Czy mamy na pokładzie fanów Atari? Oryginalne konsole bywają trudne do namierzenia, za to już niedługo każdy będzie mógł zaopatrzyć się w LEGO Atari 2600, czyli klockową wersję kultowego sprzętu. Cena nie należy jednak do najniższych.

LEGO Atari 2600 wygląda naprawdę ciekawie

LEGO Atari 2600 ma składać się z 2532 klocków. Zestaw jest przeznaczony dla osób od 18 roku życia i zadebiutuje już za kilka dni – 1 sierpnia 2022 roku. Będzie dostępny na stronie internetowej LEGO za 1149,99 złotych.

kartridze lego atari 2600

Obejmuje legendarną konsolę Atari 2600 wraz z joystickiem w klockowym wydaniu, jednak nie w wersji premierowej z 1977 roku, a poprawionej reedycji z 1980. Ciekawym bonusem jest panel na froncie, który po otwarciu przedstawia typową scenę z domu gracza z lat osiemdziesiątych.

panel lego

Joystick ma poruszać się tak, jak w oryginale. W zestawie poza konsolą znajdziemy również trzy klockowe kartridże, przedstawiające hitowe tytuły na Atari 2600: Centipede, Adventure oraz Asteroids.

W zależności od preferencji można przechowywać je w obudowach lub zbudować zamiast tego małe wizualizacje każdej gry (dla Centipedie będzie to, a jakżeby inaczej, niewielka stonoga).

zestaw lego asteroids
Źródło: LEGO

Atari 2600 to nie jedyny zestaw LEGO dla graczy

Za zestawem stoi Chris McVeigh, projektant, który dołączył do LEGO w marcu 2019 roku. Od tego czasu stworzył już kilka zestawów, m.in. klockowe portrety Jokera oraz Batmana, natomiast Atari 2600 wydaje się być jego najbardziej ambitnym projektem.

Atari 2600 było jednym z najbardziej pamiętnych prezentów, jakie dostałem jako dziecko. Pamiętam, jak spędzałem wiele godzin przed telewizorem, absolutnie zdumiony, że mogę grać w gry arcade’owe we własnym domu.

Właśnie dlatego połączenie dwóch ikon, Atari i LEGO w tym niesamowitym zestawie, było tak niesamowitym doświadczeniem. Mamy nadzieję, że zbudowanie tej klasycznej konsoli przeniesie Cię w te beztroskie dni, kiedy garść pikseli oznaczała świat przygody – Chris McVeigh

LEGO Atari 2600 to nie pierwszy zestaw firmy stworzony z myślą o graczach (ani nawet nie pierwsza klockowa konsola). Na przestrzeni lat wypuściła ona między innymi klockowego NES-a (konsolę Nintendo Entertainment System) czy liczne zestawy inspirowane świtem Super Mario.

Podoba Wam się nowy produkt LEGO? Chcielibyście go złożyć, a może macie już w planach go zamówić? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach (powiedzcie też, jaką następną konsolę LEGO powinno przygotować w wersji klockowej)!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *