Kolejne konsole przychodzą i odchodzą – to naturalny cykl w życiu sprzętu. Nintendo Switch jest z nami na rynku już od 2017 roku, co sprawia, że jego następcę powinniśmy poznać już niebawem. Przyjrzyjmy się zatem, co wiemy na temat Nintendo Switch 2 i jaka będzie jego cena.

Kiedy premiera Nintendo Switch 2?

Nintendo Switch 2 nie zostało jeszcze zapowiedziane przez japońską firmę, więc nie możemy określić dokładnej daty premiery tej konsoli. Z dostępnych przecieków wiemy, że premiera Nintendo Switch 2 (a przynajmniej jej zapowiedź) powinna pojawić się w najbliższej przyszłości.

Jak już wspomniałem we wstępie, najnowsza konsola Nintendo jest na rynku już od sześciu lat, więc najwyższa pora, żeby pojawił się następca. Szczególnie biorąc pod uwagę, że od zapowiedzi do premiery minie jeszcze trochę czasu, co może oznaczać łącznie nawet 7 lat oczekiwania.

nintendo switch 2 kiedy

Dla porównania: na PlayStation 5 i nowego Xboxa musieliśmy czekać około ośmiu lat, ale obie konsole po drodze dostały wzmocnione wersje pro. W przypadku Nintendo Switch 2 można sądzić, że model OLED miał być początkowo ulepszoną wersją. Jeśli wierzyć plotkom Nintendo Switch 2 „zmienił się” w wersję OLED ze względu na braki w rynku podzespołów.

Czym będzie się wyróżniało Nintendo Switch 2?

Podkreślmy przede wszystkim, że bez oficjalnej zapowiedzi wszystkie poniższe słowa to tylko spekulacje. Wszystko się może zmienić, a do momentu oficjalnej zapowiedzi nie znamy żadnych konkretów. „Wycieki” to często plotki rozsiewane przez fanów, nawet jeśli robią to nieumyślnie. Wielu z nich daje upust swojej niecierpliwości, tworząc własne wizualizacje i projekty pokazujące, jak według nich może wyglądać nowa konsola.

Czym będzie się wyróżniało Nintendo Switch 2? Każde urządzenie Nintendo jest na swój rodzaj unikalne, stąd można śmiało zakładać, że Nintendo Switch 2 będzie się mocno wizualnie różniło od poprzednika. Z drugiej strony aktualny sprzęt to zdecydowanie najbardziej udana konsola Nintendo w historii firmy, więc jest niemała szansa, że firma zdecyduje się tylko na odświeżenie wyglądu. Wtedy nie będziemy musieli uczyć się od zera, jak uruchomić Nintendo Switch.

Jeśli czegoś możemy być w miarę pewni, to wstecznej kompatybilności. Jak pokazały ostatnie lata w branży, to jeden z najważniejszych tematów dla graczy. Ludzie nie lubią się zastanawiać, jakie gry na Nintendo Switch 2 będą działać. Ważne dla nich jest, żeby posiadana biblioteka (w szczególności cyfrowa przypisana do konta) nie przestała być aktualna wraz z premierą nowej konsoli.

Nintendo Switch 2 ze wsteczną kompatybilnością oznacza, że nie musisz się zastanawiać, czy na nowym Nintendo Switch gry będą działać. Będziesz miał wciąż dostęp do kilku tysięcy tytułów wydanych na pierwszą konsolę.

Nintendo Switch 2 – cena

Na jaką kwotę należy się przygotować, chcąc kupić Nintendo Switch 2? Niestety nie jesteśmy w stanie teraz tego określić. Można śmiało zakładać, że cena nowej konsoli będzie przynajmniej taka, jak wersji OLED, a to może oznaczać, że cena Nintendo Switch 2 wyniesie być może przynajmniej 2 tysiące złotych.

Trudno wydać ocenę na podstawie spekulacji. Nie wiemy, kiedy pojawi się Nintendo Switch 2, nie pozostaje więc nic innego, jak poczekać na oficjalne wieści i wypatrywać na rynku nowego urządzenia.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *