Okulary VR to zdecydowanie jedna z ciekawszych (ale mimo to traktowanych nieco po macoszemu) nowinek na rynku akcesoriów dla fanów gier. Mimo iż w sprzedaży są już jakiś czas, wciąż traktowane są jako nowość, a wbrew zapowiedziom sceptyków, nie stały się tylko chwilową ciekawostką.

Wiele osób może zastanawiać się, czy warto kupić takie okulary, takie jak Playstation VR (biorąc pod uwagę, że premiera PS5 zbliża się nieubłaganie, a Sony nie planuje rezygnować z eksperymentów w dziedzinie VR) i jakie korzyści mogą płynąć z posiadania takiego gadżetu. Poniżej zawarliśmy parę wskazówek, które pomogą rozwiać wątpliwości.

Czym są okulary VR?

Zakładając na głowę gogle VR, przed oczami masz ekran wspierany soczewkami. Jego budowa oraz usytuowanie sprawiają, że nie widzisz krawędzi i boków wyświetlacza. Dodatkowo możesz sterować jego oddaleniem i jasnością.

To wszystko sprawia, że po włączeniu gry dostosowanej do technologii 360, dosłownie przenosimy się do wirtualnego świata. Klasyczna strzelanka, rajd samochodowy, czy wciągająca gra przygodowa – wybór należy do Ciebie. Za dźwięk odpowiada technologia audio 3D, która określa kierunek oraz odległość dźwięku dochodzącego z otoczenia.

Jakie okulary VR kupić? Opcji jest kilka. Okulary Sony PlayStation VR zostały przez niektórych okrzyknięte najwygodniejszym produktem tego typu na rynku. Ważą jedynie 610 gramów, a dzięki odpowiednio rozmieszczonym punktom ciężkości, możesz niemal zapomnieć, że masz je na głowie.

Od wewnątrz wyścielone są wygodną gumą, która dopasowuje się do kształtu głowy. Wykorzystany materiał jest nie tylko trwały, ale również odporny na zabrudzenia, a dodatkowo nie zbiera potu. Krótko mówiąc – sprzęt nada się nawet na wielogodzinne posiedzenia.

Dla kogo okulary Playstation VR?

Przede wszystkim doceni je każdy gamer, który miał na głowie okulary VR i wie już, z czym to się je. PS4 to wciąż jeszcze przez kilka miesięcy najnowsza konsola do gier od Sony, a dzięki temu, że istnieje na rynku już jakiś czas, oferta dostępnych tytułów jest naprawdę bardzo bogata.

Jak wygląda oferta gier PS4 VR? Niezależnie od tego, w co lubisz grać, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Sony oferuje ponad 500 tytułów, w których dzięki okularom PS VR można w całości zanurzyć się w wirtualnym świecie. Dodatkowo znajdziesz w niej gry dostępne wyłącznie na PlayStation, a wśród nich na przykład: Astro Bot Rescue Mission, Blood and Truth czy Firewall Zero Hour.

W pakiecie startowym dostępnych jest sporo tytułów, które pozwalają na sprawdzenie funkcjonalności zestawu. Na rynku nie brakuje popularnych gier “przeportowanych” do wirtualnej rzeczywistości, dzięki którym w pełni zanurzysz się w świecie cyfrowej rozrywki. Zagrasz na przykład w DOOM VFR czy Skyrim VR! Dla fanów wyścigów przygotowana została wersja VR popularnej gry DiRT.

Dla tych, który lubią się bać, świetnie sprawdzą się tytuły takie jak Resident Evil VII, gdzie technologia wirtualnej rzeczywistości robi oszałamiające wrażenie (i naprawdę można się przestraszyć). Podsumowując, dla każdego coś dobrego i chociaż biblioteka tytułów VR nie jest tak bogata, jak tytułów tradycyjnych, to zdecydowanie nie jest tak uboga, jak wielu osobom się wydaje.

Okulary VR – nie tylko gry

Zestaw VR PS4 to jednak nie tylko możliwość grania. Bardzo często PlayStation służy jako centrum domowej rozrywki. To z niego odtwarzane są filmy z serwisów streamingowych czy YouTube. Dzięki goglom odtworzysz ekstremalny film i poczujesz się jak jego bohater.

Niezależnie czy będzie to wspinaczka, lot spadochronem, czy inna mrożąca krew w żyłach sytuacja. Dzięki temu z okularów będą mogli skorzystać z przyjemnością także inni domownicy, którzy niekoniecznie są zapalonymi graczami.

Wciąż zastanawiasz się, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Jeśli tylko dysponujesz konsolą PS4 lub masz zamiar ją kupić, zerknij na przykład na okulary VR w sklepie Neonet.pl i oceń, czy to są to produkty dla Ciebie. VR nie jest dla każdego, ale jest spore prawdopodobieństwo, że gdy raz przeniesiesz się do wirtualnego świata, już nie będziesz chciał wracać do klasycznej rozgrywki z padem w ręku na oddalonej od telewizora kanapie.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *