Modeli deskorolek elektrycznych jest bardzo wiele, ciężko więc na któryś się zdecydować, zwłaszcza, jeśli mówimy o osobach początkujących bądź posiadających ograniczony budżet. Dlatego też powstał ten ranking deskorolek elektrycznych.

Tradycyjnie zawarliśmy w nim zarówno opcje tańsze, jak i ze średniej półki oraz drogie, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od zasobności portfela.

Jaka jest najlepsza deskorolka elektryczna? Co wybrać, jeśli interesuje nas najtańsza deskorolka elektryczna, na której da się w miarę wygodnie jeździć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Pochyliliśmy się także nad pytaniem, czy w ogóle warto kupować taki sprzęt.

Czy warto kupić deskorolkę elektryczną?

Deskorolka elektryczna to świetny sposób na rozrywkę, ale może też z powodzeniem posłużyć do dojazdu do szkoły lub pracy na niewielkie dystanse. Deskorolki są szybkie, zwrotne i zajmują niewiele miejsca, a nauka kompetentnej jazdy na nich nie powinna zająć zbyt długo.

Z drugiej strony, korzystanie z deskorolki elektrycznej, zwłaszcza przy dużej prędkości, wymaga sporej ostrożności. Zwłaszcza na początku łatwo jest zrobić krzywdę sobie lub innym, a z deskorolek elektrycznych często korzystają przecież dzieci i nastolatkowie. Ciekawą alternatywą dla deskorolek elektrycznych są hulajnogi elektryczne, które również mogą zapewnić szybką i wygodną jazdę, a przy tym większa kontrolę. Są za to większe i mniej wygodne w transporcie.

Przed zakupem deskorolki elektrycznej warto kilka razy wypróbować jazdę na dowolnym modelu. W ten sposób dowiemy się, czy w ogóle jazda na deskorolce elektrycznej sprawia nam przyjemność i jest dla nas wygodna. Jeśli okaże się, że tak, to zarówno do rekreacji, jak i do celów typowo transportowych, możemy pomyśleć o zakupie własnej deskorolki.

Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje deskorolka elektryczna. Ceny poszczególnych modeli wahają się od kilkuset złotych do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. W przypadku większości osób wystarczający będzie model ze średniej półki, a jeśli mamy napięty budżet bądź dopiero zaczynamy i nie chcemy wydawać z tego względu zbyt dużo, wśród modeli budżetowych jest też kilka perełek.

Im droższa deskorolka elektryczna, tym większa zazwyczaj jej maksymalna prędkość i zasięg. Oczywiście, różnice występują także w wygodzie jazdy, stabilności, wyglądzie i dodatkowych bajerach, ale, ogółem mówiąc, jeśli nie zależy nam na bardzo dużym zasięgu i prędkości, to nawet nie powinniśmy odczuć dużej potrzeby zakupu drogiej deski. Modele za kilkanaście tysięcy złotych potrzebne są raczej wielkim zapaleńcom, profesjonalistom i ewentualnie amatorom z bardzo głębokimi kieszeniami.

W poniższym zestawieniu zawarliśmy tylko te modele, które są powszechnie dostępne na polskim rynku. Wybór wśród dobrych deskorolek elektrycznych jest naprawdę spory, ale zwłaszcza w przypadku droższych modeli sprowadzanie deskorolki z Chin jest jedyną opcją.

Fiat 500 F500-H65K – najtańsza deskorolka elektryczna, która ma sens (470 złotych)

fiat 500 f500 h65k najtańsza deskorolka elektryczna

 

  • Maksymalna prędkość: 15 km/h
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Maksymalna odległość podróży: 20 km
  • Pełne naładowanie: 3 godziny

Jeśli interesuje Was najtańsza deskorolka elektryczna, która się po chwili nie rozpadnie i będzie stosunkowo wygodna w użytkowaniu, Fiat 500 F500-H64K może być dobrym wyborem. Charakteryzuje się łatwością obsługi, cichym działaniem i stonowanym, estetycznym designem (co w tej kategorii cenowej nie jest regułą). Dobrze nada się dla dzieci, ale też osób dorosłych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z deskorolkami elektrycznymi.

Nie da się na tej deskorolce rozpędzić do ogromnych prędkości, jednak, jeśli planujemy jeździć tylko rekreacyjnie (bądź sprezentować taką deskorolkę dziecku), 15 kilometrów na godzinę powinno okazać się wystarczające. Fiat 500 F500-H64K umożliwia stabilną jazdę po solidnej powierzchni (np. kostce), ale na trawie czy piachu będzie już odczuwalnie gorzej.

Kawasaki Balance Scooter KX-PRO6.5D deskorolki elektryczne ranking

  • Maksymalna prędkość: 15 km/h
  • Maksymalne obciążenie: 100 kg
  • Maksymalna odległość podróży: 20 km
  • Pełne naładowanie: 3 godziny

Biorąc pod uwagę samą specyfikację, ten model jest dość podobny do omówionego powyżej Fiata, z wyłączeniem nieco mniejszego maksymalnego obciążenia. Waga jest podobna, natomiast Kawasaki Balance Scooter Kx-Pro 6.5D jest chwalony za sporą wytrzymałość jak na swoją cenę. Nieco inna, bardziej ekstrawagancka jest jego stylistyka.

To ciekawa opcja dla osób, które szukają deskorolki do “katowania”, czyli jeżdżenia po krawężnikach, wywrotek, dużej ilości jazdy i ogółem mówiąc, intensywnego użytkowania. Dotyczy to zarówno osób bardziej zaawansowanych, jak i nowicjuszy, którzy na przykład martwią się, że z powodu braku umiejętności jazdy szybko uszkodzą deskę.

Dla nieco bardziej wymagających fanów tej firmy, zwłaszcza pod względem terenu, na którym ma poruszać się deska, ciekawą opcją jest model Kawasaki KX PRO 10.A. Kosztuje około 300 złotych więcej niż omawiane powyżej 6.5D, a wyróżnia się przede wszystkim, jak wskazuje sama nazwa, kołami 10″.

manta 6.5 MSB001 viper

  • Maksymalna prędkość: 12 km/h
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Maksymalna odległość podróży: 15 km
  • Pełne naładowanie: 1-1,5 godziny

Koowheel Kooboard 5500 mAh D3M 2 GEN – najlepsza deskorolka elektryczna dla maniaków prędkości (1500 złotych)

koowheel kooboard 550 mAh D3M 2 GEN najlepsza deskorolka elektryczna

  • Maksymalna prędkość: 40 km/h
  • Maksymalne obciążenie: 130 kg
  • Maksymalna odległość podróży: 20 km
  • Pełne naładowanie: 3 godziny

Ta deska niewątpliwie pozwala na duży rozpęd – producent deklaruje maksymalną prędkość 40 km/h, ale w rzeczywistości można jechać nawet szybciej. Deska jest przy tym dość stabilna i nie powinny jej zagrozić podczas jazdy żadne kamyki czy inne drobne przeszkody.

Płynnie działające hamulce zapewnią bezpieczeństwo. Jest to deska dość twarda i, co ciekawe, stosunkowo lekka, jak na pojemny akumulator. Waży zaledwie 7.7 kilograma. To ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z deskorolkami, jak i dla tych bardziej doświadczonych. W przypadku kompletnych amatorów zalecamy najpierw nauczyć się dobrze i stabilnie jeździć przy umiarkowanej prędkości, a dopiero potem “dodawać gazu” i testować maksymalne osiągi deski.

kawasaki surfboard kx-sb 6.5

  • Maksymalna prędkość: 18 km/h
  • Maksymalne obciążenie: 120 kg
  • Maksymalna odległość podróży: 20 km
  • Pełne naładowanie: 1-1,5 godziny

Deska jest wyposażona w oświetlenie LED, a także w głośnik parujący się z telefonem za pomocą Bluetooth, dzięki czemu możemy puszczać muzykę podczas jazdy. Nie jest to jednak produkt idealny – przeszkadzać może m.in. mała poręczność w transporcie (deska waży 11 kilogramów, więc jest to waga akceptowalna, ale za to uchwyt od niej jest stosunkowo cienki) oraz kiepsko umiejscowione gniazdo ładowania.

Najlepsza deskorolka elektryczna – podsumowanie

Już za stosunkowo niewielkie pieniądze można zakupić całkiem porządną deskę elektryczną. Jedni wolą deski twardsze, inni miększe, jedni cięższe, inni lżejsze, więc ciężko jest powiedzieć, jaka jest najlepsza deska elektryczna. Należy kierować się swoimi własnymi preferencjami, dobrym pomysłem jest też przetestowanie deskorolki przed zakupem.

Udostępnij

administrator

1 Comment

  • Mrn, 16 czerwca 2022 @ 11:28 Reply

    Z dobrych a niedrogich deskorolek polecam Mante MSB9014L. Kupiłem taka synowi na 14 urodziny i codziennie ją bierze na aktywność ;). Fajnie wykonana, z dobrych materiałów, wydaje się solidna ale wiadomo, że tym się nie rzuca itp. więc nie testowałem, jakieś drobne wstrząsy czy uderzenia nie zrobiły na niej wrażenia. Sam chętnie ją podbieram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *