Pokemonów w grze Pokemon Go jest stopniowo coraz więcej. Producent dodaje zupełnie nowe stworki czy też ewolucje już istniejących. Gracze Pokemon Go biorą udział w walkach między sobą oraz w Gymach, gdzie konieczne są najlepsze pokemony. Warto wiedzieć, które z nich są najsilniejsze, jeśli chodzi o całą grę. Sprawdź, jakie pokemony w Pokemon Go są obecnie najlepszym wyborem!

Najsilniejsze pokemony według Combat Power (CP)

Gra Pokemon Go stała się pewnym fenomenem przez ostatnie lata. Chodzi w niej o podróżowanie po prawdziwym świecie, łapanie wirtualnych stworków, walkę między trenerami oraz interakcję z innymi ludźmi. Podstawą rozgrywki jest oczywiście zdobywanie, ewoluowanie i ulepszanie tytułowych pokemonów. Warto wiedzieć, że jedne będą po prostu silniejsze od innych (często wtedy są znacznie rzadsze). Jakie pokemony są najlepsze w całej grze?

Siłę pokemonów można mierzyć przez kilka statystyk. Mimo wszystko najważniejsze jest Combat Power (CP). Oznacza to bezpośrednio siłę w walce określonego pokemona. CP wzrasta przy ulepszaniu stworków – dlatego wzięliśmy pod uwagę maksymalnie Combat Power, jakie można uzyskać. Jakie pokemony są najsilniejsze w grze Pokemon Go?

Jakie pokemony są najsilniejsze w grze Pokemon Go?

 1. Slaking (4431 max CP)
 2. Eternatus (4429 max CP)
 3. Mewtwo (4178 max CP)
 4. Groudon (4115 max CP)
 5. Kyogre (4115 max CP)
 6. Lunala (4042 max CP)
 7. Solgaleo (4042 max CP)
 8. Zekrom (4038 max CP)
 9. Reshiram (4038 max CP)
 10. Diagla (4038 max CP)

Pokemony w grze charakteryzują 3 podstawowe statystyki. Chodzi tu o wytrzymałość, atak i obronę. Combat Power jest połączeniem tych parametrów. Warto zwrócić uwagę na to, że CP wzrasta wraz z ulepszaniem pokemona i ewoluowaniem go. Dość istotne jest tutaj to, że statystyki stworków można sprawdzać – są one wyrażane za pomocą specjalnego paska oraz gwiazdek (maksymalnie trzech). Ten sam rodzaj pokemona najczęściej ma zupełnie inną wytrzymałość, atak i obronę. Dlatego łapanie tak wielu stworków jest istotne.

Pokemony z najwyższą statystyką ataku w Pokemon Go

Pokemony z najwyższym CP nie są zawsze tymi najlepszymi. Warto o tym wiedzieć grając PvP i PvE. Nintendo w Pokemon Go oferuje charakterystyczny system ataków. Każdy stworek posiada szybki oraz specjalny ruch. Wszystkie mają określony współczynnik DPS, czyli Damage Per Second. Ta statystyka będzie tutaj najważniejsza. Przy każdym pokemonie istnieje specjalny układ ruchów, który gwarantuje jego najlepszą skuteczność. Na tej podstawie stworzyliśmy ranking najsilniejszych stworków, jeśli chodzi o atak.

Pokemony z najwyższą statystyką ataku w Pokemon Go

 1. Deoxys – ruch szybki: Zen Headbutt 13,1 DPS, ruch specjalny: Hyper Beam 39,5 DPS
 2. Xurkitree – ruch szybki: Thunder Shock 10 DPS, ruch specjalny: Discharge 31,2 DPS
 3. Kartana – ruch szybki: Struggle 15,9 DPS, ruch specjalny: Struggle 15,9 DPS
 4. Pheromsa – ruch szybki: Bug Bite 12 DPS, ruch specjalny: Focus Blast 48 DPS
 5. Blacephalon – ruch szybki: Struggle 15,9 DPS, ruch specjalny: Struggle 15,9 DPS
 6. Mewtwo – ruch szybki: Confusion 15 DPS, ruch specjalny: Psystrike 47 DPS
 7. Rampardos – ruch szybki: Smack Down 16 DPS, ruch specjalny: Rock Slide 35,6 DPS
 8. Archeops – ruch szybki: Wing Attack 12 DPS, ruch specjalny: Ancient Power 24 DPS
 9. Slaking – ruch szybki: Yawn 0 DPS, ruch specjalny: Hyper Beam 47,4 DPS
 10. Haxorus – ruch szybki: Dragon Tail 16,4 DPS, ruch specjalny: Dragon Claw 35,3 DPS

Pokemonów w grze jest naprawdę dużo – tak jak kombinacji ruchów. Mimo wszystko można wyróżnić kilka najpotężniejszych propozycji. Powyższe pokemony są idealne zarówno do PvP, jak i PvE. Działają one na zasadzie szybkiego zadawania obrażeń – niektóre mają przy tym stosunkowo niewiele zdrowia.

Pokemony z najwyższą statystyką obrony w Pokemon Go

W Pokemon Go znajduje się system Gymów, inspirowany tym z “dużych” Pokemonów na Nintendo Switcha i inne konsole. Są to specjalne miejsca, które każda z 3 drużyn może przejąć. Jeżeli udało się pozyskać wybrany Gym – gracze zostawiają tam swoje pokemony. Gdy inna drużyna będzie chciała przejąć miejsce, będzie konieczne pokonanie wszystkich stworków, które się tam znajdują. Tutaj właśnie pokemony z najlepszą obroną będą perfekcyjne. Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pokemony posiadają statystykę obrony, jednak trzeba także sprawdzić HP oraz DPS. Wszystko to wpływa na to, jak dobrze dany stworek będzie sobie radził w Gymie.

Pokemony z najwyższą statystyką obrony w Pokemon Go

 1. Ho-Oh – ruch szybki: Incinerate 15.1 DPS, ruch specjalny: Brave 78 DPS, obrona: 244, HP: 180
 2. Lugia – ruch szybki: Extrasensory 13.1 DPS, ruch specjalny: Aeroblast 63.5 DPS, obrona: 310, HP: 197
 3. Latias – ruch szybki: Charm 13.3 DPS, ruch specjalny: Psychic 38,6 DPS, obrona: 246, HP: 162
 4. Kommo-o – ruch szybki: Dragon Tail 16,4, ruch specjalny: Dragon Claw 35,3 DPS, obrona: 240, HP: 154
 5. Zamazenta (Crowned Shield) – ruch szybki: Ice Fang 8 DPS, ruch specjalny: Crunch 21,9 DPS, obrona: 292, HP: 163
 6. Metagross – ruch szybki: Zen Hedbutt 13,1 DPS, ruch specjalny: Meteor Mash 46,2, obrona: 228, HP: 162
 7. Groudon – ruch szybki: Dragon Tail 13,6 DPS, ruch specjalny: Solar Beam 36,7, obrona: 228, HP: 173
 8. Kyogre – ruch szybki: Waterfall 16 DPS, ruch specjalny: Hydro Pump 47,3, obrona: 228, HP: 173
 9. Meloetta (Aria) – ruch szybki: Confusion 15 DPS, ruch specjalny: Hyper Beam 47,4, obrona: 225, HP: 189
 10. Togekiss – ruch szybki: Charm 16 DPS, ruch specjalny: Dazzling Gleam 34,3 DPS, obrona: 217, HP: 168

Wybór jest tutaj spory. Niektóre pokemony z listy opierają się na zadawaniu dużych obrażeń, inne wyróżnia wysokie HP oraz obrona. Warto wiedzieć, że pozostawienie stworka w Gymie gwarantuje PokeCoins, czyli walutę premium w grze, kiedy ten wytrzyma niepokonany przez 24 godziny. Opłacalne jest więc wybieranie pokemonów z dobrymi statystykami, jeśli chodzi o obronę.

Pokemony z najlepszą wytrzymałością w Pokemon Go

Pokemony charakteryzują się określoną siłą, obroną oraz wytrzymałością (ang. stamina). Co jednak oznacza ta wartość? Stamina wpływa na to, jak szybko załaduje się ruch specjalny pokemona. Mimo wszystko wytrzymałość często decyduje o zwycięstwie lub wygranej w pojedynku. Warto zauważyć, że dotyczy to zarówno Gymów, jak i walk z graczami. Jakie pokemony oferują najlepszą wytrzymałość?

Pokemony z najlepszą wytrzymałością w Pokemon Go

 1. Blissey – wytrzymałość: 496
 2. Chansey – wytrzymałość: 487
 3. Guzzlord – wytrzymałość: 440
 4. Regidrago – wytrzymałość: 400
 5. Wobbuffet – wytrzymałość: 382
 6. Wailord – wytrzymałość: 347
 7. Alomomola – wytrzymałość: 338
 8. Snorlax – wytrzymałość: 330
 9. Drifblim – wytrzymałość: 312
 10. Hariyama – wytrzymałość: 302

Każda ze statystyk pokemona ma znaczenie. Należy zwracać uwagę na wszystko, by wybrać najlepszą drużynę do walki. W grze istnieją także typy pokemonów. Oddziaływają one między sobą. Niektóre są bardziej efektywne na inne, co oznacza przede wszystkim ogromną przewagę w walce.

Co warto wiedzieć o typach pokemonów i jak wybierać kontry?

W Pokemon Go na Androida i iOS-a jest aż 18 różnych typów. Każdy z nich wchodzi w pewną interakcję z innymi. Niektóre pokemony są więc mocniejsze, inne słabsze – przy konkretnym przeciwniku. Typy określają dobre i złe strony stworków. Warto znać oddziaływania między nimi, ponieważ może to stworzyć ogromną przewagę podczas walki. Typy w pokemonach sprawiają, że da się wybrać kontrę na dowolnego przeciwnika. To podstawa rozgrywki. Jak wygląda tabela z mocnymi i słabymi stronami?

Co warto wiedzieć o typach pokemonów i jak wybierać kontry?

Na tym schemacie białe pola oznaczają standardową siłę ataku. Plusy oznaczają superefektywne ruchy. Powoduje to duże zwiększenie obrażeń. Symbol X oznacza w tym przypadku brak efektu. Wtedy ruch nie zada obrażeń oraz nie nałoży żadnego efektu. Minus oznacza po prostu mało efektywny atak. Powoduje to znaczne obniżenie obrażeń.

Warto zwracać uwagę na typy pokemonów oraz samych ruchów – te również się różnią. Kiedy poznasz słabe i mocne strony, będziesz wygrywać znacznie więcej walk. To właśnie typy są kluczowe w Pokemon Go. One decydują o tym, że nawet słabszy pokemon pokona silniejszego, gdy tylko będzie jego kontrą.

Czym jest IV i jak ulepszać dowolnego pokemona?

To, jak pokemon sprawdzi się w walce, zależy od jego statystyk i IV. Ten wskaźnik oznacza wartość indywidualną i jest wyrażany w procentach. Im wyższe IV, tym większy potencjał ma dany pokemon. Oznacza to, że nie wszystkie stworki tego samego gatunku uzyskają maksymalną siłę. Taką możliwość mają tylko pokemony z IV 100. Warto o tym wiedzieć, ponieważ w ten sposób wybiera się najlepsze stworki do ulepszania i ewoluowania. Zużywa to Stardust oraz zdobyte Candy – warto więc wybrać najbardziej opłacalne pokemony.

Ulepszanie stworka polega na wbijaniu kolejnych jego poziomów. Zwiększa się wtedy CP oraz zużywa się Stardust zdobyty z łapania pokemonów czy też zadań. Warto zauważyć, że można również ewoluować stworki. Potrzebne jest do tego uzbieranie określonej liczby Candy. Po tym można od razu ewoluować pokemona na kolejną jego formę – najczęściej silniejszą. Ulepszanie stworków to bardzo ważny element rozgrywki. Należy to robić, by radzić sobie w PvE oraz PvP.

Jakie zalety ma posiadanie najsilniejszych pokemonów w Pokemon Go?

Można przede wszystkim bez większych problemów przejmować Gymy oraz odnosić sukcesy w PvP (tutaj jednak konieczna jest dobra znajomość gry). Najsilniejsze pokemony w grze umożliwiają również uczestniczenie w najtrudniejszych raidach. Dodatkowo bardzo trudno pokonać takie stworki w Gymach – zwykle zostają one tam na długi czas.

Wbrew pozorom zdobywanie nawet najlepszych pokemonów w grze nie jest tak trudne. Oczywiście wiele z nich można łapać po prostu na mapie – są jednak rzadkie. Najlepszy sposób zdobywania najmocniejszych pokemonów to raidy. Polegają one na walce kilku trenerów z jednym, silnym bossem, którego można później złapać. Zwykle tym przeciwnikiem jest legendarny pokemon lub taki, który będzie sprawiał problem nawet wielu graczom

Najsilniejsze stworki w grze to również oczywiście kwestia kolekcjonerska. Pokemon Go w dużej mierze zależy od kolekcjonowania pokemonów. Zdobywając najsilniejsze z nich, kolekcja staje się bogatsza. Warto zauważyć, że Pokemon Go to gra, w której trzeba się ruszać. Zdobywanie najlepszych stworków oznacza najczęściej jeszcze więcej aktywności fizycznej. Może to być celem stricte w grze, który przełoży się na realny ruch. Jeśli wolicie gry bardziej w stylu tradycyjnych Pokemonów, zapraszamy do artykułu, w którym opisujemy najlepsze alternatywy Pokemon na PC!

Grafiki zaciągnięte z pokemon.fandom.com/pl/wiki/

WARTO PRZECZYTAĆ:

Pokemon Presents Czego dowiedzieliśmy się z Pokemon Presents?
W końcu nadszedł ten czas w roku, gdy dowiedzieliśmy się, jaka przyszłość czeka uwielbiane przez wszystkich Pokemony. Ósmego sierpnia odbyła się prezentacja Pokemon Presents poprowadzona
gra pokemon na pc Gry Pokemon na PC — najlepsze „klony” i alternatywy
Pokemon to jedna z najpopularniejszych serii gier, uwielbiana przez miliony fanów na całym świecie. Od prawie 3 dekad jedyny oficjalny sposób na zagranie w kultowe
nintendo Nintendo poluje na filmiki z fanowskiej gry, w której zabijasz Pokemony
Z jednej strony, Nintendo jest często bardzo wyczulone na ochronę swoich praw autorskich. Z drugiej, niektórym grom fanowskim pozwala żyć od lat, mimo że ich
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *