Każdy entuzjasta gier wyścigowych zapewne doskonale zna serię Need for Speed, chociaż niekoniecznie musi być jej największym fanem. Historia tejże sięga 1994 roku, kiedy to na sklepowych półkach pojawiła się pierwsza jej odsłona.

Od tego czasu wypuszczono naprawdę ogromną ilość tytułów, w tym Heat, który jest tematem niniejszego artykułu. Dokładniej mówiąc, chcielibyśmy przedstawić Wam NFS Heat wymagania sprzętowe na PC, abyście mogli szybko i sprawnie zweryfikować, czy Wasze urządzenie sobie z tą grą poradzi.

Dzięki temu będziecie mieć pewność, że nie wyrzucicie pieniędzy w błoto i będziecie w stanie faktycznie bezproblemowo grać. Wymagania minimalne powinny zainteresować przede wszystkim tych, którzy posiadają niezbyt mocne sprzęty i obawiają się, że gra w ogóle im nie pójdzie, nawet na niskich ustawieniach graficznych. Z kolei wymagania zalecane pozwalają ocenić, czy Need for Speed: Heat będzie dobrze działać również w przypadku wyższych ustawień graficznych. Zapraszamy!

NFS Heat wymagania na PC – minimalne, zalecane

NFS Heat wymagania sprzętowe to tradycyjnie nic innego, jak gotowe konfiguracje, składające się przede wszystkim z procesora, karty graficznej i pamięci RAM. Znajdziecie w nich ponadto informacje o wymaganym systemie operacyjnym, a także m.in. potrzebnej przestrzeni dyskowej.

Porównując wymagania przygotowane przez twórców gry z parametrami swojego komputera (bądź laptopa gamingowego, ponieważ taki ze średniej lub wysokiej półki powinien sobie z Need for Speed: Heat poradzić), warto kierować się tym, czy są one spełniane z pewną nawiązką, czy “na styk”. W tym drugim przypadku mimo wszystko efekty mogą okazać się niezadowalające.

nfs heat wymagania pc
Źródło: Electronic Arts

Wymagania minimalne:

System operacyjny:Windows 10
Procesor:FX-6350 lub ekwiwalent, Core i5-3570 lub ekwiwalent
Pamięć RAM:8GB
Karta graficzna:AMD: Radeon 7970/Radeon R9 280x lub ekwiwalent, NVIDIA: GeForce GTX 760 lub ekwiwalent
DirectX:wersja 11
Miejsce na dysku:50 GB dostępnej przestrzeni
Połączenie z Internetem:320 kb/s lub szybsze

Prędkość połączenia z Internetem pojawia się w wymaganiach dlatego, że Heat jest grą, w której bardzo ważną rolę pełni rywalizacja z innymi graczami. Dlatego też szybka sieć jest mile widziana, a wręcz nawet niezbędna.

Wymagania zalecane:

System operacyjny:Windows 10
Procesor:Ryzen 3 1300X lub ekwiwalent, Core i7-4790 lub ekwiwalent
Pamięć RAM:16GB
Karta graficzna:AMD: Radeon RX 480 lub ekwiwalent, NVIDIA: GeForce GTX 1060 lub ekwiwalent
DirectX:wersja 11
Miejsce na dysku:50 GB dostępnej przestrzeni
Połączenie z Internetem:512 kb/s lub szybsze

Kiedy wyszedł Need for Speed: Heat?

Need for Speed: Heat, czy też NFS Heat, miał premierę relatywnie niedawno – 8 listopada 2019 roku. Gra wyszła zarówno na PC-ty (z systemami Microsoft Windows), jak i na konsole, a dokładniej mówiąc na PlayStation 4 i Xboxa One.

Heat jest NFS-em wyjątkowym, ponieważ jest to ostatnia gra z tej serii (chyba, że coś się jeszcze kiedyś zmieni) autorstwa deweloperów ze studia Ghost Games, którzy byli odpowiedzialni m.in. za NFS Payback i Rivals. Electronic Arts (wydawca serii) zdecydowało, że kolejne wyścigówki będą wychodzić spod klawiatur pracowników Criterion Games.

Criterion Games to studio zapewne nieobce wielu fanom serii NFS. Było ono odpowiedzialne za takie hity, jak Need for Speed: Hot Pursuit czy Most Wanted. Poza tym wykonywało dodatkowe prace przy okazji powstawania m.in. Battlefielda 2042, Star Wars Battlefront II i Battlefielda V. Criterion pracuje aktualnie nad kolejnym Need for Speedem (jego nazwa nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez twórców lub wydawcę).

Gdzie można kupić NFS Heat?

Need for Speed Heat jest dostępne we wielu źródłach. Obecnie grę można zakupić m.in. na Steamie oraz Originie. Warto dodać, że jest ona również częścią abonamentów subskrypcyjnych EA Play i EA Play Pro.

Jeśli ktoś jeszcze nie jest pewien, czy chce ten tytuł zakupić (czy to ze względu na wymienione powyżej NFS Heat wymagania sprzętowe, czy z innych powodów), opcja z abonamentem może być warta uwagi, chociaż ma ona też pewne minusy.

W ramach abonamentu gracz dostaje dostęp do Heat i wielu innych tytułów od EA. Działa to jednak na podobnej zasadzie, jak chociażby Netflix w przypadku seriali i filmów. Dopóki płacisz (a płacisz co miesiąc), masz dostęp do gier.

need for speed heat
Źródło: Electronic Arts

Przestajesz płacić, a wraz z końcem ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego tracisz dostęp do wszystkich tytułów (przy czym możesz go oczywiście odzyskać, odnawiając abonament).

Jeśli ktoś chciałby często grać w różnorodne gry EA, to taki abonament wyjdzie go taniej niż zakup wszystkiego na własność, ale grając tylko w jeden czy dwa tytuły, prędzej czy później okaże się, że łączny koszt abonamentu przekroczył ich wartość. Opłacalność EA Play i innych podobnych usług to więc kwestia mocno indywidualna, zależna od okoliczności.

NFS Heat wymagania sprzętowe – podsumowanie

Mamy nadzieję, że przedstawione powyżej NFS Heat wymagania sprzętowe na PC nie okazały się zbyt dużym wyzwaniem dla Waszych komputerów i laptopów gamingowych. Są one dość typowe dla “dużej” gry z 2019 roku, więc ciężko tutaj mówić o dużym zaskoczeniu. Spełnianie wymagań sprzętowych jest szczególnie istotne w przypadku grania wspólnie z innymi graczami. Lagi spowodowane zbyt słabym sprzętem, nawet pozornie niewielkie, mogą prowadzić do przegrywania wyścigów, jest to więc kwestia bardzo istotna.

W razie jakichkolwiek problemów ze sprawdzeniem swojej specyfikacji w celu porównania jej z powyższymi wymaganiami, zapraszamy do zapoznania z przygotowanymi przez nas poradnikami. Dotychczas między innymi opowiadaliśmy, jak sprawdzić parametry komputera. Tworzyliśmy także bardziej szczegółowe materiały, zajmujące się kwestiami poszczególnych podzespołów, a więc na przykład informowaliśmy, jak sprawdzić RAMy. Gdybyście mieli jakieś pomysły czy sugestie odnośnie do kolejnych tematów, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *