Baterie do deski elektrycznej to najczęściej modele litowo-jonowe. Stanowią najmocniejszy i pojemny wybór. Dodatkowo ich wymiary są dostatecznie niewielkie, aby bez problemu zmieścić się na małej powierzchni deskorolki. Na rynku można znaleźć również inne rodzaje baterii wykorzystywanych podczas tworzenia deskorolek. Dowiesz się o nich więcej z poniższego materiału.

Bateria do deski elektrycznej – rodzaje

Baterie do deskorolki elektrycznej przeważnie dzielą się na dwa rodzaje:

  • Litowo-jonowe – jedne z częściej wybieranych akumulatorów w ostatnim czasie. Wszystko dzięki wysokiej wydajności, szybkiemu ładowaniu i niskiej wadze. Dodatkowo akumulator do deski elektrycznej tego typu, może być doładowywany w każdej chwili, bez ryzyka uszkodzenia ogniw. Nie trzeba więc czekać, aż bateria rozładuje się sama, co przekłada się na wygodniejsze użytkowanie takiego pojazdu. Nieumiejętne korzystanie z tego typu akumulatora, może skutecznie uszkodzić baterię. Pozostawiając ją całkowicie rozładowaną przez dłuższy czas, nie przetrwa zbyt długo.
  • Litowo-polimerowe – jest to wariant baterii litowo-jonowej. Polimery sprawiają, że akumulatory są giętkie i lekkie, a więc można je dopasować rozmiarem do wielu sprzętów. Choć baterie tego typu są bardzo trwałe, to jednak szybko można je uszkodzić. Po pierwsze nie można go przeciążać, a po drugie ładować prądem o zbyt wysokim natężeniu. Nie należy wprowadzać ich również w stan głębokiego rozładowywania i przechowywać ich w tym stanie przez dłuższy czas.

Która więc bateria do deski elektrycznej jest lepsza? Zdecydowanie litowo-jonowa, ponieważ nie jest ona aż tak wrażliwa na przeładowania i rozładowania.

Akumulator do deskorolki elektrycznej – jak dbać?

Miałeś kiedyś problem z krótko działającą baterią? O ile Twój sprzęt nie był wyposażony w akumulator wątpliwej jakości, to przyczyną mogła być nieodpowiednia dbałość o ten komponent. Jak więc zadbać o baterię do deski elektrycznej?

  • Ładowanie baterii – na skrócenie żywotności baterii duży wpływ mają tzw. mini cykle ładowania. Zjawisko to zachodzi, gdy pozostawiamy baterię naładowaną wciąż podpiętą pod zasilanie. Kiedy bateria jest w pełni naładowana, ładowarka odłączy się. Jednak należy pamiętać, że nawet jeśli sprzęt nie jest użytkowany, bateria i tak pozbywa się części energii. Więc w tym przypadku dojdzie do mini cyklicznych ładowań w kółko, kiedy tylko ładowarka wyczuje, że akumulator jest trochę wyczerpany.
  • Rozładowywanie akumulatora – złym nawykiem jest całkowite rozładowywanie akumulatora, ponieważ przekłada się to na późniejsze ładowanie z wykorzystaniem cyklu pełnego. Akumulator do deski elektrycznej Skymaster powinien być podłączony, np. gdy jest naładowany w około 20%.
  • Temperatura pracy – bateria do deskorolki elektrycznej Manta nie powinna być pozostawiana w zbyt nasłonecznionych miejscach. Zbyt wysokie temperatury doprowadzają do uszkodzenia sprzętu.
  • Wilgoć – akumulator do deski elektrycznej Manta lub innej marki, nie powinien być również wystawiony na działanie wilgoci, gdyż może dojść do jego szybkiego uszkodzenia.
  • Prawidłowe przechowywanie – jeśli bateria do deski elektrycznej Manta będzie przechowywana w prawidłowy sposób, nic nie powinno jej zagrażać. Najlepiej, jeśli będzie to pomieszczenie o temperaturze pokojowej i niedopuszczanie do rozładowania na poziomie niższym niż 20%.

O co jeszcze warto zadbać kupując deskę elektryczną?

Ważnym atrybutem jest również ładowarka do deski elektrycznej, która powinna pochodzić od producenta danej deskorolki. Innym aspektem jest wysokiej jakości obudowa do deski elektrycznej, która np. nie dopuści do dostania się do baterii wilgoci i zanieczyszczeń.

Dziś coraz więcej osób decyduje się na zakup pojazdu, jakim jest deskorolka elektryczna. Ranking umieszczony na naszej stronie pozwoli Ci wybrać najlepszy możliwy model. Znajduje się w nim pozycja – deskorolka elektryczna do 1000 zł i kilka innych propozycji.

WARTO PRZECZYTAĆ:

deskorolka elektryczna Deskorolka elektryczna – wszystko, co musisz wiedzieć
Pojazdy o napędzie elektrycznym nie są niczym nowym i zaskakującym – nasze miasta są pełne hulajnóg, które wprost walają się po ulicach. Czasami spotkamy także
deskorolka elektryczna manta Deskorolka elektryczna Manta — najciekawsze modele
Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy
deskorolka elektryczna terenowa Deskorolka elektryczna terenowa – który model wybrać?
Rozwój elektromobilności podąża podobną drogą niezależnie od rodzaju pojazdu, deski elektryczne nie różnią się pod tym względem od innych. Wcześniej hulajnogi elektryczne przeszły przez etapy
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *