Wraz z nastaniem lata przyszedł czas na spodziewane i prognozowane fale upałów, które mogą wiele dać się we znaki. Ostatnie doniesienia informacyjne przynoszą wieści, że na polach panuje susza, a temperatury powyżej 30 stopni będą odczuwalne znacznie częściej. Z klimatyzacją spotykamy się najczęściej w placówkach handlowych i usługowych, ale i w biurach czy Urzędach Państwowych. Także w naszych dobrych i sprawdzonych wielokrotnie samochodach, gdzie bez niej ciężko o zrobienie jakiejś dłuższej wycieczki. Jest to sprzęt, dzięki któremu nawet w środku lata możemy poczuć chłodną, przyjemną bryzę w zamkniętych pomieszczeniach i cieszyć się jej atutami, gdy na zewnątrz panuje srogi upał.

Inwestycja w klimatyzator, który pomoże przetrwać najgorsze upały i który możemy zabrać ze sobą w każde dowolne miejscem, nie musi kosztować nas kroci. Mobilny klimatyzator od Xiaomi nie będzie kosztować nas więcej niż 1000 zł, a taka inwestycja z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę. Choć niecałe 1000 zł to jest już koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić, to ci, którzy się zdecydują na zakup takiego wyposażenia, z pewnością docenią jego najważniejsze atuty. A jest ich kilka, które sobie przytoczymy w tym artykule.

Klimatyzator przenośny Xiaomi

Gdzie sprawdzi się mobilny klimatyzator Xiaomi?

Jak mawia producent, do biura, do domu, do miejsc handlu itd. I choć dzięki jego zapewnieniom mogłoby nam się wydawać, że sprawdzi się wszędzie, to ma jednak swoje ograniczenia. Jednym z nich jest powierzchnia pomieszczenia, którą da radę schłodzić do przyzwoitych i oczekiwanych temperatur. To od 11 do 17 m2, które stanowią granicę maksymalnej powierzchni pomieszczenia, w którym praca klimatyzatora będzie miała sens.

Nie jest to metraż o poważnej powierzchni, więc sprzęt ten nadaje się do malutkich sklepików czy biur o niewielkim metrażu, ale i z całą pewnością sprawdzi się w pokojach w mieszkaniach w bloku, gdzie powierzchnia jednego pomieszczenia często nie bywa większa. Z jego pomocą ochłodzimy pomieszczenia o wymiarach 4×4 m czy 5×3 m i temu podobne. Może okazać się, że salon w domu jednorodzinnym będzie zbyt wielki dla tego rodzaju klimatyzatora.

Wielofunkcyjność

Głównym zadaniem mobilnego klimatyzatora Xiaomi jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Sprawdza się w tej roli doskonale na małych metrażach. I choć nie będzie odpowiednim sprzętem do średniej wielkości sklepu spożywczego, to nada się do małego biura czy domowej sypialni. Ponadto dzięki wbudowanemu filtrowi jonów srebra eliminuje część znajdujących się w powietrzu bakterii. Także bakterii E. coli i innych drobnoustrojów, które mogą w nim występować. Tym sposobem działa jednocześnie jak oczyszczacz powietrza, pozbywa się kurzu, drobin i pomaga nam oddychać powietrzem znacznie lepszej jakości. I choć nie jest to jego główna rola, to takie udogodnienie z całą pewnością jest dobrze odbierane przez potencjalnych kupców, którzy za jednym zamachem załatwią sprawę fali upałów i jednocześnie z zadowoleniem będą oddychać powietrzem lepszej jakości.

Oprzyrządowanie

Klimatyzator Xiaomi został wyposażony w wysuwaną rurę, z której pomocą można pozbyć się z pomieszczenia powietrza o wysokiej temperaturze. Nie wymaga systematycznego odprowadzania wody, która jest w nim odparowywana, a co za tym idzie, wymaga znacznie mniej uwagi od sprzętu innych producentów. Można go połączyć z telefonem komórkowym i obsługiwać z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Został zbudowany z wykorzystaniem nowinek technologicznych, które mają na celu ułatwienie jego obsługi i zminimalizowanie konieczności zajmowania się tym sprzętem, podczas gdy zadowolony klient rozkoszuje się przyjemnym chłodem możliwym do osiągnięcia także w czasie największych letnich upałów.

Podsumowanie

Klimatyzator mobilny Xiaomi będzie odpowiedzią na spodziewane wysokie, letnie temperatury powietrza. To technologicznie zaawansowany gadżet, który sprawi, że fala upałów nie będzie nam już tak straszna. Ten budżetowy model klimatyzatora wymaga od nas minimum uwagi i może być sparowany z telefonem komórkowym i obsługiwany z poziomu aplikacji. Przyda się do pomieszczeń o małym metrażu, lecz już nie do pokojów o większej powierzchni. Co niezwykle istotne, można go zabrać ze sobą gdziekolwiek nas nogi poniosą.

WARTO PRZECZYTAĆ:

redmi smart tv Redmi Smart TV – nowy telewizor od Xiaomi
Niedługo powinniśmy poznać pełną specyfikację i ceny nowego telewizora wyprodukowanego przez Xiaomi. Chiński gigant branży elektronicznej ma już w swojej ofercie telewizory z funkcjami smart.
telewizor do kuchni Telewizor do kuchni – jaki wybrać?
Miejscem, w którym można znaleźć telewizor jest najczęściej salon, jednak w wielu domach pojawia się także w innym pomieszczeniu – kuchni. Dzięki temu wygodniej jest
Najlepsze systemy Mesh WiFi – ranking 2023
Szukasz sposobu na wzmocnienie sygnału WiFi w swoim domu, a wzmacniacz WiFi nie dał rady? Są lepsze rozwiązania! Systemy Mesh WiFi zostały zaprojektowane w taki
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

  • Kamil, 22 maja 2023 @ 21:57 Odpowiedz

    Nie wiedziałem że xiaomi robi klimatyzatory, szukałbym przed zakupem u nich. Mają dobry sprzęt, mam kilka dobrych rzeczy w domu- robota jeżdżącego, smartfona. Klimatyzator za to mam dobry Vaco ze sklepu Mateko, dobra cena i dobra wydajność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *