Modeli deskorolek elektrycznych jest bardzo wiele, ciężko więc na któryś się zdecydować, zwłaszcza, jeśli mówimy o osobach początkujących bądź posiadających ograniczony budżet. Dlatego też powstał ten ranking deskorolek elektrycznych. Tradycyjnie zawarliśmy w nim zarówno opcje tańsze, jak i ze średniej półki oraz drogie, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, niezależnie od zasobności portfela.

Jaka jest najlepsza deskorolka elektryczna? Co wybrać, jeśli interesuje nas najtańsza deskorolka elektryczna, na której da się w miarę wygodnie jeździć? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej. Pochyliliśmy się także nad pytaniem, czy w ogóle warto kupować taki sprzęt.

Czy warto kupić deskorolkę elektryczną?

Deskorolka elektryczna to świetny sposób na rozrywkę, ale może też z powodzeniem posłużyć do dojazdu do szkoły lub pracy na niewielkie dystanse. Deskorolki są szybkie, zwrotne i zajmują niewiele miejsca, a nauka kompetentnej jazdy na nich nie powinna zająć zbyt długo.

Z drugiej strony, korzystanie z deskorolki elektrycznej, zwłaszcza przy dużej prędkości, wymaga sporej ostrożności. Zwłaszcza na początku łatwo jest zrobić krzywdę sobie lub innym, a z deskorolek elektrycznych często korzystają przecież dzieci i nastolatkowie. Ciekawą alternatywą dla deskorolek elektrycznych są hulajnogi elektryczne, które również mogą zapewnić szybką i wygodną jazdę, a przy tym większą kontrolę. Są za to większe i mniej wygodne w transporcie.

Przed zakupem deskorolki elektrycznej warto kilka razy wypróbować jazdę na dowolnym modelu. W ten sposób dowiemy się, czy w ogóle jazda na deskorolce elektrycznej sprawia nam przyjemność i jest dla nas wygodna. Jeśli okaże się, że tak, to zarówno do rekreacji, jak i do celów typowo transportowych, możemy pomyśleć o zakupie własnej deskorolki.

Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje deskorolka elektryczna. Ceny poszczególnych modeli wahają się od kilkuset złotych do kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. W przypadku większości osób wystarczający będzie model ze średniej półki, a jeśli mamy napięty budżet bądź dopiero zaczynamy i nie chcemy wydawać z tego względu zbyt dużo, wśród modeli budżetowych jest też kilka perełek.

Im droższa deskorolka elektryczna, tym większa zazwyczaj jej maksymalna prędkość i zasięg. Oczywiście, różnice występują także w wygodzie jazdy, stabilności, wyglądzie i dodatkowych bajerach, ale, ogółem mówiąc, jeśli nie zależy nam na bardzo dużym zasięgu i prędkości, to nawet nie powinniśmy odczuć dużej potrzeby zakupu drogiej deski. Modele za kilkanaście tysięcy złotych potrzebne są raczej wielkim zapaleńcom, profesjonalistom i ewentualnie amatorom z bardzo głębokimi kieszeniami.

W poniższym zestawieniu zawarliśmy tylko te modele, które są powszechnie dostępne na polskim rynku. Wybór wśród dobrych deskorolek elektrycznych jest naprawdę spory, ale zwłaszcza w przypadku droższych modeli sprowadzanie deskorolki z Chin jest jedyną opcją.

Najlepsze deskorolki elektryczne — ranking

Deskorolki elektryczne są dosyć zbliżone do siebie nie tylko możliwościami technicznymi, ale tak naprawdę również ceną. Stąd ranking najlepszych deskorolek elektrycznych nie jest równoznaczny z rankingiem najdroższych deskorolek.

To, co tu znajdziecie to najlepsze deskorolki ze względu na różne dodatkowe cechy, chociaż oczywiście pokażemy również kilka uniwersalnie najdroższych i najlepszych deskorolek elektrycznych. Nie odpowiemy jednoznacznie, która jest obiektywnie najlepsza, ale pomożemy wam zdecydować, jaką deskorolkę elektryczną kupić.

Tym samym zapraszamy do naszego rankingu: najlepsze deskorolki elektryczne.

Fiat 500 F500-H65K — najtańsza deskorolka elektryczna, która ma sens (470 złotych)

fiat 500 f500 h65k najtańsza deskorolka elektryczna
Źródło: Fiat
 • Maksymalna prędkość: 15 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 20 km
 • Pełne naładowanie: 3 godziny

Jeśli interesuje Was najtańsza deskorolka elektryczna, która się po chwili nie rozpadnie i będzie stosunkowo wygodna w użytkowaniu, Fiat 500 F500-H64K może być dobrym wyborem. Charakteryzuje się łatwością obsługi, cichym działaniem i stonowanym, estetycznym designem (co w tej kategorii cenowej nie jest regułą). Dobrze nada się dla dzieci, ale też osób dorosłych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z deskorolkami elektrycznymi.

Nie da się na tej deskorolce rozpędzić do ogromnych prędkości, jednak, jeśli planujemy jeździć tylko rekreacyjnie (bądź sprezentować taką deskorolkę dziecku), 15 kilometrów na godzinę powinno okazać się wystarczające. Fiat 500 F500-H64K umożliwia stabilną jazdę po solidnej powierzchni (np. kostce), ale na trawie czy piachu będzie już odczuwalnie gorzej.

kawasaki balance scooter kx-pro6.5d deskorolki elektryczne ranking
Źródło: Kawasaki
 • Maksymalna prędkość: 15 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 100 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 20 km
 • Pełne naładowanie: 3 godziny

Biorąc pod uwagę samą specyfikację, ten model jest dość podobny do omówionego powyżej Fiata, z wyłączeniem nieco mniejszego maksymalnego obciążenia. Waga jest podobna, natomiast Kawasaki Balance Scooter Kx-Pro 6.5D jest chwalony za sporą wytrzymałość jak na swoją cenę. Nieco inna, bardziej ekstrawagancka jest jego stylistyka.

To ciekawa opcja dla osób, które szukają deskorolki do “katowania”, czyli jeżdżenia po krawężnikach, wywrotek, dużej ilości jazdy i ogółem mówiąc, intensywnego użytkowania. Dotyczy to zarówno osób bardziej zaawansowanych, jak i nowicjuszy, którzy na przykład martwią się, że z powodu braku umiejętności jazdy szybko uszkodzą deskę.

Dla nieco bardziej wymagających fanów tej firmy, zwłaszcza pod względem terenu, na którym ma poruszać się deska, ciekawą opcją jest model Kawasaki KX PRO 10.A. Kosztuje około 300 złotych więcej niż omawiane powyżej 6.5D, a wyróżnia się przede wszystkim, jak wskazuje sama nazwa, kołami 10″.

Blaupunkt EHB506 – ciekawa deskorolka elektryczna (800-900 złotych)

blaupunkt ehb506 najlepsza deskorolka elektryczna
Źródło: Blaupunkt
 • Maksymalna prędkość: 15 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 20 km
 • Pełne naładowanie: 2 godziny

Deska elektryczna Blaupunkt EHB506 to świetny pomysł, jeśli szukacie możliwie bezkompromisowego modelu. Czy jest to najlepsza deskorolka elektryczna? Tego nie wiem, ale na pewno to bardzo dobra deskorolka elektryczna do 1000!

Blaupunkt to ścisły top, jeśli chodzi o produkcję elektroniki użytkowej, raczej nie muszę nikomu tego przedstawiać. W Polsce mogą być co prawda bardziej znani z perspektywy kupna systemów audio do samochodów, ale na świecie to bardzo dobra marka. Zresztą niedawno mogliśmy ich poznać także za sprawą hulajnóg elektrycznych, a to znaczy, że mają doświadczenie w produkcji pojazdów elektrycznych.

Co przedstawia sobą sama deska elektryczna Blaupunkt? Dwa silniki o łącznej mocy 700 W pozwalają na rozwinięcie prędkości do 12 km/h i 15 km zasięgu przy baterii o pojemności 4,4 Ah. Jej udźwig to dosyć standardowe 120 kg, czas ładowania 2 godziny, a koła mają 6,5 cala średnicy.

Deska wyróżnia się dosyć futurystycznym designem widocznym na zdjęciu, który wynika w dużej mierze z kontrastowego połączenia czerni i bieli, uzupełnionego o delikatne podświetlenie. Co wyróżnia ją jednak dużo bardziej to naprawdę niewielka waga. 7,5 kg to jak na deskorolkę elektryczną bardzo mało, o czym przekonacie się, sprawdzając następne modele. Pozostają jeszcze wbudowane lampy oraz moduł bluetooth, który pozwala na połączenie z aplikacją na smartfonie oraz na… słuchanie muzyki przez wbudowane w deskorolkę głośniki. Dzięki aplikacji dopasujecie „czucie” urządzenia zgodnie z waszą wagą i wzrostem, tak żeby deska odpowiadała wam nawet bardziej.

manta 6.5 msb001 viper
Źródło: Manta
 • Maksymalna prędkość: 12 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 15 km
 • Pełne naładowanie: 1-1,5 godziny

Koowheel Kooboard 5500 mAh D3M 2 GEN — najlepsza deskorolka elektryczna dla maniaków prędkości (1500 złotych)

koowheel kooboard 550 mAh d3m 2 gen najlepsza deskorolka elektryczna
Źródło: Koowheel
 • Maksymalna prędkość: 40 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 130 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 20 km
 • Pełne naładowanie: 3 godziny

Ta deska niewątpliwie pozwala na duży rozpęd — producent deklaruje maksymalną prędkość 40 km/h, ale w rzeczywistości można jechać nawet szybciej. Deska jest przy tym dość stabilna i nie powinny jej zagrozić podczas jazdy żadne kamyki czy inne drobne przeszkody.

Płynnie działające hamulce zapewnią bezpieczeństwo. Jest to deska dość twarda i, co ciekawe, stosunkowo lekka, jak na pojemny akumulator. Waży zaledwie 7.7 kilograma. To ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z deskorolkami, jak i dla tych bardziej doświadczonych. W przypadku kompletnych amatorów zalecamy najpierw nauczyć się dobrze i stabilnie jeździć przy umiarkowanej prędkości, a dopiero potem “dodawać gazu” i testować maksymalne osiągi deski.

kawasaki surfboard kx-sb 6.5
Źródło: Kawasaki
 • Maksymalna prędkość: 18 km/h
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Maksymalna odległość podróży: 20 km
 • Pełne naładowanie: 1-1,5 godziny

Deska jest wyposażona w oświetlenie LED, a także w głośnik parujący się z telefonem za pomocą Bluetooth, dzięki czemu możemy puszczać muzykę podczas jazdy. Nie jest to jednak produkt idealny — przeszkadzać może m.in. mała poręczność w transporcie (deska waży 11 kilogramów, więc jest to waga akceptowalna, ale za to uchwyt od niej jest stosunkowo cienki) oraz kiepsko umiejscowione gniazdo ładowania.

Najlepsza deskorolka elektryczna — podsumowanie

Już za stosunkowo niewielkie pieniądze można zakupić całkiem porządną deskę elektryczną. Jedni wolą deski twardsze, inni miększe, jedni cięższe, inni lżejsze, więc ciężko jest powiedzieć, jaka jest najlepsza deska elektryczna. Należy kierować się swoimi własnymi preferencjami, dobrym pomysłem jest też przetestowanie deskorolki przed zakupem.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
bateria do deskorolki elektrycznej Bateria do deski elektrycznej – jaka jest najlepsza?
Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na
deskorolka elektryczna terenowa Deskorolka elektryczna terenowa – który model wybrać?
Rozwój elektromobilności podąża podobną drogą niezależnie od rodzaju pojazdu, deski elektryczne nie różnią się pod tym względem od innych. Wcześniej hulajnogi elektryczne przeszły przez etapy
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

1 Komentarz

 • Mrn, 16 czerwca 2022 @ 11:28 Odpowiedz

  Z dobrych a niedrogich deskorolek polecam Mante MSB9014L. Kupiłem taka synowi na 14 urodziny i codziennie ją bierze na aktywność ;). Fajnie wykonana, z dobrych materiałów, wydaje się solidna ale wiadomo, że tym się nie rzuca itp. więc nie testowałem, jakieś drobne wstrząsy czy uderzenia nie zrobiły na niej wrażenia. Sam chętnie ją podbieram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *