Pokémon Legends: Arceus to zupełnie inna gra o Pokemonach niż którakolwiek z dotychczas wydanych. Zupełnie inny gameplay i struktura rozgrywki mogły się graczom spodobać, ale mogły też nie przypaść im do gustu, więc twórcy podjęli spore ryzyko. Zdaje się, że się ono opłaciło, jeśli weźmiemy pod uwagę ujawnione właśnie dane o genialnych wynikach sprzedaży tytułu.

Pokémon Legends: Arceus sprzedało się w ponad 6,5 milionach egzemplarzy w tydzień

W zaledwie tydzień od premiery, która miała miejsce 28 stycznia 2022 roku, Pokémon Legends: Arceus rozeszło się na całym świecie w ponad 6,5 milionach sztuk. Jedyna platforma, na którą wyszła ta gra, to Nintendo Switch.

O sukcesie poinformowało same Nintendo za pomocą Twittera, dziękując przy tym graczom, którzy zaufali marce i kupili nowy tytuł.

Wcześniej Nintendo ogłosiło, że w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży gra rozeszła się w 1,43 miliona egzemplarzy w samej Japonii. Jak widać, Arceus przypadł do gustu zarówno mieszkańcom Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i reszcie świata.

To lepszy wynik, niż w przypadku Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl

Jak radzą sobie inne niedawne premiery w tym uniwersum? Pokémon Brilliant Diamond & Pokémon Shining Pearl z listopada 2021, a także Sword and Shield z listopada 2019 sprzedały po około 6 milionów egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Oznacza to, że Arceus sprzedaje się nawet lepiej niż klasyczne odsłony, mimo że mamy tu przeciż do czynienia z grą zupełnie innego typu.

Do tej pory Pokémon Brilliant Diamond i Pokémon Shining Pearl sprzedały się już w blisko 14 milionach kopii, a Sword and Shield – 24 milionach. Sword and Shield to w związku z tym piąta najlepiej sprzedająca się odsłona w historii serii. Kto wie, może Pokémon Legends: Arceus uda się pobić ten rekord?

Pożyjemy, zobaczymy, ale póki co wszystko zdaje się zmierzać w tym kierunku. Zainteresowanie fanów jest duże, a recenzenci wystawiają grze świetne oceny i chwalą ją za wprowadzenie powiewu świeżości do marki. Tym bardziej, że twórców oskarżano już od lat o odcinanie kuponów, powtarzalność i brak inwencji.

Wy kupiliście już Pokémon Legends: Arceus, wciąż się zastanawiacie, czy raczej nie ciągnie Was do tej unikatowej odsłony kultowej serii? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *