Internet jest pełen różnorakich witryn i aplikacji służących zaspokajaniu potrzeb internautów w różnorakich zakresach. Jedną z nich jest Pinterest, którego głównym założeniem istnienia jest inspirowanie użytkowników w różnorakich zakresach życia. Często można spotkać się z pytaniami o Pinterest bez rejestracji.

Żeby w pełni korzystać z jakiejś aplikacji, witryny, czy platformy internetowej, trzeba się zarejestrować w celu stworzenia konta. Czy z Pinterestem jest inaczej? A może można korzystać z Pinteresta bez zakładania konta?

Pinterest – co to?

Nie każdy musi wiedzieć, czym Pinterest jest, gdyż zazwyczaj wiedza odnosząca się do jakiejś działalności w internecie dotyczy lokalnych użytkowników z danego kraju. Nie każda platforma krajowa przebija się na tyle, by stać się globalną, dlatego można w Polsce nie wiedzieć, czym Pinterest jest, ponieważ jest to platforma amerykańska.

Gwoli więc wyjaśnienia, Pinterest jest platformą i siecią społecznościową. Na platformie gromadzone są zestawy obrazów wstawianych na nią przez jej użytkowników. Z nich użytkownicy mogą z kolei tworzyć własne zbiory i nimi zarządzać.

Można te zbiory odpowiednio opisywać, aby były zidentyfikowane pod konkretną tematykę i przechowywać na Pintereście włącznie z udostępnianiem ich innym użytkownikom. Mogą to być tapety, porady np. kulinarne, teksty i obrazy modowe, czy filmiki wideo o różnorodnej tematyce.

Gdzie dostępny jest Pinterest?

Pinterest jest platformą dostępną bez względu na rodzaj urządzenia z dostępem do Internetu. Z platformy można więc korzystać zarówno na komputerze i laptopie, jak i poprzez smartfon. Korzystanie z Pinterestu opiera się albo na pobraniu jej z oficjalnego sklepu Google Play lub poprzez proste wyszukanie Pinteresta w przeglądarce i dotyczy to zarówno PC, jak i telefonów komórkowych.

Znajdując się już na stronie Pinteresta można zarówno zapisywać na niej swoje obrazy lub wideo, jak i pobierać obrazy i wideo przesłane na nią przez innych użytkowników. Można to przy tym zrobić bardzo łatwo. Po wejściu na platformę trzeba wpisać kluczową frazę w górnym pasku strony, czyli zachować się analogicznie do zachowania podczas wyszukiwań w przeglądarce Google.

Po wyświetleniu zaś przez Pinterest wyników wyszukiwania można obrazy przeglądać albo podjąć bardziej zaawansowane działania. W wypadku obrazu lub filmu, który poszukującego konkretnej treści jest do czegoś potrzebny albo pragnie on mieć ów wynik wyszukiwania w swoich zbiorach, wystarczy kliknąć czerwony przycisk “Zapisz”. Natomiast w wypadku chęci pobrania obrazu należy kliknąć przycisk “Pobierz”.

Pinterest – korzystanie z platformy

Jeżeli ktoś dowiaduje się o istnieniu jakiejś platformy, a Pinterest może być platformą nie wszystkim znaną w Polsce, istnieje mała szansa, żeby wiedział, jak można z niej korzystać.

Czy aby uzyskać wgląd w zawartość witryny trzeba mieć uprzednio założone konto, czy konieczne to nie jest w wypadku zwykłego przeglądania treści? Czy Pinterest bez rejestracji jest dostępny? W wypadku Pinteresta możliwe jest wchodzenie na platformę bez konta i można przeglądać zgromadzoną na niej zawartość, ale nie bez ograniczeń. I trzeba jasno zaznaczyć, że rejestracja na platformie znacznie poszerza możliwości z niej korzystania.

Jeżeli jednak ktoś z jakichś powodów nie chce zakładać kolejnego  konta w sieci internetowej, a to ze względu na obawę o swoje dane osobowe, a to ze zwykłej niechęci, to istnieje kilka sposobów na uzyskanie dostępu do Pinteresta bez posiadania na platformie konta.

Pinterest bez rejestracji – co warto wiedzieć?

Aby móc sobie poradzić z uzyskaniem dostępu do treści na Pintereście bez posiadania tam konta, trzeba po prostu skorzystać z zainstalowanej na swoim urządzeniu wyszukiwarki. Może to być najpopularniejsza Google, która zostanie wykorzystana do wyszukiwania domyślnego poprzez standardowe wpisanie w okno kluczowych fraz.

W tym wypadku, aby uzyskać wgląd w Pinterest wystarczy wpisać nazwę platformy w Google i wówczas ukarze się strona gówna Pintersta, ale bez możliwości uzyskania dostępu do konkretnej tematyki. Jedynymi treściami, do jakich zostanie uzyskany dostęp będą treści na blogu Pinteresta.

Natomiast można to obejść, ale wówczas trzeba wykonać pewną sztuczkę. Otóż podczas poszukiwania konkretnej tematyki na Pintereście, nie wpisujemy w przeglądarkę frazy: “Pinterest – tematyka”, ale na odwrót, np. “ubrania na Pinterest”. Po wciśnięciu Enter albo Wyszukaj na ekranie ukażą się obrazy pochodzące wyłącznie z platformy Pinterest.

Nie oznacza to przy tym, że po dotarciu na stronę docelową internauta może jedynie przeglądać obrazy, czyli w wypadku przykładowego poszukiwania ubrań, przeglądać jedynie propozycje modowe.

Bez najmniejszego problemu można pobrać wybraną przez siebie propozycję i w tym celu należy kliknąć na wybrany element lewym przyciskiem myszy, a gdy ten zostanie wyróżniony wyświetleniem się na górze, kliknięciem prawym przyciskiem myszy otwarte zostaną opcje do wykorzystania, czyli m.in. opcja zapisz. Podobnie procedura wygląda w wypadku smartfonów, gdzie jedynie z braku myszy operacje muszą być wykonane poprzez ekran dotykowy.

Jak widać, nie ma konieczności zakładania konta na Pintereście, aby móc korzystać z zawartych na nim treści. Skoro mowa o zakładaniu kont, chcielibyśmy przy okazji zaprosić Was do naszego artykułu o tym, jak założyć Facebooka – portal Marka Zuckerberga również można przeglądać bez rejestracji, ale nie całkowicie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *