Ciąg dalszy przecieków na temat nowych urządzeń Apple. Przełom sierpnia i września to standardowy czas, kiedy zostają zapowiedziane nowe urządzenia tej marki, a im bliżej oficjalnych ogłoszeń, tym więcej nieoficjalnych wycieków. Tym razem pojawiła się dosyć prawdopodobna informacja o tym, że nowy MacBook Pro będzie miał aż 48 GB RAM-u!

Nowa linia procesorów Apple

Niedawno pisaliśmy o tym, że Nowy iPhone będzie z tytanu, a już są ciekawe informacje na temat laptopów Apple. Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, w widocznych testach układu M3 Max przeznaczonych do high-endowego MacBooka Pro przynajmniej jedna wersja zawiera CPU, który ma 16 rdzeni, GPU, które ma 40 rdzeni oraz zawrotne 48 GB pamięci.

Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim to, że kolejne urządzenia Apple dostaną nowe serie procesorów. Nowe iPhony 15. generacji dostaną procesory z serii A17, natomiast komputery i laptopy dostaną upgrade z procesorów M2 do M3. Najpierw powinniśmy uświadczyć na rynku odświeżone wersje MacBooka Air, następnie komputery stacjonarne Mac Mini i iMac. Odświeżony MacBook Pro to raczej pieśń przyszłości związana z 2024 rokiem.

Z tych samych testów przytaczanych przez Bloomberg możemy się dowiedzieć, że nowy procesor będzie mieć 12 rdzeni (czyli o 4 więcej niż najmocniejszy aktualnie procesor M2 Max) i cztery rdzenie wydajnościowe (tyle samo co M2 Max). Różnica powinna być zauważalna przede wszystkim przez magików Excela i podczas edycji wideo.

Czy procesory Apple są lepsze od jednostek Intela?

Apple inwestuje dużo środków w swoją linię procesorów. Obie linie głównych jednostek (do smartfonów i komputerów) są tworzone w nowy sposób przy użyciu technologii 3nm. To pozwala na duży skok jakościowy w stosunku do konkurencji. W szczególności do procesorów Intela – Apple kilka lat temu podjęło decyzję o usamodzielnieniu się od ich jednostek, więc pójście o krok do przodu ma dla nich ogromne znaczenie.

Całość wygląda imponująco, chociaż warto zauważyć, że to jeszcze nie wszystko. Liczba 48 GB RAM-u nie jest równoznaczna z domyślną konfiguracją. To po prostu jedna z konfiguracji testowych. Co to znaczy? Najpewniej nie będzie to domyślnie sprzedawana zmiana systemowa. Z drugiej strony, nie oznacza to również limitu obsługiwanej pamięci. Laptopy z procesorami M2 mogły obsłużyć aż 64 GB RAM-u, co może oznaczać, że jednostki M3 mają szansę przesunąć tę granicę aż do 96 GB! Czy tak się stanie? Przekonamy się już niedługo! Czy taka moc skłoni was do zainwestowania w sprzęt Apple? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *