Niekiedy może się zdarzyć, że ze względów bezpieczeństwa otrzymamy jakiś plik zaszyfrowany, ale będziemy chcieli pozbyć się z niego zabezpieczeń. Choćby dlatego, że często go otwieramy i wpisywanie hasła za każdym razem jest uciążliwe. Tylko jak zdjąć hasło z pliku PDF?

Poniżej wytłumaczymy ten proces krok po kroku, zarówno dla urządzeń z systemem Windows, jak i z MacOS-em. Od razu zaznaczamy, że celem tego poradnika jest wytłumaczenie, jak usunąć zabezpieczenie z PDF-a, jeśli znamy hasło. Nie będziemy tutaj tłumaczyć, jak złamać zabezpieczenia pliku, jeśli hasła nie znamy.

Jak zdjąć hasło z pliku PDF w systemie Windows?

Usuwanie hasła z PDF-a jest relatywnie proste, ale wymaga użycia zewnętrznego narzędzia. Może to być narzędzie płatne, ale można też wykorzystać program darmowy. Jeśli nie chcemy płacić, możemy pobrać bezpłatny program Adobe Acrobat Reader.

Następnie musimy za jego pomocą otworzyć plik zabezpieczony hasłem. Pojawi się okienko, w które musimy wpisać prawidłowe hasło, po czym potwierdzić je Enterem lub przyciskiem OK.

jak usunąć hasło z pdf

Dalej należy nacisnąć na “Plik” w lewym górnym rogu i wybrać z rozwijanej listy “Drukuj”.

usuwanie hasła z pdf

Naciśnij na listę obok napisu “Drukarka” i wybierz z niej “Microsoft Print to PDF”. Następnie naciśnij na przycisk “Druk”.

jak zdjąć hasło z pliku pdf

Wybierz lokalizację, w której chcesz zapisać plik, nadaj mu nazwę i kliknij na “Zapisz”. Poczekaj chwilę, a niezabezpieczony hasłem plik PDF powinien pojawić się w wybranej przez Ciebie lokalizacji. I gotowe!

Jeśli posiadasz płatny program Adobe Acrobat Pro DC, otwórz w nim plik i wpisz hasło. Kliknij na “Plik” i z listy wybierz “Zabezpieczenia”. Następnie z rozwijanej listy obok “Metoda zabezpieczenia” wybierz “Brak zabezpieczenia” i potwierdź decyzję klikając “OK”.

Następnie znów kliknij OK, zapisz plik i wyjdź z niego. Zabezpieczenia powinny być zdjęte.

Jak zdjąć hasło z PDF-a na urządzeniach z MacOS-em?

Na urządzeniach z MacOS-em jest jeszcze prościej, ponieważ nie trzeba pobierać żadnego zewnętrznego oprogramowania. Jak zdjąć hasło z pliku PDF na MacOS-ie? Wystarczy aplikacja Podgląd.

Najpierw otwórz plik w aplikacji Podgląd i wpisz prawidłowe hasło. Następnie z menu wybierz “Plik” i z rozwijanej listy “Eksportuj”.

Zapisz nowy plik pod wybraną przez Ciebie nazwą w dowolnej lokalizacji. Pamiętaj, aby opcja “szyfruj” nie była zaznaczona. I gotowe – w wybranym miejscu powinien pojawić się plik PDF pozbawiony zabezpieczeń.

Usuwanie hasła z PDF – podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym artykułem udało nam się adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak zdjąć hasło z pliku PDF. Nie da się ukryć, że usuwanie hasła z PDF na urządzeniach Apple łatwiejsze, z uwagi na możliwość użycia darmowej, wbudowanej aplikacji. Jednak użytkownicy Windowsa też powinni sobie bez większego problemu poradzić.

Zainteresował Cię ten temat? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi poradnikami. Tłumaczyliśmy już między innymi, jak zabezpieczyć folder hasłem, a także, jak uniknąć oszustw związanych z rzekomą pomocą techniczną. Dajcie znać, jeśli jest jeszcze jakiś temat, który chcielibyście, abyśmy poruszyli!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *