Są takie urządzenia elektroniczne, które szybko zjeżdżają z ceną i regularnie znajdują się na wyprzedażach. Ten do nich nie należy. Jeśli chce się oszczędzić chociaż złotówkę, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Właśnie nadszedł jeden z tych dość rzadko spotykanych momentów, w którym można kupić go z obniżką — i to całkiem sporą.

Valve hucznie świętuje urodziny

Mowa tu o niczym innym, jak o Steam Decku, czyli poniekąd minikomputerze, a poniekąd konsoli przenośnej od Valve. Sprzęt zadebiutował w lutym 2022 roku, a pierwszy raz trafił na wyprzedaż w marcu 2023. Wtedy jednak maksymalna wysokość obniżki wynosiła 10%.

Przy sprzęcie za kilka tysięcy (w droższych wariantach) oznaczało to obniżkę o kilkaset złotych, więc różnica była wyraźna, ale gracze niewątpliwie mieli chrapkę na więcej. W czerwcu 2023 doczekali się bardziej znaczących rabatów, i tak samo jest w obecnym przypadku.

Valve z okazji 20 rocznicy Steama nie tylko wyprzedaje za bezcen większość swoich gier, ale też zdecydowało się przecenić najdroższy wariant Steam Decka (z 512 GB
pamięci wewnętrznej NVMe SSD) właśnie o 20%. Zamiast 3 099 złotych, zapłacimy za niego 2479,20 złotych.

W przypadku wersji z 256 GB pamięci zastosowano rabat 15%, z 2 499 złotych na 2 124,15 złotych. Najmniejsza obniżka dotyczy wersji najtańszej, z 64 GB pamięci eMMC, którą można zamówić za 1 709,10 złotych (o 10% mniej od ceny regularnej, równej 1 899 złotych).

Jest też jeszcze jedna niespodzianka!

Sama „konsola” to jedno, ale jest także jeszcze jeden powiązany z nią sprzęt Valve, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Chodzi oczywiście o stację dokującą do Steam Decka, za pomocą której można łatwiej i wygodniej podłączyć go do telewizora czy różnych peryferiów.

Jej cena, podobnie, jak w przypadku najdroższej wersji Decka, zmniejszyła się o 20%. Normalnie trzeba zapłacić za nią 479 złotych, a aktualnie 383,20 złotych. Jak mówi o niej Valve:

Ani za duża, ani za mała – stacja dokująca jest dokładnie takiej wielkości i kształtu, które pozwalają w bezpieczny sposób utrzymać Steam Decka. Od złącza USB typu C o odpowiednim kącie i długości po wyprofilowany gumowy uchwyt – stacja dokująca została stworzona wprost dla Steam Decka.

Jeśli jeszcze nie macie Decka, a zastanawialiście się nad nim, dajcie znać, czy skorzystacie z tej okazji! A w przypadku, gdy już z niego korzystacie, koniecznie podzielcie się swoimi dotychczasowymi wrażeniami.

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
steam guard Co to jest i jak włączyć Steam Guard? 
W dzisiejszym artykule nasza uwaga zostanie skierowana na Steam Guard. Otóż przybliżymy, co kryje się pod tym hasłem. Po zaznajomieniu się z podstawami, przejdziemy do
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *