Konsola Nintendo Switch jest niezwykle popularna, głównie ze względu na swoją hybrydową konstrukcję. Do zakupu przyciąga także szeroka biblioteka gier, które są ekskluzywne dla tej platformy. Po odpakowaniu konsoli nasuwa się pytanie, jak uruchomić Nintendo Switch. Nasz poradnik powinien być tutaj bardzo pomocny!

Jak uruchomić Nintendo Switch po odpakowaniu konsoli?

Pierwsze uruchomienie Nintendo Switch będzie różnić się od każdego kolejnego. Należy przeprowadzić wstępną konfigurację. Jak wygląda konfiguracja konsoli Nintendo Switch? Poniżej przedstawiamy poradnik krok po kroku, jak uruchomić Nintendo Switch:

 1. Sprawdź, czy konsola jest naładowana.
 2. Wciśnij przycisk zasilania, który znajduje się na górnej krawędzi konsoli.
 3. Powinien pojawić się ekran powitalny Nintendo, zobaczysz logo oraz inicjalizację systemu.
 4. Wybierz język, którego chcesz używać podczas korzystania z konsoli. Wybór lokalizacji jest bardzo ważny. Jak ustawić język polski w Nintendo Switch? Najlepiej wybrać go właśnie tutaj – później konieczne będzie zmienianie niektórych opcji w ustawieniach konsoli.
 5. Podłącz się do sieci przez Wi-Fi lub przewodowo za pomocą specjalnego adaptera.
 6. Wybierz strefę czasową.
 7. Ustaw nazwę użytkownika oraz awatar.

Oprócz powyższych kroków ważne będzie również stworzenie konta Nintendo. Można to zrobić za pomocą konsoli, trzeba posiadać aktywnego maila. Oczywiście gdy posiadamy już konto, pomijamy ten krok – wystarczy się zalogować.

Samo zakładanie profilu jest naprawdę proste. Wystarczy podać e-mail, login oraz hasło. Konto Nintendo należy połączyć z konsolą. Aby to zrobić, trzeba przejść do ustawień urządzenia. Znajdziemy tam opcję, dzięki której połączymy konsolę i konto. Można logować się za pośrednictwem Facebooka, Google czy też Twittera.

nintendo switch pierwsze uruchomienie

Nintendo Switch OLED – pierwsze uruchomienie

Pierwsze uruchomienie Nintendo Switch z wyświetlaczem OLED nie różni się od powyższego poradnika. Warto jednak wiedzieć, że mogą mieć miejsce pewne zmiany zależne od zainstalowanej wersji oprogramowania. Warto natychmiast po pierwszej konfiguracji pobrać dostępne aktualizacje. Często wprowadzają one pewne poprawki oraz nowe funkcje.

Kiedy zastanawiasz się, jak uruchomić Nintendo Switch OLED po raz pierwszy, wykorzystaj powyższy poradnik. Oczywiście należy pamiętać o naładowaniu urządzenia oraz podłączeniu Joy-Conów.

Nintendo Switch Lite – pierwsze uruchomienie

W tym przypadku pierwsze uruchomienie również będzie wyglądać tak samo. Nintendo Switch Lite ma zintegrowane Joy-Cony – nie trzeba więc pamiętać o ich podłączeniu przy włączaniu konsoli. Cały proces przebiega dokładnie tak samo.

Warto pamiętać, że logowanie się do konta Nintendo jest jedynie opcjonalne. Nie trzeba tego robić, by korzystać z konsoli. Mimo wszystko pozwala to korzystać z multiplayera, funkcji sieciowych czy sklepu.

Jak uruchomić Nintendo Switch Lite? Cały proces sprowadza się do włączenia konsoli i przeprowadzenia wstępnej konfiguracji. Aktywacja Nintendo Switch bez względu na wersję przebiega bardzo podobnie.

Co jest potrzebne do uruchomienia Nintendo Switch?

Do uruchomienia konsoli potrzebne jest kilka elementów. Bez nich będzie to po prostu niemożliwe. Jeżeli zastanawiasz się, jak uruchomić Nintendo Switch, zwróć uwagę na poniższe elementy:

 • Zasilacz – konsola wymaga zasilania, trzeba ją naładować za pomocą dedykowanego zasilacza;
 • Pamięć – Nintendo Switch wymaga karty microSD do zapisywania danych gier, aktualizacji itd.
 • Gry – bez nich nie można cieszyć się rozrywką płynącą z używania Nintendo Switch;
 • Połączenie internetowe – to opcjonalna kwestia, która daje dostęp do większej liczby funkcji konsoli.

Powyższe kwestie są istotne, jeśli chodzi o uruchomienie i użytkowanie konsoli Nintendo Switch. Do listy można również dodać różnego rodzaju akcesoria, takie jak etui czy zewnętrzny kontroler.

Konfiguracja Nintendo Switch – jak ją przeprowadzić?

Konfiguracja konsoli pozwala przede wszystkim spersonalizować działanie sprzętu i dopasować różne funkcje do własnych preferencji. Data, godzina czy język to natomiast kwestie wygody.

Jak skonfigurować Nintendo Switch?

 1. Wybierz język – po włączeniu konsoli z listy należy wybrać odpowiednią lokalizację.
 2. Połącz się z siecią Wi-Fi – to istotna kwestia, by na przykład połączyć swoje konto Nintendo lub stworzyć nowe.
 3. Czas i data – te kwestie wpływają przede wszystkim na komfort, ustawiamy je po pierwszym uruchomieniu.
 4. Konto Nintendo – daje dostęp do sklepu czy przechowywania danych gier w chmurze. Należy je założyć przy uruchamianiu sprzętu lub połączyć już istniejące konto. Podczas rejestracji trzeba podać podstawowe dane, takie jak mail czy hasło.
 5. Aktualizacja – po włączeniu Nintendo Switch należy zaktualizować urządzenie. Konieczne jest połączenie internetowe.

Wykonując powyższe kroki, konsola będzie odpowiednio skonfigurowana. Jeżeli zastanawiasz się, jak wyglądają pierwsze ustawienia Nintendo Switch po zakupie, postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie, bądź załączoną instrukcją.

Co zrobić, kiedy Nintendo Switch się nie włącza?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan baterii – można ją również wymienić, jeżeli wystąpiło uszkodzenie. Warto również przytrzymać przycisk zasilania dłużej, ponieważ powoduje on „twardy reset” konsoli. Konieczne będzie sprawdzenie zasilacza, kabla oraz karty pamięci – te elementy często powodują problemy.

Warto dodatkowo zbadać, czy ekran nie jest uszkodzony. Można również wyjąć i włożyć Joy-Cony. Gdy wciąż występują problemy, konieczne będzie skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu.

Gdy już znajdziesz przyczynę, dla której Nintendo Switch ma problem z włączeniem się, dobrze jest też wiedzieć, jak wyłączyć konsolę Nintendo Switch. Warto to robić po zakończeniu każdej gry, aby niepotrzebnie nie eksploatować baterii.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *