Need for Speed Payback to już dwudziesta trzecia odsłona popularnej serii gier wyścigowych, których historia sięga lat dziewięćdziesiątych. Chociaż definitywnie nie jest to najcieplej przyjęta część, to nie znaczy, że trzeba ją od razu spisywać na straty.

Fani NFS, którzy jeszcze nie mieli okazji jej sprawdzić, mogą chcieć to nadrobić choćby z tego względu, że kilka lat po premierzy tytuł ten jest już znacznie tańszy. Jednak przed wydaniem jakichkolwiek pieniędzy warto najpierw sprawdzić Need for Speed Payback wymagania sprzętowe na PC.

Dzięki temu nie będzie się niepotrzebnie ryzykować, że po zakupie gra i tak będzie niegrywalna z uwagi na niewielką ilość klatek na sekundę, lagi, problemy z samoistnym zamykaniem się i inne tego typu problemy wynikające ze zbyt słabej konfiguracji. Poniżej przygotowaliśmy dla Was wymagania NFS Payback, zarówno minimalne, jak i zalecane, które pozwolą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości w zakresie tego, jak mocny musicie posiadać komputer (bądź laptop gamingowy). Zapraszamy!

Need for Speed Payback wymagania – co trzeba wiedzieć?

Udostępnione przez twórców Need for Speed Payback wymagania sprzętowe pozwalają szybko i skutecznie zorientować się, czy sprzęt jest wystarczająco potężny, czy też niekoniecznie. Obejmują one między innymi procesor, kartę graficzną, pamięć RAM, pamięć wewnętrzną i system operacyjny.

Pojawia się pytanie, jak porównać te kwestie ze specyfikacją posiadanego przez siebie urządzenia? Możliwości jest wiele. Dokładniej przedstawiamy je w artykule na temat tego, jak sprawdzić parametry komputera.

Dość powiedzieć, że można zrobić to zarówno w sposób mocno zautomatyzowany (np. poprzez takie rozwiązania, jak Can You Run It), jak i ręcznie (przykładowo po kolei sprawdzając poszczególne podzespoły na różne sposoby). Każdy więc powinien być w stanie znaleźć odpowiednią opcję dla siebie.

nfs payback wymagania na pc
Źródło: Electronic Arts

Wymagania minimalne:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel i3 6300 @ 3.8GHz or AMD FX 8150 @ 3.6GHz
  • Pamięć RAM: 6GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce® GTX 750 Ti lub AMD Radeon™ HD 7850 lub podobne GPU zgodne z DX11 z 2 GB pamięci
  • DirectX: wersja 11
  • Sieć: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 192 KBPS
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Konieczność posiadania odpowiednio szybkiego łącza internetowego wynika z faktu, że w Need for Speed: Payback istotną rolę pełnią komponenty sieciowe. Rywalizowanie z innymi graczami jest kluczowym elementem rozgrywki, a w przypadku zbyt wolnego połączenia z siecią, można przygotować się na lagi utrudniające rozgrywkę (nawet na bardzo dobrym, wydajnym komputerze lub laptopie gamingowym).

Nawet drobne zacięcia będą znacznie wpływały chociażby na skuteczność odpowiedniego wchodzenia w zakręty. Jeśli więc chce się wygrywać w potyczkach z innymi graczami, po pierwsze trzeba mieć odpowiednio dobry sprzęt, a po drugie odpowiednio szybki Internet.

Wymagania zalecane:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
  • Procesor: Intel i5 4690K @ 3.5GHz lub AMD FX 8350 @ 4.0GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon™ RX 480 4GB, NVIDIA GeForce® GTX 1060 6GB lub podobne GPU zgodne z DX11 z 4 GB pamięci
  • DirectX: wersja 11
  • Sieć: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS
  • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

NFS Payback – data premiery

Wymieniliśmy już Need for Speed Payback wymagania sprzętowe, natomiast warto przy okazji przybliżyć też inne aspekty tego tytułu. Payback miał premierę już dość dawno, a mianowicie 10 listopada 2017 roku, chociaż też nie można powiedzieć, aby był to tytuł, który mocno się zestarzał. Wciąż jest jak najbardziej grywalny i wygląda nieźle, chociaż trzeba wziąć poprawkę na fakt, że zdecydowanie nie jest to ulubiony NFS ani graczy, ani krytyków.

Gra jest dostępna na PC (dla systemów Microsoft Windows), a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersja na PC zebrała na Metacriticu od krytyków ocenę 62/100, zaś od graczy – 3.9/10. Nie jest więc zbyt szałowo. Najczęściej wskazywaną i najbardziej znaczącą wadą wydaje się brak odpowiedniego balansu rozgrywki. Jest to co prawda tytuł płatny, ale twórcy postanowili wyposażyć go w mikropłatności (i to w niezbyt zgrabny sposób), co nie spodobało się graczom, ale też i części krytyków.

Jako ciekawostkę można dodać, że Ghost Games, główny deweloper NFS: Payback, co prawda stworzył też Heat, czyli następną odsłonę serii, ale na niej póki co przygoda tego studia z serią się zakończy. Za kolejnego Need for Speeda ma być odpowiedzialne studio Criterion Games, które zresztą ma na swoim koncie już kilka innych gier z tego cyklu (m.in. Most Wanted). Miejmy nadzieję, że spotka się on ze znacznie cieplejszym przyjęciem.

need for speed payback wymagania sprzetowe
Źródło: Electronic Arts

Need for Speed Payback wymagania – podsumowanie

Jak na obecne standardy, Need for Speed Payback wymagania sprzętowe nie są zanadto wygórowane, chociaż oczywiście niewątpliwie są też takie urządzenia (czy to PC, czy laptopy), które ich nie spełniają. W grach wyścigowych liczy się każda sekunda, a nawet ułamek sekundy, więc tym bardziej nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek lagi i ogólnie mało wydajne działanie gry. Spełnianie wymagań minimalnych, najlepiej z pewnym zapasem, to kwestia niezbędna do tego, aby osiągać dobre rezultaty (czy po prostu uniknąć frustracji spowodowanej niezawinionymi porażkami).

Przy okazji warto wspomnieć, że stworzyliśmy także artykuł, w którym omawiamy NFS Heat wymagania sprzętowe na PC. Heat to następca Paybacka, wydany dwa lata później. Charakteryzuje się więc nieco wyższymi wymaganiami, jako że jest to tytuł nowszy, ale też warto się nim zainteresować, jeśli jest się fanem serii Need for Speed (lub ogółem wyścigówek). W razie, gdybyście chcieli zobaczyć na naszym portalu jeszcze inne materiały na podobne tematy (np. dotyczące innych odsłon serii NFS), dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin 1 wymagania Wiedźmin 1 wymagania na PC – wszystko, co musisz wiedzieć!
Wiedźmin to w tym momencie seria gier, której nie trzeba niemal żadnemu graczowi (nie mówiąc już o konkretnie polskich graczach) przedstawiać. Miliony osób na całym
Darmowe gry na PS4 – ranking najlepszych tytułów dostępnych za darmo
Granie na konsoli nie zawsze oznacza konieczność wydania pieniędzy na ulubione gry. Część z nich można pozyskać za darmo. Sprawdź przegląd najlepszych darmowych gier na
the sims Nowe “Simsy” będą miały tryb multiplayer i dla jednego gracza
Poprzednie “Simsy”, czyli The Sims 4, miały premierę w 2014 roku, a więc coraz bardziej niebezpiecznie zbliżamy się do dziesiątej rocznicy. Fani serii niecierpliwie czekają
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *