Jaka przyszłość czeka Neonet? Sieć sklepów Neonet wydała oświadczenie o złożeniu w sądzie wniosków o restrukturyzację, a gdy ta się nie powiedzie – o ogłoszenie upadłości. Co to oznacza dla klientów? Sprawdzamy.

Sieć sklepów wydała oficjalny komunikat w sprawie upadłości spółki

W wydanym 1 grudnia 2023 roku oświadczeniu możemy przeczytać:

Zarząd Spółki NEONET S.A. informuje, że w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem złożonego wniosku nie jest rozpoczęcie postępowania upadłościowego.

Obecnie Spółka oczekuje na otwarcie postępowania, co może potrwać kilka tygodni. Zarząd Spółki Neonet S.A. zdecydowanie podkreśla, że złożona w dniu 27 listopada 2023 sanacja nie jest postępowaniem upadłościowym. […]

Na kolejne doniesienia nie trzeba było długo czekać. Już wiemy, że sąd przychylił się do wniosku spółki i faktycznie zezwolił na otwarcie postępowania sanacyjnego. Za jego pomocą firma ma wrócić na właściwe tory i oddalić widmo upadłości, ale nic jeszcze nie jest ostatecznie rozstrzygnięte. Jak podkreśla Neonet w najnowszym oświadczeniu:

[…] postępowanie restrukturyzacyjne nie jest postępowaniem upadłościowym, ani nawet jakąkolwiek jego odmianą. Wręcz przeciwnie, podstawowym założeniem restrukturyzacji jest dalsze funkcjonowanie Spółki i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej.

Neonet uspokaja klientów

Dopiero co zamówiliście laptop, tablet, smartfon czy inne urządzenie w sklepie Neonet lub planujecie to zrobić? Uspokajamy: sieć zapewniła, że złożone wnioski nie będą miały wpływu na bieżącą działalność firmy.

Sklepy stacjonarne i online mają nadal prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami. Wiadomo również, że żaden klient nie powinien napotkać na trudności i problemy podczas zakupów.

Co może być przyczyną upadku słynnej sieci sklepów?

Neonet to polska firma, mająca na tę chwilę około 300 punktów sprzedaży. Niestety dotknął ją kryzys, który wynika m.in. z rosnących rachunków i konkurencji ze strony innych sieci.

Na rynku działa wiele konkurencyjnych firm takich jak Media Expert, Media Markt czy Euro RTV AGD, oferujących równie atrakcyjne oferty.

Jak sądzicie? Co czeka tę słynną sieć sklepów oferującą elektronikę? Czy uda jej się przetrwać? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

neonet Neonet zamknął pierwszy sklep. Czy to oznacza koniec sieci?
Duża sieć, zmagająca się z problemami, właśnie zamknęła swój pierwszy sklep w Bielsku-Białej. Chodzi oczywiście o Neonet. Co było powodem? Zdradzamy szczegóły! Zamknięcie sklepu jest
Ciekawym sposobem na biznes w sieci jest platforma B2B czyli innymi słowy własna hurtownia internetowa. Jej założenie może się wydawać skomplikowane, jednak istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które w znacznym stopniu usprawniają ten proces. Jak założyć hurtownię internetową?
Internet to bardzo popularne narzędzie oferujące swoim użytkownikom wiele ciekawych możliwości. Między innymi za pośrednictwem Internetu można wykonywać różne usługi lub prowadzić sprzedaż produktów. Ciekawym
prezenty świąteczne 61% e-klientów kupi prezenty świąteczne przez smartfona
Wiele firm i sklepów obecnie w pocie czoła pracuje nad ulepszeniem i optymalizacją swoich aplikacji mobilnych lub wersji stron dla smartfonów. Nie bez powodu. Najnowszy
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *