W dobie postępującej elektryfikacji na popularności zyskują nie tylko elektryczne auta, ale także znacznie mniejsze pojazdy zasilane na prąd, które nie wymagają specjalnych uprawnień, aby się nimi poruszać. Mowa m.in. o elektrycznych hulajnogach, deskorolkach elektrycznych, czy nawet tak specyficznych urządzeniach, jak boosted board. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się deska elektryczna Forever. Jakie oferuje możliwości? Oto wszystko, co warto o niej wiedzieć.

Deskorolka elektryczna Forever – co to i jak działa?

Deskorolka elektryczna Forever Chic Pi Max 10, bo tak brzmi pełna nazwa opisywanego przez nas urządzenia, to produkt marki zajmującej się produkcją urządzeń elektrycznych, takich jak smartwatche, powerbanki czy ładowarki indukcyjne. Służy do wygodnego przemieszczania się po mieście w szybki i nieskrępowany sposób.

Forever Chic 10 hoverboard deskorolka elektryczna wykorzystuje żyroskopy do wygodnego sterowania urządzeniem. Sprzęt wyposażony jest w system autopoziomujący, który utrzymuje równowagę za użytkownika. Do korzystającego z deski elektrycznej Forever należy zatem wyłącznie przenoszenie nacisku na lewą lub prawą nogę, co skutkuje skrętem w pożądaną stronę. Pochylenie się w przód lub tył sprawi natomiast, że deskorolka elektryczna Forever Chic poruszy się w wybranym kierunku. Działa to więc na identycznej zasadzie, jak w przypadku deskorolki elektrycznej Segway czy deski elektrycznej Cavion.

Deskorolka elektryczna Forever
Źródło: Forever

Niewielki rozmiar urządzenia sprawia natomiast, że można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Dzięki temu jest świetną i przede wszystkim ekologiczną alternatywą dla innych form transportu miejskiego. Warto jednak pamiętać, że deskorolka elektryczna Forever Chic waży około 15 kilogramów, a więc nie należy do najlżejszych.

Forever – deskorolka o sporych możliwościach

Specyfikacja deski elektrycznej Forever wpisuje się w branżowy standard. Pod wieloma względami jest więc podobna np. do deskorolki elektrycznej Manta. Jej maksymalny udźwig wynosi 100 kilogramów. Sprzęt osiąga prędkość do 15 km/h, a na jednym ładowaniu baterii powinien przejechać do 20 kilometrów. Ładowanie baterii do pełna nie powinno natomiast trwać dłużej, jak 2 godziny.

Deskorolka elektryczna Forever Chic Pi Max 10, jak sama nazwa wskazuje, wyposażona jest w dwa koła o średnicy 10 cali. Każde z nich jest napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 350 W, co gwarantuje wysoki komfort jazdy.

Deska elektryczna Forever – funkcje i zabezpieczenia

Deskorolka elektryczna Forever wyposażona jest w szereg funkcji i zabezpieczeń, mających za zadanie zapewnić komfortową i bezproblemową jazdę. Producent zadbał m.in. o dodatkową obudowę wykonaną z aluminium klasy lotniczej, pod którą znajduje się bateria i moduł sterujący. Dzięki temu elementy te są chronione przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Dwie deskorolki elektryczne Forever
Źródło: Forever

antypoślizgowe nakładki silikonowe, solidne osłony na koła oraz oświetlenie LED, dzięki któremu sprzęt jest dobrze widoczny w każdych warunkach.

Użytkownicy mogą też skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej do zarządzania deskorolką elektryczną Forever Chic. Z jej poziomu możliwa jest analiza prędkości jazdy czy diagnostyka urządzenia. Producent udostępnił też moduł do ograniczania prędkości elektrycznej deskorolki, blokowania urządzenia czy chociażby sterowania wbudowanym oświetleniem.

Deskorolka elektryczna Forever Chic Pi Max 10 jest więc ciekawą alternatywą dla tradycyjnych sposobów transportu miejskiego. Oferuje przyzwoity zasięg i parametry, które w zupełności wystarczą do codziennego przemieszczania się po dużej aglomeracji. Obecnie deskorolka ta jest jednak trudno dostępna w tradycyjnych sklepach z elektroniką, dlatego warto rozważyć zakup używanego egzemplarza, jeśli jest on zachowany w dobrym stanie.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *