Wiecie jak zrobić GIF ze zdjęć? W dzisiejszym świecie to nic trudnego, a daje dużo radości. GIF-y stały się bardzo popularne we wszelkich komunikatorach i social media, gdzie można ich użyć, żeby pokazać w sposób “filmowy” swoją reakcję, zamiast męczyć się wymyślaniem słów. Po co to robić, skoro ktoś w jakimś filmie już był w takiej sytuacji, jego ekspresja wydaje się lepsza, a bazy GIF-ów są bogate, jak nigdy dotąd?

Jak zrobić GIF ze zdjęć? Poradnik krok po kroku

Wiele osób ceni sobie oryginalność w swoim podejściu do życia. Ta się nie musi objawiać tylko w wyglądzie i ubiorze. Można również tworzyć własne GIF-y, no bo czemu nie? W tym celu warto wiedzieć jak zrobić GIF ze zdjęć, chociaż warto wiedzieć, że nie muszą to być zdjęcia, a wszelkie obrazki zapisane na komputerze, czy komórce. Tworzenie GIF-ów jest proste, więc każdy może zaskoczyć przyjaciół czymś ciekawym.

Jak zrobić GIF ze zdjęć online?

To nie tylko wyjątkowo proste, ale również bardzo intuicyjne. Musicie wybrać po prostu jedną z wielu darmowych stron do tworzenia GIF-ów ze zdjęć, a one pozwolą wam stworzyć odpowiedni plik w przeciągu kilku chwil. Większość tych stron działa z grubsza tak samo, więc nie ma sensu tworzyć osobnego poradnika do każdej z nich osobno. Tworzenie GIF-ów to tak prosty proces, że zawsze przebiega tak samo, większość stron ma również identyczne funkcjonalności.

Jak zrobić GIF ze zdjęć online?

 1. Wybierzcie zdjęcia, z których chcecie zrobić GIF.
 2. Uploadujcie je na stronę.
 3. Ułóżcie je w odpowiedniej kolejności, przeciągając je myszką w odpowiednie miejsca.
 4. Wybierzcie, jak długo mają się wyświetlać (nie każda strona na to pozwala).
 5. Wybierzcie “Zapisz GIF” lub ‘Stwórz GIF” (napis na przycisku może się różnić w zależności od strony).
 6. Gotowe! Zapiszcie GIF na swoim urządzeniu lub udostępniajcie go wprost na swoje social media.

Jak zrobić GIF ze zdjęć – popularne strony internetowe:

Jak zrobić GIF ze zdjęć na telefonie?

Rozwój technologii oczywiście nie pozwolił na to, żeby smartfony poczuły się wykluczone z zabawy w tworzenie GIF-ów. Przeszła już moda na dopasowywanie stron, żeby były dobrze wyświetlane na telefonach, ale zostało to zastąpione mnóstwem aplikacji, które służą do tego samego.

Jak zrobić GIF ze zdjęć na telefonie? Nic trudnego, nie różni się to w żaden sposób od tworzenia GIF-ów przez przeglądarkę internetową. Wybieracie zdjęcia z pamięci telefonu, ustawiacie kolejność oraz dostępne opcje, wciskacie przycisk odpowiadający za stworzenie GIF-a i gotowe.

Jak zrobić GIF ze zdjęć na telefonie – popularne aplikacje na smartfony do tworzenia GIF-ów:

 • Gif Me! Camera.
 • Ezgif.
 • Pixel Animator: GIF Maker.
 • ImgPlay – GIF Maker.
 • Tumblr.
 • GIF Toaster.

Jak zrobić GIF ze zdjęć – popularne programy komputerowe

Ponownie nie ma tu większej różnicy, jeśli chodzi o sam proces tworzenia GIF-a. Programy komputerowe pozwalają jednak jednocześnie na dużo większą swobodę, jeśli chodzi o edycję zdjęć. Dla ludzi, którzy zajmują się profesjonalnie grafiką, może to być lepszy pomysł, podobnie jak i dla ludzi, którzy chcą mieć większy wybór dodatków i opcji przy tworzeniu GIF-ów.

Jeśli chodzi o to, jak zrobić GIF ze zdjęć na komputerze, to potrafi to praktycznie każdy profesjonalny program do obróbki grafiki. Jeśli jednak potrzebujecie czegoś prostego, żeby nie pogubić się w nadmiarze opcji, też się takie programy znajdą.

Jak zrobić GIF ze zdjęć na komputerze – profesjonalne programy graficzne:

 • Photoshop.
 • Gimp.

Inne programy do tworzenia GIF-ów na komputerze:

 • Photoscape X.
 • GifCam.
 • Instagiffer.
 • Free GIF Maker.

Jak zrobić GIF z wideo?

Tworzenie GIF-ów to nie tylko domena polegająca na łączeniu zdjęć. Równie dobrze i równie łatwo możecie tworzyć GIF-y z filmików. Od tego przecież zaczęliśmy ten artykuł – chwalenia GIF-ów, które są bardzo krótkimi wycinkami ulubionych scen ze znanych filmów.

Do tworzenia GIF-ów z filmów potrzebujecie jednak przede wszystkim odpowiedniego fragmentu filmu, który chcecie przerobić na GIF. W tym celu musicie sami znaleźć odpowiedni fragment lub po prostu wyciąć go z filmu, aczkolwiek to temat na inny wpis.

Jak zrobić GIF z wideo? To bardzo podobny proces do robienia GIF-ów ze zdjęć:

 1. Wybieracie i uploadujecie plik wideo.
 2. Wybieracie jakość – w przypadku GIF-a z wideo trzeba wybrać, ile będzie miał fps-ów, rozmiar, a czasem również stopień kompresji. Im mniej klatek na sekundę, mniejszy rozmiar i większa kompresja, tym gorsza jakość, ale za to plik będzie zajmował mało miejsca na dysku, co przekłada się na łatwiejsze i szybsze wysyłanie go znajomym. Lepsza jakość to dłuższe wysyłanie.
 3. Klikacie przycisk odpowiedzialny za tworzenie GIF-a.
 4. Czekacie chwilę – proces tworzenia GIF-a z filmu trwa dłużej niż ze zdjęć, ale i tak powinien się uwinąć w nie dłużej niż minutkę.
 5. Gotowe! GIF już czeka na wysłanie znajomym.

Jak zrobić GIF z wideo? Popularne narzędzia:

 • Gphy.
 • Bloggif.
 • Beecut.

Giphy pozwala nawet na tworzenie GIF-ów prosto z filmików na Youtube!

Czym jest GIF?

Wiemy już jak zrobić GIF ze zdjęć, ale czy wiecie, czym w ogóle jest GIF? GIF to mały plik graficzny, który z reguły przybiera formę krótkiej animacji. Zdobył popularność jako lekki format do odtwarzania znanych scen z filmów, a od niedawna przechodzi drugą młodość za sprawą social media, gdzie jest używany podobnie do emotek – w sytuacjach, kiedy jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów.

Banki GIF-ów w komunikatorach internetowych służą za wielkie archiwa i pozwalają na szybkie wyszukanie tego, który chcemy po nazwie filmu, imieniu aktora, czy frazie, która pada w przedstawionej scenie. Warto jednak zwrócić uwagę, że GIF-y z reguły nie mają dźwięku i słowa są przekazywane napisami.

Chociaż mogłoby się wydawać, że GIF-y to dosyć nowy wynalazek, to jest zupełnie odwrotnie. GIF, czyli z angielskiego Graphics Interchange Format, ujrzał światło dzienne dokładnie 15 czerwca 1987! Został stworzony przez zespół amerykańskich naukowców pracujących dla providera sieciowego CompuServe.

Jak zrobić GIF ze zdjęć – podsumowanie

Robienie GIF-ów ze zdjęć to bardzo proste zajęcie, z którym poradzi sobie nawet największy laik, bez obaw. W ten łatwy sposób możemy pochwalić się znajomym, co potrafimy i przedstawić swoje ciekawe zdjęcia. To też przede wszystkim ciekawy sposób na sprawienie, by wasza obecność w social media nabrała większej oryginalności i rozpoznawalności.

Wybrać GIF z internetowego archiwum umie każdy, ale od teraz wy wiecie również jak zrobić GIF ze zdjęć na własnym komputerze lub smartfonie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *