Dotychczas dostępne informacje wskazywały, że Nintendo Switch 2 wyjdzie jeszcze w 2024 roku. Najnowsze przecieki sugerują jednak, że nic z tego. Fani marki być może będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Switch 2 opóźniony o kwartał? Rynek reaguje

Według źródeł Eurogamera aktualnie Nintendo planuje premierę swojej nowej konsoli już nie na koniec 2024 roku, a na początek 2025. Rzekomo firma niedawno poinformowała o tym fakcie wydawców. Źródła Bloomberga z kolei precyzują, że „początek” oznacza w praktyce najszybciej marzec 2025.

W planach ma być szereg nowych produkcji, które mają zadebiutować wraz z Nintendo Switchem 2 (to nazwa robocza — nie wiadomo, jaka będzie ta oficjalna). Zmiana daty premiery konsoli rzekomo jest podyktowana właśnie tym, aby deweloperzy zdążyli ze swoimi grami na czas.

Co na to rynek? Cena udziałów Nintendo spadła dzisiaj (w poniedziałek) o 6%. Najnowsze doniesienia tłumaczą przy okazji, dlaczego na początku lutego Nintendo podniosło przewidywany wolumen sprzedaży oryginalnego Switcha w roku fiskalnym 2024 z 15 do 15,5 milionów egzemplarzy.

Przecieki wskazują na spory upgrade

Producent nie uchylił jeszcze w zasadzie w ogóle rąbka tajemnicy w zakresie tego, czego można spodziewać się po Switchu 2. Pojawiające się do tej pory przecieki sugerują jednak, że będzie ciekawie. Jakość grafiki ma być porównywalna z tą, do której zdążyliśmy się przyzwyczaić na konsolach obecnej generacji, czyli Xboxie Series X i PlayStation 5, włącznie z obsługą 4K. Mówi się też o kompatybilności wstecznej z grami na Switcha 1.

Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak czekać na jakieś oficjalne informacje od Nintendo. Pierwszy Switch został zapowiedziany w październiku 2016 roku, a wyszedł w marcu 2017. Jeśli tym razem odstęp między oficjalną zapowiedzią będzie podobny, a nowe wycieki się potwierdzą, to konkrety na temat Switcha 2 poznamy zapewne na kolejnym Nintendo Direct również w okolicach października.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
nintendo switch game pass Game Pass na Nintendo Switch – czy to możliwe?
Wszelkiej maści abonamenty szturmem wzięły naszą rzeczywistość. Abonament, często pod nazwą “subskrypcji” można kupić na prawie wszystko, nawet na rzeczy fizyczne. Oczywiście przodują w tym
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *