Domyślnie konsola Nintendo Switch oferuje sporo wbudowanych języków. Niestety polski nie jest jednym z nich, jeśli chodzi o sam interfejs. Można go włączyć, jednak wymaga to ingerowania w pliki źródłowe systemu konsoli. Niektóre gry na Switcha oferują jednak język polski natywnie – warto sprawdzić tę kwestię przed zakupem danego tytułu.

Jak ustawić język polski w Nintendo Switch?

Język konsoli Nintendo Switch wybieramy już przy pierwszym uruchomieniu sprzętu. Warto zauważyć, że na liście nie ma dostępnego polskiego. Konsola wspiera jedynie bardziej popularne języki jak angielski, japoński czy portugalski. Nie wiemy, czy ostatecznie polski będzie wspierany – na ten moment brakuje takiej opcji.

Jeżeli zastanawiasz się, jak ustawić język polski w Nintendo Switch, będzie konieczna ingerencja w istotne pliki systemowe. Nie warto tego robić, ponieważ grozi to utratą gwarancji, a nawet uszkodzeniem konsoli. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele gier na Switcha wspierających język polski – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w ustawieniach.

Czy Nintendo Switch jest po polsku?

W przypadku Nintendo Switch język polski niestety nie jest na ten moment dostępny. Dotyczy to jedynie interfejsu samej konsoli. Wiele gier oferuje wybór takiego języka – nawet z dodatkowym dubbingiem. Mimo wszystko ta lista jest ograniczona. Oznacza to, że nie wszystkie gry będą dostępne po polsku, taka decyzja zależy od samych twórców.

Jak ustawić język polski na Nintendo Switch? Oficjalnie nie jest dostępny, jednak w sieci można znaleźć sporo metod, które to umożliwiają. Takie rozwiązanie wymaga sporej ingerencji w sprzęt. Język polski nie jest domyślnie wspierany przez Nintendo, więc tego rodzaju zmiana może prowadzić nawet do uszkodzeń kodu źródłowego systemu.

Czy w Nintendo jest język polski jako jedna z opcji do wyboru?

Kiedy wiesz, jak uruchomić Nintendo Switch po raz pierwszy, już wtedy konieczny będzie wybór języka. Niestety na liście nie ma polskiego. Możemy ustawić inny język, przy czym należy pamiętać o wyborze odpowiedniego rejonu. Dodatkowo konieczne jest ustawienie strefy czasowej, nazwy użytkownika czy awatara.

Brak języka polskiego nie będzie jednak dużą przeszkodą. Interfejs konsoli Nintendo Switch jest bardzo prosty oraz intuicyjny. Nawigowanie nie powinno sprawiać większych problemów nawet dla osób ze szczątkową znajomością na przykład angielskiego. Polski byłby dużym ułatwieniem, jednak oficjalne wsparcie może pojawić się tylko za sprawą aktualizacji systemowej od twórców. Inne rozwiązania są nieoficjalne i mogą być nawet niebezpieczne dla sprzętu.

Co zrobić, kiedy nie ma dostępnego języka polskiego w Nintendo Switch?

Domyślnie język polski nie jest dostępny dla interfejsu w Nintendo Switch. Wiele gier oferuje taką opcję, o czym wspominaliśmy powyżej. W przypadku Nintendo Switch polskie menu będzie dostępne wyłącznie za sprawą nieoficjalnych fanowskich spolszczeń. Jeżeli jednak odpowiedni język nie zostaje wybrany, a gra go obsługuje, warto sprawdzić kilka elementów:

  • Sprawdź ustawienia konsoli – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wybrany region oraz język w ustawieniach Switcha.
  • Sprawdź ustawienia gry – to kolejny istotny element. Zwykle zmiana języka jest dostępna po przejściu do ustawień z głównego menu danej gry. Wcześniej warto sprawdzić, czy w ogóle dany tytuł obsługuje polski.
  • Szukaj fanowskich tłumaczeń – w sieci można znaleźć nieoficjalne spolszczenia dla różnych gier czy nawet samego interfejsu konsoli. Niestety takie rozwiązanie może skutkować nawet uszkodzeniem urządzenia.

Najlepiej sprawdzić wszystkie ustawienia, zaktualizować system oraz daną grę i wszystko powinno działać. W innym przypadku możemy również skontaktować się z pomocą techniczną, która rozwiąże występujące problemy.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *