Musisz pozwolić komuś innemu skorzystać z Twojego komputera, a może po prostu boisz się, że ktoś nieuprawniony uzyska dostęp do Twojego sprzętu bądź będzie podglądał, co dzieje się na Twoim ekranie? W tych i wielu innych przypadkach może przydać się niewidzialny folder, czyli taki, który działa jak normalny folder, ale nie ma widocznej nazwy ani ikonki. Tylko jak zrobić niewidzialny folder?

Bez obaw – cały ten proces wyjaśnimy krok po kroku poniżej. Na szczęście nie jest on szczególnie złożony i skomplikowany. Powinien zająć dosłownie minutę i nie wymaga skorzystania z żadnych zewnętrznych narzędzi ani programów. Zapraszamy!

Jak zrobić niewidzialny poradnik? Poradnik krok po kroku

Tak naprawdę odpowiedź na pytanie, jak zrobić niewidzialny folder składa się tylko z dwóch kroków. Pierwszy z nich polega na usunięciu nazwy folderu, a drugi na uczynieniu jego ikonki niewidzialnej. Po wykonaniu obu tych kroków folder na pierwszy rzut oka nie powinien być widoczny (ale wciąż bez problemu będzie można go otworzyć).

Krok 1. Usuń nazwę folderu

Stwórz nowy folder lub znajdź już istniejący folder, który chcesz, aby stał się niewidzialny. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz “Zmień nazwę”.

Następnie włącz klawiaturę numeryczną, jeśli jest wyłączona (zrobisz to, wciskając klawisz “Num” lub “Num Lock” na klawiaturze). Zaznacz obecną nazwę folderu. Przytrzymaj klawisz Alt i jednocześnie wpisz w pole nazwy folderu 255, korzystając z klawiatury numerycznej (czyli po prostu naciśnij kolejno 2, 5 i 5).

Pole nazwy folderu powinno być teraz puste. W rzeczywistości puste nie jest, a został w nie wklejony niewidzialny znak. Jeśli tak się nie stało, sprawdź, czy na pewno masz włączoną klawiaturę numeryczną. W przypadku zaś, kiedy wszystko poszło zgodnie z planem, naciśnij klawisz Enter, aby zapisać nową nazwę folderu.

Krok 2. Zmień ikonkę folderu

Kiedy już usuniesz nazwę folderu, naciśnij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz “Właściwości”.

Następnie przejdź do zakładki “Dostosowywanie” i naciśnij na przycisk “Zmień ikonę”.

Przewijaj listę ikon w bok do momentu, aż zobaczysz puste pole.

jak zrobić niewidzialny folder

Kliknij na nie, po czym na przycisk “OK”. Dalej naciśnij “Zastosuj” i znowu “OK”.

I gotowe – Twój folder nie powinien mieć teraz ani ikonki, ani nazwy, czyli będzie to folder niewidzialny. Wystarczy jednak nacisnąć na miejsce, w którym został ulokowany, aby go otworzyć, więc, jeśli wiesz, gdzie szukasz, nie będziesz mieć problemu z jego znalezieniem.

Niewidzialny folder – podsumowanie

Powyższe wskazówki powinny stanowić wystarczającą odpowiedź na pytanie, jak zrobić niewidzialny folder. Oczywiście, do takiego folderu można i tak bardzo łatwo się dostać, więc nie jest to bardzo mocne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi, ale mimo wszystko w niektórych przypadkach niewidzialny folder może być przydatny. Dlatego też warto wiedzieć, jak go stworzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo proste zadanie, które nikomu nie powinno sprawić szczególnego problemu.

Osobom, które chcą jeszcze bardziej zadbać o swoją prywatność i bezpieczeństwo, rekomendujemy zapoznanie się także z innymi naszymi poradnikami. Poruszaliśmy dotychczas między innymi kwestę tego, jak założyć hasło na folder, a także, jak założyć hasło na komputer. Dajcie znać, jeśli macie jakieś pomysły na kolejne tematy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *