Czy zdarza Ci się, że bateria Twojego Samsunga szybko się rozładowuje? Jeśli tak, nie jesteś sam. Wielu użytkowników zmagających się z tym problemem zastanawia się, jak sprawdzić kondycję baterii i co zrobić, aby ją poprawić.

Nasz poradnik podpowie Ci skuteczne sposoby na monitorowanie stanu baterii w Samsungu oraz udzieli praktycznych wskazówek, jak przedłużyć jej żywotność. Nie musisz już martwić się niespodziewanym wyłączeniem urządzenia w najmniej odpowiednim momencie.

Jak krok po kroku sprawdzić baterię w Samsungu?

Pierwszą metodą sprawdzenie stanu baterii w telefonie Samsung jest:

 1. Otwarcie aplikacji Samsung Members – a jeżeli jej nie masz, pobierz ją.
 2. Następnie wybierz opcję „Pomoc”.
 3. W kolejnym etapie przejdź do menu „Diagnostyka”.
 4. W sekcji „Status baterii” znajdziesz najważniejsze informacje o swojej baterii.

Drugim rozwiązaniem, które pozwoli Ci szybko sprawdzić stan swojej baterii, jest wpisanie na klawiaturze kodu – *#*#4636*#*. Gdy to zrobisz na wyświetlaczu pojawi się menu, w którym znajdują się informacje o stanie baterii. Jednak ta metoda nie zadziała we wszystkich telefonach Samsung.

Sprawdzenie baterii w nowych Samsungach

W telefonach Samsung z systemem Android 13 lub nowszym, można zweryfikować stan baterii za pomocą specjalnej opcji weryfikacji. Dzięki temu użytkownicy mogą na bieżąco sprawdzać stan baterii. Co należy zrobić?

 1. Otworzyć aplikację „Ustawienia”.
 2. Wybrać kategorię „Pielęgnacja urządzenia”.
 3. Wybrać sekcję „Bateria”.

Samsung wyświetli informację na temat poziomu naładowania baterii oraz jej całkowitą pojemność w mAh.

Kondycja baterii w Samsungu – dlaczego warto ją sprawdzać?

Każdy posiadacz telefonu Samsung powinien raz na jakiś czas sprawdzać stan baterii swojego urządzenia, zwłaszcza jeśli jest to już starszy model smartfonu. Każda bateria ma ograniczoną żywotność, co przekłada się na coraz gorszą wydajność z czasem. Dzięki temu, że będziesz monitorować stan baterii, nie postawisz się w stresujących sytuacjach, np. gdy telefon nagle ulegnie szybkiemu rozładowaniu.

Jak dbać o kondycję baterii telefonu Samsung?

Aby długo cieszyć się kondycją baterii w swoim Samsungu, postępuj według poniższych wskazówek.

 • Stosuj zasadę częściowego naładowania baterii. Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania telefonu przed ponownym naładowaniem. Zalecane jest utrzymywanie poziomu naładowania między 20% a 80%.
 • Unikaj narażania telefonu na skrajne temperatury, zarówno wysokie, jak i niskie. Ekstremalne ciepło lub zimno może wpływać negatywnie na wydajność baterii. Staraj się używać telefonu w odpowiednich warunkach temperaturowych.
 • Jeśli nie korzystasz z funkcji takich jak Bluetooth, GPS, Wi-Fi lub NFC, wyłącz je. Te funkcje zużywają energię baterii, nawet gdy ich nie używasz. Możesz również wyłączyć zbędne powiadomienia, które nie są Ci potrzebne.
 • Ekran zużywa najwięcej energii w telefonie. Ustaw jasność ekranu na odpowiednim poziomie, który zapewni czytelność, ale jednocześnie nie będzie nadmiernie obciążać baterii.
 • Częsta synchronizacja danych, takich jak e-maile, kontakty czy aplikacje społecznościowe, może wpływać na wydajność baterii. Dostosuj ustawienia synchronizacji, aby były mniej intensywne lub ustaw ręczne aktualizacje.
 • Wiele telefonów oferuje tryb oszczędzania energii, który ogranicza działanie niektórych funkcji i aplikacji, aby wydłużyć czas pracy baterii. Włącz ten tryb, gdy masz ograniczoną ilość energii i chcesz wydłużyć działanie urządzenia.
 • Długotrwałe narażenie telefonu na zbyt wysoką temperaturę może negatywnie wpływać na baterię. Unikaj używania telefonu podczas ładowania lub w środowiskach, gdzie temperatura jest znacznie wyższa niż zalecana.
 • Jeśli nie używasz telefonu przez dłuższy czas, np. podczas podróży, przechowuj go w chłodnym i suchym miejscu. Unikaj narażania telefonu na ekstremalne warunki temperaturowe.

W ten sam sposób poprawi się m.in. kondycja baterii w iPhone.

Bateria w telefonie Samsung – podsumowanie

Jeśli bateria w Twoim Samsungu jest w kiepskim stanie, nie zwlekaj, ale udaj się do autoryzowanego serwisu smartfonów Samsung, aby ją wymienić. Dzięki temu Twój smartfon będzie Ci służył jeszcze przez dłuższy czas.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Najlepsze smartwatche 2020 Najlepsze smartwatche 2020 – co wybrać?
Robiliśmy już dla Was ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych, a także foteli dla graczy. Dzisiaj przyszedł czas na porównanie smartwatchy, czyli rosnącego w coraz większą popularność
najlepsze bezprzewodowe sluchawki douszne - ranking Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne – ranking
Bezprzewodowe słuchawki douszne zawojowały rynek. Mowa tu konkretnie o słuchawkach typu true wireless, czyli takich, które nie dość, że nie łączą się przewodowo z telefonem,
galaxy ai Samsung Galaxy S24 będzie wykorzystywał Galaxy AI – zobacz, co oferuje!
Wczoraj poznaliśmy bliżej trzy najnowsze modele od Samsunga: Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Nie da się ukryć, że są one znacznie lepsze
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *