Jeszcze niezapowiedziana konsola PlayStation 5 Pro cały czas jest wyczekiwana. Ma ona oferować lepszy Ray Tracing, wyższą wydajność oraz zapewne zmianę konstrukcji. Wygląda jednak na to, że zobaczymy tam procesor oparty na tej samej architekturze, co w podstawowej wersji konsoli. Prawdopodobnie PS5 Pro otrzyma CPU AMD Zen 2 oraz aż 60 jednostek obliczeniowych RDNA 3, a także 16 GB pamięci GDDR6. Specyfikacja pojawiła się na Twitterze za sprawą użytkownika RedGamingTech.

PlayStation 5 Pro oferuje lepszą specyfikację, ale nie jest rewolucją

Jeżeli przeciek się sprawdzi, możemy oczekiwać oczywiście wyższej wydajności. Mimo wszystko nie jest to żadną rewolucją. Kolejny raz otrzymamy procesor oparty na AMD Zen 2. Duże nowości to 60 jednostek RDNA 3, pamięć GDDR6 o prędkości 18000 MT/s, a także podwójna wydajność Tempest Engine i dwa silniki cieniujące.

RedGamingTech ujawnił ważne elementy całej specyfikacji. Mimo wszystko te informacje są nieoficjalne. Sony jeszcze nie ujawniło konsoli PlayStation 5 Pro – specyfikacja także pozostaje tajemnicą. Prezentacji możemy zapewne spodziewać się dopiero w następnym roku.

Niedawno japoński gigant zaprezentował PlayStation 5 Slim z odłączanym napędem. Tutaj jednak nie pojawiły się żadne technologiczne usprawnienia dotyczące wydajności czy innych nowych funkcji.

Najwyraźniej PS5 Pro wciąż będzie działać na procesorze AMD Zen 2 – potwierdza to więcej przecieków

Najnowsza informacja mówi, że zostanie zaimplementowany podobny procesor do podstawowej wersji konsoli, jednak o nieco wyższej częstotliwości taktowania. Wzmianki o AMD Zen 2 w PlayStation 5 Pro pojawiały się już wcześniej. Kilku różnych insiderów z branży potwierdzało, że zobaczymy właśnie takie CPU.

To oczywiście nie najlepsza wiadomość, ponieważ gracze spodziewali się nieco większej rewolucji. Mimo wszystko sprzęt ma oferować o wiele wyższą wydajność w Ray Tracingu, a także zapewniać więcej FPS podczas rozgrywki nawet przy wymagających grach.

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *