Nintendo Switch Mini to mniejsza wersja podstawowej konsoli. Różni się ona budową, parametrami i funkcjonalnością. Dostępna jest jednak dokładnie taka sama biblioteka gier.  Lite cieszy się ogromną popularnością z wielu względów. Z naszego artykułu dowiesz się, co wyróżnia tę konsolę, dla kogo będzie dobrym wyborem oraz ile kosztuje.

Mini Nintendo Switch – czym jest wersja Lite konsoli od japońskiego giganta?

Nintendo Switch Lite jest przenośną konsolą do gier w kompaktowym wydaniu. Ta wersja nie ma opcji podłączenia do telewizora i oferuje zintegrowane Joy-Cony. Sprzęt jest mniejszy oraz lżejszy od oryginalnego Nintendo Switch. Bardzo ważną zaletą pozostaje jego cena – znacznie niższa niż przy standardowej wersji konsoli.

Biblioteka gier dla Nintendo Switch Lite jest naprawdę szeroka. Dostępne są wszystkie produkcje ze standardowej wersji konsoli. Jeśli chodzi o Nintendo Switch, gry pochodzą od największych twórców z całego świata. Można przebierać wśród tytułów Triple A oraz pomniejszych produkcji indie.

Jak działa Nintendo Switch Lite?

Ta wersja konsoli działa wyłącznie w trybie handhelda. Przenośna rozgrywka jest bardzo wygodna dzięki zintegrowanym Joy-Conom oraz mniejszej wadze urządzenia. Nintendo Switch Mini zyskało popularność właśnie z tego względu. Do działania potrzebuje jedynie gry oraz ewentualnie karty pamięci, by zapisywać dane rozgrywki. Jeżeli zastanawiasz się, jaka karta pamięci do Nintendo Switch będzie najlepsza – wybór zależy tylko od tego, ile pojemności potrzebujemy.

Kompaktowa budowa wersji Lite konsoli ma także pewne wady. W przypadku Nintendo Switch gry na 2 osoby przy jednym ekranie są ważnym elementem. Tutaj tracimy tę funkcję, bo urządzenia nie podłączymy do dużego ekranu oraz Joy-Cony ciągle pozostają zintegrowane.

Nintendo Switch Mini – dla kogo taki sprzęt będzie dobrym wyborem?

Nintendo Switch Lite warto wybrać, kiedy preferujemy rozgrywkę przenośną, ponieważ sprzęt oferuje tylko ten tryb pracy. Jeżeli nie potrzebujemy funkcji stacjonarnych, najlepiej kupić właśnie pomniejszoną wersję konsoli. Warto zauważyć, że urządzenie jest także lżejsze niż podstawowa konsola.

Mini Nintendo Switch idealnie sprawdzi się także, gdy budżet jest ograniczony. Konsola jest znacznie tańsza niż standardowa wersja. Dodatkową zaletą są zintegrowane kontrolery – w ten sposób trudniej je uszkodzić.

Nintendo Switch Lite – wymiary konsoli

Nintendo Switch Lite jest mniejszą wersją konsoli. Jej wymiary także się różnią. Warto zauważyć, że sprzęt ma 5,5-calowy ekran, gdzie podstawowa wersja oferuje 6,2 cala przekątnej wyświetlacza. Joy-Cony nie są odłączane, co także przekłada się na mniejsze rozmiary konsoli.

Nintendo Switch Lite ma następujące wymiary:

  • Wysokość – około 91,1 mm;
  • Szerokość – około 208 mm;
  • Grubość – około 13,9 mm.

Urządzenie jest stosunkowo niewielkie. Można je porównać do standardowego tabletu, jeśli chodzi o wymiary. Nintendo Switch Lite waży około 275 g, czyli naprawdę niewiele. To najlepszy wybór w przypadku mobilnego grania oraz częstego przenoszenia konsoli.

mini nintendo switch

Jakie wady i zalety ma mini konsola Nintendo Switch?

Konsola Nintendo Switch Lite zebrała ogromną rzeszę fanów z wielu względów. Jakie są najważniejsze zalety tego sprzętu?

  • Kompaktowa konstrukcja – konsolę można zabrać ze sobą wszędzie i komfortowo grać. To idealny sprzęt na przykład do podróży czy kanapowego odpoczynku.
  • Wbudowany kontroler – Joy-Cony są dzięki temu trwalsze.
  • Czas pracy na baterii – konsola oferuje dłuższy czas pracy niż podstawowa wersja Nintendo Switch.
  • Cena – Nintendo Switch Mini jest tańszym rozwiązaniem niż podstawowa wersja. Różnica jest naprawdę duża.

Mimo wszystko mini konsola Nintendo Switch ma także pewne wady. Jest to ostatecznie okrojona wersja podstawowego sprzętu. Jakie ma wady?

  • Brak funkcji podłączenia do telewizora lub monitora – nie można grać na dużym ekranie.
  • Nie można odłączyć kontrolerów – uniemożliwia to na przykład rozgrywkę w 2 osoby.
  • Brak niektórych funkcji – pomniejszony rozmiar oraz brak opcji odłączania kontrolerów wyklucza niektóre gry czy mechaniki.

Konsola Nintendo Switch Lite wciąż jednak jest wybierana przez wielu. Przemawia za nią przede wszystkim cena oraz wygoda.

Nintendo Switch Mini – cena konsoli

Cena konsoli dość mocno się różni i zależy od wybranej wersji kolorystycznej czy zestawu. Warto wiedzieć, że można kupić Nintendo Switch Lite razem z grami na początek. Dostępne są także limitowane edycje na przykład wyróżniające się dodatkowymi akcesoriami czy designem.

Standardowe Nintendo Switch Lite można kupić już za mniej niż 1100 zł. Niektóre wersje mogą sięgać ceną nawet do 1500 zł. Wiele zależy od wybranego modelu oraz sklepu, w którym kupujemy sprzęt.

Gdzie można kupić Nintendo Switch Lite?

Konsole Nintendo Switch Mini znajdziemy przede wszystkim w stacjonarnych oraz internetowych sklepach z elektroniką. Oczywiście sprzęt można również kupić bezpośrednio z oficjalnej strony internetowej twórców. Nintendo posiada także wielu autoryzowanych dystrybutorów i sprzedawców.

Nintendo Switch Lite – czy warto kupić konsolę?

Jeżeli szukasz sprzętu do przenośnego grania, Nintendo Switch Mini będzie idealnym wyborem. Warto wiedzieć, że konsola oferuje sporą bibliotekę ekskluzywnych gier, których nie sprawdzimy na innych platformach.

Kolejna kwestia przemawiająca za zakupem tego rodzaju sprzętu to wygoda – rozgrywka jest tutaj bardziej komfortowa niż w przypadku komputera, standardowej konsoli, smartfona czy gogli VR.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *