Tworzenie filmików jest obecnie dość popularne, a przyczynia się do tego niewątpliwie dostępność sprzętu. Jednakże samo nagranie nie jest jedynym, czego potrzebuje twórca przed umieszczeniem video w sieci, np. na YouTube, czy na Tik Toku, potrzebna jest edycja. W tym wypadku edytujący filmy również na szczęście nie mają powodów do narzekania, ponieważ w Internecie bez trudu można znaleźć mnóstwo różnorakich opcji do edycji video.

Programy te oferują funkcje wprawdzie podobne, gdyż chodzi w nich o edycję, ale działają niejednakowo. Poniżej przegląd programów do edycji filmów, ale tylko tych, które oferują edycje bez znaku wodnego, a pomagają zrealizować filmowe projekty. Program do edycji filmów bez znaku wodnego to najlepsza opcja do bardziej profesjonalnych produkcji.

Jakie programy do edycji filmów bez znaku wodnego są najbardziej godne polecenia?

Przedstawiane poniżej programy są bardzo przydatne, a zwłaszcza dla tych twórców, którzy pragną edytować filmy bez znaku wodnego.

Niezależnie od stopnia zaawansowania produkcji, czy chodzi jedynie o wycięcie fragmentu nagrania, czy o podzielenie wideo bez programów, czy o dodanie filtrów,  edycję dźwięku lub wstawienia napisów, te programy spełniają oczekiwania.

Program Minitool Movie Maker

Program Minitool Movie Maker jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów tego typu, czyli przeznaczonych do edycji wideo bez znaku wodnego. Co istotne, program jest całkowicie darmowy i ma całkiem sporo interesujących edytorów funkcji. Obsługuje m.in. tak popularne formaty, jak MP4, czy AVI, a przy tym można znaleźć dedykowane szablony do konkretnej tematyki edytowanych filmów.

Minitool Movie Maker oferuje dużą liczbę przejść wideo, co znacznie poprawia jego wydolność w przedstawianiu utworów filmowych. Dzięki niemu bez problemu dodać można napisy i tytuły, a nawet kredyty. Ten program do edycji filmów bez znaku wodnego pozwala na sterowanie rozdzielczością, dzielenie filmów na sekcje, a także dostosowywać kolorystykę włącznie z jej zmianami odnośnie do oryginału.

Darmowy edytor wideo VSDC

Do pobrania z oficjalnej strony VSDC Free Video Editor. jest darmowy edytor wideo bez znaku wodnego VSDC. To mocny produkt i całkowicie darmowy, który również funkcjonuje w sieci od dawna i pomógł w edycji filmów niejednemu twórcy. Edytor umożliwia w jednym momencie wrzucenie filmu do różnych sieci społecznościowych i jest wciąż dostosowywany kompatybilnością do zmian w formatach.

VSDC posiada dużą liczbę rożnych filtrów, a pozwala również na umieszczanie w filmikach dodatkowych efektów wizualnych, kontrolę oraz edycję dźwięku, korektę kolorystyki, podział i wycinanie fragmentów, łączenie wielu filmów w jedną całość, a nawet przekształcanie nagranych obiektów.

Dla zaawansowanych w edytowaniu filmów twórców VSDC po zaznajomieniu się ze swoją bezpłatną wersją proponuje wersję Pro. Wersja Pro VSDC jest poszerzona o bardziej profesjonalne funkcje i kosztuje zaledwie 20 USD.

Mniej zaawansowane programy do edytowania filmów bez znaku wodnego

W sieci można również znaleźć nieco mniej zaawansowane, ale również przydatne programy do edycji filmów bez znaku wodnego.

Program OpenShot

Wprawdzie OpenShot nie jest aż tak zaawansowany, jak powyższe, ale jest idealny dla edycji bez znaku wodnego ponieważ pochodzi z Otwartego Źródła i także jest darmowy. Program jest dodatkowo kompatybilny nie tylko z najpopularniejszym systemem operacyjnym Windows, ale także z Linuxem i Macem.

Jego interfejs jest dodatkowo niezwykle prosty, a jego intuicyjna obsługa idealnie wpasowuje się w potrzeby twórców z niewielkim doświadczeniem w edytowaniu wideo. Do pobrania z głównej strony OpenShot, umożliwia oprócz podstaw edycji także dodawanie efektów.

Program Lightworks

Program Lightworks obsługuje formaty w rozdzielczościach filmów 2K i 4K. Można w nim edytować filmy pobrane w wysokiej rozdzielczości oraz w Pal, jak również NTSC dedykowane dla telewizorów. Oprócz prostoty i intuicyjności interfejsu, Lightworks umożliwia używanie przy złożonych edycjach  więcej niż jedną osi czasu.

Można dzięki temu wysyłać filmy m.in. do YouTube w różnych rozdzielczościach. Program niestety ma znacznie mniej funkcji w wersji darmowej od wersji płatnej, ale nawet wersja podstawowa pozwala na udaną edycję filmów bez znaku wodnego. Więcej o różnicach w wersjach można uzyskać z oficjalnej witryny Lightworks.

Edytor DaVinci Resolve

W wypadku zapotrzebowania na nieliniowy edytor wideo bez znaki wodnego, to takowe zapotrzebowanie spełnia edytor DaVince Resolve. Jest to edytor dysponujący funkcjami uznawanymi za profesjonalne. Już na samym wstępie edycji kompletny amator może się z tym edytorem poczuć jak profesjonalista. Program do edycji DaVinci Resolve umożliwia m.in. stosowanie wyszukanych opcji dodawania filtrów, efektów wizualnych, modyfikacji kolorów, dźwięków i wiele innych.

Narzędzie do edycji dźwięku jest na tyle profesjonalne, że zapewnia edycję bez wspomagania się innymi, dedykowanymi do edycji dźwięków programami. Co ważne wszystko jest dostępne w wersji darmowej, kompatybilnej z używanymi najczęściej formatami. Natomiast wersja płatna Premiere Pro umożliwia zmniejszanie wagi wideo bez utraty jego jakości i uznawana jest za jeden z najlepszych programów do edycji wideo bez znaku wodnego.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym informacjom udało Wam się znaleźć odpowiedni program do edycji wideo bez znaku wodnego. Edytorom wideo polecamy również nasz artykuł odnośnie do tego, skąd pobierać darmowe grafiki wektorowe – i to w pełni legalnie.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *