Konflikt Microsoftu z amerykańską Federalną Komisją Handlu (FTC) doprowadził już do ujawnienia wielu ciekawych dokumentów. Tym razem na światło dzienne wyszły… plany odnośnie do nowej, pozbawionej napędu wersji Xboxa Series X, która ma rzekomo zadebiutować już w przyszłym roku.

„Najpotężniejszy Xbox w historii, teraz w wersji całkowicie cyfrowej”

W ramach toczącej się sprawy związanej z przejęciem Activision ujawniono właśnie prezentację przedstawiającą plany Microsoftu na niedaleką przyszłość. Zarówno w zakresie odświeżonych wersji konsol aktualnej generacji, jak i kontrolerów.

Nowy wariant Xboxa Series X jest określany wewnątrz firmy jako Brooklin i w zakresie designu wyraźnie różni się od „lodówki” znanej z podstawowej wersji. Również postawiono na czarną, matową obudowę, jednak jest ona zaokrąglona. Na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z oczyszczaczami powietrza.

Brooklin zapewni grę na konsolach w rozdzielczości 4K Gen9 z większą pamięcią wewnętrzną, szybszym Wi-Fi, zmniejszonym poborem mocy, bardziej immersyjnym kontrolerem i pięknym przeprojektowaniem, które wynosi na nowe wyżyny w pełni cyfrowe wrażenia z ekosystemu Xbox — Microsoft

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim brak napędu, 2 TB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi 6E, Bluetootha 5.2, większe wykorzystanie materiałów z recyklingu, o 15% mniejszą moc zasilacza oraz bardziej energooszczędny tryb standby. Dodatkowo zdecydowano się zredukować istniejącą matrycę do 6 nm, a na froncie umieścić port USB-C z technologią power delivery (PD).

xbox series x brooklin
Źródło: Microsoft vs. FTC

Zgodnie z prezentacją Brooklin miał zadebiutować w październiku 2024, w cenie 499 dolarów. Warianty z innymi niż 2 TB pojemnościami zaplanowano na 2 kwartał roku podatkowego 2025. Trzeba jednak mieć na uwadze, że dokument jest datowany na kwiecień 2022 roku, więc od tego czasu mogło się sporo zmienić.

Sebile, nowy kontroler dołączany do odświeżonej konsoli, ma być bardziej wytrzymały i ekologiczny niż jego poprzednicy. Będzie kompatybilny z Bluetoothem 5.2, a także zyska m.in. nowe funkcjonalności powiązane z aplikacją mobilną.

xbox kontroler sebile
Źródło: Microsoft vs. FTC

Odświeżony ma zostać także Xbox Series S

Xbox Series S dostał już odświeżoną, czarną wersję, ale wygląda na to, że to nie koniec. W ujawnionych dokumentach możemy znaleźć także kolejny wariant o kryptonimie Ellewood, który ma zadebiutować w sierpniu 2024 w cenie 299 dolarów.

Nowości wyglądają tutaj bardzo podobnie: kontroler Sebile, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, więcej materiałów z recyklingu i wydajniejszy tryb standby. Pamięć wewnętrzna ma mieć pojemność 1 TB.

xbox series s ellewood
Źródło: Microsoft vs. FTC

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Microsoft vs. FTC

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *