Obudowa do deskorolki elektrycznej jest elementem, na którym stoimy podczas jazdy. Chroni on cały wewnętrzny mechanizm urządzenia. Obudowa jest więc cały czas narażana na uszkodzenia mechaniczne, zachlapania, zabrudzenia i zarysowania. Nic dziwnego więc, że z czasem ten element może po prostu się zużyć. Obudowa do deski elektrycznej jest najczęściej możliwa do wymiany.

Kiedy obudowa do deski elektrycznej powinna być wymieniona?

Hoverboardy, czyli tak zwane deskorolki elektryczne zawsze są wyposażone w solidne obudowy. To w nich umieszczona jest cała elektronika wraz z napędem. Obudowa będzie elementem, który najszybciej się zużywa zaraz po kołach. Nic dziwnego więc, że sporadycznie taka część wymaga wymiany.Hoverboard, deskorolka elektryczna

Obudowa do deski elektrycznej najczęściej nie jest zbyt dużym wydatkiem – zwykle zamyka się w kilkudziesięciu złotych. Samodzielna wymiana takiego elementu może być jednak stosunkowo trudna. Zawsze można skorzystać z usług profesjonalnego serwisu lub gwarancji, o ile jest ona jeszcze aktywna.

Obudowa do deskorolki elektrycznej zwykle będzie możliwa do zakupu w sklepach internetowych. Kiedy warto wymienić ten element?

  • Wewnętrzne części deskorolki są widoczne lub narażone na różnego rodzaju uszkodzenia;
  • Obudowa jest pęknięta, co może spowodować całkowite uszkodzenie, kiedy użytkownik stanie na deskorolce;
  • Obudowa ociera o jedno lub oba koła;
  • Uszkodzenia na dole obudowy są stosunkowo duże.

Warto zwracać uwagę na stan sprzętu przed rozpoczęciem jazdy. Obudowa do deski elektrycznej jest stosunkowo niedroga, a to bardzo ważny element. Bez solidnego zabezpieczenia wewnętrzna elektronika może zostać przypadkowo uszkodzona, a naprawa wtedy będzie wiązać się ze znacznie większymi wydatkami.

Obudowa do deskorolki elektrycznej – jak wybrać odpowiedni model?

Wymiana obudowy deski elektrycznej wymaga tego, by przede wszystkim wybrać odpowiedni element do konkretnego sprzętu. Należy więc sprawdzić przed zakupem dokładny model posiadanego pojazdu. Wtedy wystarczy wpisać go do wyszukiwarki i dodać “obudowa”.

Nie wszystkie deskorolki elektryczne umożliwiają wymianę tej części. Sporadycznie obudowa może okazać się niedostępna. Wtedy naprawa wymaga oddania deskorolki do wybranego autoryzowanego serwisu. Najczęściej wiąże się to ze znacznie wyższymi kosztami niż samodzielna wymiana obudowy czy dowolnego innego elementu.

Należy pamiętać, że budowa deskorolek elektrycznych może mocno się różnić. Obudowy są często w kilku elementach, o czym należy pamiętać przy zakupie takiej części. Bateria do deskorolki elektrycznej, platforma czy koła muszą być odpowiednio chronione. Dlatego też obudowy dzieli się na wiele elementów i można je zwykle kupować osobno.

Dwie dziewczynki na Hoverboardzie

Deska elektryczna 10 cali będzie wymagać większej obudowy niż modele dla dzieci, więc warto mieć to na uwadze. Niektóre sprzęty są dostępne w różnych rozmiarach, co przekłada się także na dużą ofertę części zamiennych.

Czy obudowa do deski elektrycznej może zostać wymieniona bez ingerencji serwisu?

Samodzielna naprawa takiego sprzętu oczywiście jest możliwa. Należy jednak pamiętać, że rozebranie deskorolki elektrycznej najczęściej oznacza utratę gwarancji. Jeżeli ta jednak wygasła, warto samodzielnie naprawiać awarie, ponieważ będzie to tańsze. Gdy umiejętności na to nie pozwalają, dopiero wtedy najlepiej korzystać z usług serwisów.

Oprócz obudów można kupić inne elementy zamienne, jak ładowarka do deski elektrycznej, bateria, silnik, koła, opony itd. Wszystko da się wymienić lub naprawić samodzielnie, jednak sporadycznie wymaga to dużo czasu, wiedzy i odpowiednich umiejętności.

Obudowa do deski elektrycznej musi być w pierwszej kolejności zdjęta ze sprzętu. Zwykle nie jest to trudne i warto zrobić zdjęcia lub zapisać, jak konkretnie dany model był domyślnie zmontowany. Później wystarczy założyć zakupioną obudowę oraz wszystko zainstalować tak, jak było fabrycznie. Najczęściej zmiana tego elementu oznacza konieczność odkręcenia i wkręcenia kilku śrubek – nie trzeba naruszać delikatnej elektroniki.

Dwóch chłopców na Hoverboardzie

Oczywiście należy pamiętać, że samodzielne naprawy mogą spowodować jeszcze więcej uszkodzeń bez odpowiedniej wiedzy. Usługa w serwisie będzie droższa, ale mamy tutaj gwarancję skuteczności.

Obudowa do deski elektrycznej, jako najważniejsza ochrona sprzętu

Obudowa chroni całą elektronikę przed uszkodzeniami, więc warto o nią dbać. Koszt takiego elementu to tylko kilkadziesiąt złotych, a zepsucie wewnętrznych części deskorolki może kosztować później kilkukrotnie więcej. Nie zawsze także naprawa elektroniki jest możliwa, a obudowę zwykle można bez problemu wymienić.

Jeżeli zastanawiasz się, czy najlepsza będzie wybrana deskorolka elektryczna, ranking będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki takim zestawieniom szybko wybierzesz świetnie dobrany do Twoich potrzeb model. Obudowa do deskorolki elektrycznej musi zawsze być kupiona osobno, jeżeli chcemy ją wymienić. Producenci domyślnie nie dodają części zamiennych.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *