PlayStation Portal to nadchodzący handheld od Sony, który swoje działanie opiera na funkcji Remote Play. Warto zauważyć, że by z niego korzystać, trzeba posiadać konsolę PlayStation 5. Oficjalna premiera światowa jeszcze nie nadeszła, ale na rynku japońskim sprzęt okazał się niezwykle popularny. Wyprzedano wszystkie sztuki w przedsprzedaży, jeśli chodzi o największe sklepy z elektroniką.

PlayStation Portal wyprzedał się w Japonii

Handheld był dostępny na rynku japońskim od 29 września. Przez ten czas udało się Sony wyprzedać wszystkie sztuki dostępne w preorderze. Tą informacją podzielił się @Genki_JPN na Twitterze. Prawie wszystkie największe sklepy wyprzedały cały zapas – chodzi o Amazon, Sony i wiele innych.

Cena PlayStation Portal wynosi 29980 jenów japońskich, co przekłada się na 199,99 dolarów amerykańskich. Początkowo handheld budził sporo wątpliwości, teraz jednak można zauważyć ogromną popularność sprzętu.

Kiedy PlayStation Portal pojawi się w innych krajach?

Ciekawość graczy z całego świata rośnie, a premiera handhelda od Sony zbliża się wielkimi krokami. PlayStation Portal będzie dostępny w innych krajach od 15 listopada. Cena ma wynosić 199,99 dolarów amerykańskich – dla Polski oznacza to zapewne około 1000 zł. Sceptycyzm wokół urządzenia opiera się przede wszystkim na technologii strumieniowania. Remote Play może oznaczać pewne opóźnienia, input lag lub zakłócenia obrazu.

Sony potencjalnie rozwiązało te problemy – przynajmniej w pewnym stopniu. Wszystkiego dowiemy się dopiero na premierę. Urządzenie jeszcze nie zostało oficjalnie pokazane „w akcji”. Data premiery rozpoczęcia przedsprzedaży pozostaje nieznana.

Źródło obrazka wyróżniającego: Sony

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *