Deskorolki elektryczne stają się coraz popularniejszym środkiem transportu po mieście. Sprawdzają się one idealnie, gdy chcemy szybko skoczyć na zakupy, lub kiedy nasze miejsce pracy jest oddalone o dobre kilkaset metrów od najbliższego przystanku. W tym artykule pokażemy najlepsze elektryczne deskorolki Manta.

Deskorolka elektryczna Manta VIPER II MSB9014 6,5”

Deskorolka elektryczna Manta VIPER II MSB9014 6,5”

Pierwsza deskorolka elektryczna Manta na naszej liście to miejski Viper II MSB9014 z oponami o rozmiarze 6,5 cala. Viper II to deska rodzaju Hoverboard. Oznacza to, że sterowanie w dużej mierze, odbywa się poprzez przechylenie ciała w daną stronę (deska elektryczna Manta posiada precyzyjny żyroskop odpowiednio reagujący na wszelkie ruchy). Jeżdżenie na tego typu urządzenia wymaga trochę wprawy, ale po kilku próbnych przejażdżkach staje się już bardzo komfortowe. Innym popularnym pojazdem z tej kategorii jest na przykład deskorolka elektryczna Forever Chic.

Deska elektryczna Manta Viper II ma 2 silniki o mocy 350W. Rozpędzą one opisywanego hoverboarda do maksymalnej prędkości 12 km/h. Przy takiej jeździe, bateria o pojemności 4.4 AH pozwoli na przejechanie 15 km. Czas ładowania modelu Viper II wynosi ok. 3 godziny.

MSB9014 (podobnie jak deska elektryczna Cavion Go 6,5) ma koła o rozmiarze 6,5”, czyli to pojazd, który jest przystosowany typowo do jazdy miejskiej po drodze rowerowej lub odpowiednim chodniku. Masa tego urządzenia jest dosyć spora — deska waży 9 kg. Na szczęście producent dodaje w zestawie funkcjonalną torbę ułatwiającą przenoszenie naszego elektrycznego pojazdu. Maksymalna waga użytkownika dla Manta Viper II została określona na 120 KG.

Deskorolka elektryczna Manta MSB9023 – hoverboard 8,5”

Deskorolka elektryczna Manta MSB9023

Pod względem specyfikacji i możliwości deskorolka elektryczna Manta MSB9023 jest niemal identyczna do modelu Viper II. Znowu dostajemy tu charakterystyczny hoverboard wymagający balansu, 2 silniki elektryczne o mocy 350W, prędkość maksymalną 12 km/h oraz zasięg wynoszący 15 km. Deskorolka elektryczna Manta MSB9023 wyróżnia się jednak nad swoim bratem większymi kołami o przekątnej 8,5”. Dzięki temu dużo lepiej sprawdzi się ona na nierównych nawierzchniach.

Zwiększony rozmiar kół, oznacza też niestety, że opisywana deska elektryczna Manta troszeczkę przytyła. Waga Netto modelu MSB9023 to aż 12,3 kg, ale tutaj również otrzymujemy dosyć wygodną, materiałową torbę do przenoszenia urządzenia. Maksymalny udźwig MSB9023 to 120 kg.

Deska elektryczna Manta MSB9020 — longboard z aspiracjami

Deska elektryczna Manta MSB9020

Deskorolka elektryczna Manta MSB9020 to prawdopodobnie najciekawsza konstrukcja w tym zestawieniu. Tym razem, mamy do czynienia z klasycznym longboardem, który całymi garściami czerpie z designu znanych desek Boosted Board. Manta MSB9020 ma więc duży, dosyć elastyczny Deck (na którym możemy wygodnie stanąć), taśmowy napęd na dwa tylne koła i sporą baterię zamontowaną w dolnej części.

Deska elektryczna Manta posiada mocny silnik o mocy 900W. Pozwala on na rozwinięcie maksymalnej prędkości rzędu 24 km/H, czyli dwukrotnie wyższej niż pozostałe deski w tym zestawieniu. Akumulator tego modelu odznacza się pojemnością 8800 mAh, co według producenta powinno wystarczyć na przejechanie nawet 25 km po jednym ładowaniu (trwającym notabene 6 godzin).

Mimo dość sporych możliwości, ta deskorolka elektryczna Manta zachowuje relatywnie niską wagę 5,5 kg. Dodatkowo polski producent pokusił się o wycięcie w decku uchwytu ułatwiającego przenoszenie. Maksymalny udźwig to 120 KG.

Niestety deska elektryczna Manta MSB 9020 nie jest już oficjalnie dostępna w sklepach i jedynym sposobem na jej zdobycie będzie zakup egzemplarza z drugiej ręki.

Deskorolka elektryczna Manta — podsumowanie

I oto już wszystkie deskorolki elektryczne Manta w naszym zestawieniu. Jeździliście już na pojazdach Polskiego producenta? Byliście zadowoleni z tych desek? Koniecznie dajcie nam znać o swoich wrażeniach w komentarzach!

Jeśli nie przypasowały wam deski elektryczne Manta i rozglądacie się za czymś, z nieco lepszym dystansem, to warto sprawdzić, co do zaoferowania ma deskorolka elektryczna Segway.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *