich kolejność i rozpocząć scalanie, a następnie pobrać gotowy wynik.

Do popularnych portalu do scalania PDF-ów online należą:

Te portale mogą być dobrą opcją, jeśli chcesz połączyć jakieś pliki, które nie zawierają żadnych wrażliwych danych (imię i nazwisko, PESEL, numer i seria dowodu osobistego czy inne). Wynika to z tego, że przy korzystaniu z takiej witryny nie mamy stuprocentowej pewności, że nasz plik nie zostanie przechwycony i obejrzany przez kogoś niepożądanego.

Metoda 2. Łączenie plików PDF programem do edycji PDF-ów

Scalanie PDF jest także możliwe do wykonania przy pomocy specjalnych programów do edycji tego typu plików. My omówimy akurat, jak to krok po kroku wygląda w przypadku bardzo popularnego programu Adobe Acrobat, aczkolwiek w innych programach powinno to wyglądać podobnie.

Proces ten jest bardzo prosty. Po prostu otwórz Adobe Acrobat i naciśnij na “Plik” w lewym górnym rogu okna. Następnie najedź na “Utwórz”, po czym kliknij na “Połącz pliki w jeden plik PDF”.

Dodaj interesujące Cię pliki i ustaw ich kolejność, przeciągając ich miniaturki wedle uznania. Możesz także nacisnąć na “Opcje”, aby dostosować ustawienia łączenia plików PDF. Kiedy już wszystko będzie gotowe, naciśnij na przycisk “Połącz” i poczekaj chwilę. I gotowe – Twój połączony plik PDF powinien się otworzyć. Wystarczy, że zapiszesz go w wybranej lokalizacji.

Łączenie PDF – podsumowanie

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z zawartymi powyżej wskazówkami łączenie PDF nie ma już przed Wami tajemnic. Jak widać, da się to zrobić naprawdę szybko, sprawnie i bezproblemowo – nie trzeba nawet mieć specjalnego programu, chociaż oczywiście można z niego skorzystać, jeśli takowy posiadamy. Tak czy inaczej, nie powinniśmy natrafić na żadne szczególne przeszkody.

Przy okazji chcielibyśmy wspomnieć, że mamy już na koncie także kilka innych artykułów dotyczących tego typu plików. Dotychczas objaśnialiśmy już między innymi, jak zdjąć hasło z PDF, odpowiadaliśmy także na pytanie, jak zmniejszyć PDF, aby na przykład móc wysłać taki plik mailem. Jeśli macie jakieś pomysły na kolejne poradniki, które chcielibyście zobaczyć na naszym portalu, koniecznie dajcie nam znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak zapisać plik w pdf Jak zapisać plik w PDF? Poradnik
Umiejętność obsługi plików PDF to podstawa pracy biurowej. Nie musicie się jednak martwić – nawet podstaw każdy się musiał kiedyś nauczyć, a dzisiaj my nauczymy
darmowy edytor pdf Darmowy edytor PDF – zestawienie aplikacji do pracy z plikami .pdf
Czy zdarzyło wam się kiedyś, że chcieliście edytować plik .pdf? Tak po prostu. Dostaliście od kogoś plik w .pdf, ale jednak trzeba by wprowadzić trochę
jak edytować plik pdf Jak edytować plik PDF – poradnik
Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym dość często spotykamy się z dokumentami PDF, na których można zapisać tekst, obraz, jak również elementy wideo
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *