Wielkim fanom serii Pokemon nie trzeba zapewne przypominać, że Pokemon Diamond i Pearl otrzymały remake’i, czyli odświeżone wersje na konsolę Nintendo Switch. Już teraz wiemy, że w rodzimym kraju serii, czyli Japonii, Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl sprzedają się fantastycznie.

Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl z drugim najlepszym debiutem w historii Switcha

Remake’i Pokemon Diamond i Pearl zadebiutowały w Japonii 19 listopada 2021 roku. Przez pierwsze 3 dni sprzedano prawie 1,4 miliona egzemplarzy (dokładnie 1,395,642 kopii). To drugi najlepszy debiut w historii gier na Switcha w tym kraju. Co istotne, mowa tutaj konkretnie o sprzedaży fizycznych kopii.

Dane dotyczące wersji cyfrowych nie są znane, natomiast ich wyniki zapewne są co najmniej równie dobrze – eShop Nintendo już teraz określa je jako “bestsellery”. Dla porównania, oryginalne Diamon i Pearl z 2006 roku sprzedały się w 1,5 miliona egzemplarzy w ciągu 4 dni, nie 3.

Numerem 1 pozostaje wciąż oczywiście Animal Crossing: New Horizons, które w pierwszym miesiącu miało największą sprzedaż cyfrową w historii konsol ogółem. Nic więc dziwnego, że ten uroczy tytuł dominuje także listy rekordów, jeśli chodzi konkretnie o Nintendo Switcha i sprzedaż fizycznych kopii.

Animal Crossing: New Horizons przez pierwsze dni po swojej premierze w marcu 2020 roku sprzedał się w około 1.8 milionach egzemplarzy. Przewaga nad drugim obecnie remake’iem klasycznych Pokemonów jest więc wyraźna, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że New Horizons miało premierę na samym początku pandemii, kiedy to popyt na gry ogółem znacząco wzrósł.

Remake’i Pokemon Diamond i Pearl dobrze radzą sobie też w UK

W Wielkiej Brytanii Pokémon Brilliant Diamond i Shining Pearl były drugą co do wielkości premierą gry pudełkowej 2021 roku (pierwsze miejsce w rankingu zajęła, jak łatwo się domyślić, FIFA 22). Jednocześnie te remake’i okazały się największą premierą na Switch roku, pokonując Super Mario 3D World + Bowser’s Fury.

2021 oczywiście jeszcze się nie skończył, ale trudno się spodziewać, aby dużo się tutaj zdążyło zmienić. Jako ciekawostkę można dodać, wracając jeszcze na chwilę do Japonii, że w Kraju Kwitnącej Wiśni premiera remake’ów wpłynęła także na sprzedaż samej konsoli Nintendo Switch.

W tygodniu, w którym w Japonii zadebiutowały Brilliant Diamond i Shining Pearl, w tym kraju sprzedało się 168 tysięcy Switchów. W poprzednim tygodniu wyniki sprzedaży konsoli były znacznie gorsze – sprzedano 87 tysięcy sztuk.

Graliście już w remake’i Diamon i Pearl, a może dopiero macie to w planach? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach (a jeśli już mieliście okazję wypróbować ten tytuł, podzielcie się wrażeniami co do jego jakości)!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo switch Nintendo Switch – jak podłączyć do laptopa i telewizora 
Nintendo Switch to popularna konsola do gier, która umożliwia graczom korzystanie z ulubionych gier w podróży. Urządzenie to jest niewielkie i mobilne, nic więc dziwnego,
jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *