Każdy z pewnością wie, jak wygląda znak stopni Celsjusza i, kiedy musimy napisać go ręcznie, nie powinno być z tym problemu. Problem pojawia się natomiast przy pisaniu na klawiaturze – znak ten nie jest jednym z tych, które przypisane są do znaków 0-9 na klawiaturze, więc nie dla każdego może być oczywiste, gdzie go szukać.

A szukamy go stosunkowo często, ponieważ symbol małego okręgu umieszczany w górnym indeksie przydaje się nie tylko podczas pisania o temperaturze. Taki znak pozwala nam również określać miarę kątów oraz współrzędne geograficzne. Wykorzystuje się go więc w wielu dziedzinach – m.in. w fizyce, matematyce oraz geografii.

Tak więc, jak zrobić stopnie na klawiaturze? Gdzie szukać takiej opcji? Najlepsze metody na wklejenie takiego symbolu do swojego postu, artykułu czy dokumenty omówimy dokładnie poniżej. Bez obaw – nie jest to szczególnie trudne ani czasochłonne, każdy więc powinien sobie z tym poradzić, jeśli będzie się stosował do naszych wskazówek. Zapraszamy!

Jak zrobić stopnie na klawiaturze? Praktyczny poradnik

Najprostsza odpowiedź na pytanie, jak zrobić stopnie na klawiaturze, brzmi: za pomocą skrótu klawiszowego. Żeby z niego skorzystać, najpierw trzeba włączyć NumLock – można to zrobić za pomocą przycisku NumLock na klawiaturze numerycznej.

stopnie celsjusza znak numlock

Następnie należy przycisnąć kombinację klawiszy lewy Alt + 0176 na klawiaturze numerycznej, czyli nie tej nad literami, tylko znajdującej się po lewej stronie klawiatury (czyli musimy cały czas trzymać lewy Alt, po czym raz nacisnąć najpierw 0, potem 1, potem 7, a potem 6 na klawiaturze numerycznej i wtedy puścić Alt).

stopnie celsjusza word kombinacja klawiszy

I gotowe – powinien wyskoczyć w danym miejscu znak °, dzięki czemu można napisać na przykład 25°Celsjusza, ale też na przykład użyć tego symbolu, aby wskazać kąt 90° w figurze geometrycznej. Należy pamiętać, aby najpierw kliknąć lewym przyciskiem myszy w miejsce w poście czy dokumencie, w którym chcemy, aby pojawił się znak, a następnie dopiero wpisać ten skrót klawiszowy.

Znak stopni Celsjusza na klawiaturze – podsumowanie

Liczymy, że udało nam się udzielić adekwatnej odpowiedzi na pytanie, jak zrobić stopnie na klawiaturze. Nie jest to na szczęście szczególnie trudne, a zdecydowanie warto to wiedzieć. Czasami można oczywiście napisać po prostu na przykład “30 stopni Celsjusza”, ale niekiedy wykorzystanie formy skrótowej, czyli w tym przypadku “30 Celsjusza”, będzie lepszym bądź jedynym dostępnym rozwiązaniem (choćby z uwagi na limit dostępnych znaków).

Warto przy okazji wspomnieć, że już kilkakrotnie poruszaliśmy podobne tematy. Wytłumaczyliśmy między innymi, jak zrobić euro na klawiaturze. Omówiliśmy także, jak zrobić znak nieskończoności na klawiaturze, co jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie odnośnie do kolejnych artykułów, które powinny pojawić się na tym portalu, nie wahajcie się dawać nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

2 Comments

  • Szczera, 24 kwietnia 2023 @ 19:28 Reply

    chuj0w3 nie działa XDDD

    • Krystian, 9 maja 2023 @ 18:11 Reply

      alt+248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *