Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Na klasycznym, najczęściej spotykanym układzie klawiatury w Polsce bardzo łatwo można zrobić znak dolara – wystarczy zazwyczaj po prostu przytrzymać Shifta i numer 4. Ale co z euro, czyli przecież walutą znacznie nam bliższą, choćby pod względem odległości, wykorzystywaną m.in. w Niemczech czy Irlandii? Jak zrobić euro na klawiaturze (czy, mówiąc dokładniej, jak zrobić znak euro na klawiaturze)?

Wbrew pozorom nie jest to dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku właśnie dolara, trzeba po prostu wiedzieć, jakie klawisze trzeba przytrzymać. Wszystko wyjaśnimy krok po kroku poniżej. Czytajcie uważnie, a poznacie trzy różne skróty euro na klawiaturze. Zapraszamy!

Jak zrobić euro na klawiaturze? To bardzo proste!

Jak wspomniano powyżej, podamy Wam trzy odpowiedzi na pytanie, jak zrobić euro na klawiaturze. Najprostszą i najszybszą opcją jest naciśnięcie skrótu klawiszowego prawy Alt (koniecznie prawy!) + U. Efektem powinien być znak €.

euro na klawiaturze - alt+u

Da się też stworzyć znak euro przy pomocy lewego Alta, ale w takim przypadku trzeba przycisnąć aż trzy klawisze. Skrót euro na klawiaturze wygląda w takim przypadku następująco: lewy Alt + Ctrl + U.

euro na klawiaturze - alt+ctrl+u

Dostępna jest jeszcze trzecia opcja, ale jest ona nieco bardziej skomplikowana i wymaga skorzystania z klawiatury numerycznej. Żeby go użyć, trzeba najpierw nacisnąć na przycisk NumLock.

Żeby skrót klawiszowy działał, po naciśnięciu NumLocka i kliknięciu w którąś z cyfr na klawiaturze numerycznej powinny się one normalnie pojawiać (przy wyłączonym NumLocku i naciśnięciu czegoś na klawiaturze numerycznej nic się nie pojawia).

Po włączeniu NumLocka należy przytrzymać lewy Alt i szybko najpierw nacisnąć na klawiaturze numerycznej (tej znajdującej się po prawej stronie klawiatury, nie nad literami) najpierw 0, potem 1, potem 2, a na końcu 8. Znak € pojawi się po puszczeniu Alta.

euro na klawiaturze - alt+0128

Skrót euro na klawiaturze – podsumowanie

Mamy nadzieję, że któryś skrót euro na klawiaturze z tych podanych powyżej okazał się dla Was użyteczny. W naszym odczuciu najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak zrobić euro na klawiaturze jest po prostu prawy Alt + U, ale dla porządku zdecydowaliśmy się przedstawić także dwa inne skróty, które niekiedy również mogą się przydać, aczkolwiek efekt mają dokładnie taki sam.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, być może zainteresuje Was również ten, w którym przedstawialiśmy inne popularne skróty klawiszowe. Często spotykamy się także z pytaniem, jak zamienić z i y – na to pytanie również już odpowiadaliśmy i nasz poradnik powinien zdać u Was egzamin. W przypadku, gdybyście mieli jakieś opinie, pytania czy sugestie odnośnie tego materiału lub kolejnych, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *