W ostatnich latach edukacja online zyskała na znaczeniu, stając się nieodłącznym elementem procesu nauczania i uczenia się. Ten trend jest widoczny nie tylko wśród studentów i wykładowców, ale także profesjonalistów poszukujących ustawicznego rozwoju zawodowego. Edukacja online nie byłaby możliwa bez wysokiej jakości aplikacji i programów. O najlepszych pośród nich, dostępnych także dla użytkowników z Polski, postanowiliśmy opowiedzieć w dzisiejszym artykule.

TeacherApp

TeacherApp to wygodny asystent edukacyjny, który sprawnie wspomaga proces nauczania wielu dyscyplin. Istnieje możliwość stworzenia profilu zarówno dla edukatora, jak i dla ucznia. Edukator ma możliwość kreowania różnorodnych materiałów edukacyjnych, dzięki zintegrowanym kreatorom, takim jak:

  • generator krzyżówek,
  • puzzle słowne,
  • quizy wielokrotnego wyboru,
  • opowieści,
  • ćwiczenia z zakresu ortografii.

Każdy z wygenerowanych materiałów może być zapisany, udostępniony publicznie, zaś link można swobodnie udostępnić. Dodatkowo, materiały te można pobrać jako dokument PDF, co umożliwia ich wydrukowanie.

Movavi

Movavi Screen Recorder to jeszcze jedno solidne narzędzie, zaprojektowane z myślą o celach edukacyjnych, którego podstawowym atutem są różnorodne funkcje sprzyjające nauczaniu i uczeniu się online.  Korzystając z Movavi możesz wykonywać takie operacje, jak: przycinanie filmów, dodawanie filtrów, kreatywnych efektów, dymków z tekstem, muzyki i elementów wyjaśniających do wideo, zwiększając tym samym wizualne doświadczenie płynące z nauki. Ten program umożliwia również nagrywanie ekranu z dźwiękiem. Co więcej, Movavi ma ciekawą funkcję planowania nagrywania, która jest szczególnie przydatna, gdy trzeba nagrać webinar, będąc z dala od ekranu. Użytkownicy mogą osadzać pytania wielokrotnego wyboru w treści wideo, aby zbierać opinie od widzów, promując interaktywne środowisko nauki. Movavi pozwala też na darmowe przechowywanie w chmurze, umożliwiając szybkie udostępnianie filmów współpracownikom.

Wolnelektury.pl

Całkowicie bezpłatna cyfrowa biblioteka, która cieszy się uznaniem. Gromadzi w swoich zasobach ponad 5500 pozycji książkowych, w tym liczne lektury szkolne. Szeroki wybór e-książek jest dostępny w różnych formatach, przyjaznych dla czytników. Oprócz tego, portal oferuje także książki audio. Wszystkie zasoby są łatwo dostępne poprzez komfortową, bezpłatną aplikację mobilną (kompatybilną z Androidem i iPhone’em). Jest to inicjatywa Fundacji Nowoczesna Polska, umożliwiająca swobodny dostęp do wiedzy i literatury.

Pixabay

Portal przeznaczony do dzielenia się obrazami, rysunkami, grafiką wektorową oraz klipami wideo. Materiały te można swobodnie wykorzystywać dzięki Licencji Pixabay, która umożliwia korzystanie z nich bez konieczności uzyskiwania zgody lub też przypisywania autorstwa, nawet w kontekście komercyjnym. Zasoby portalu można przeszukiwać według różnych kryteriów, takich jak:

  • kategoria tematyczna,
  • dominujące kolory,
  • orientacja (pozioma lub pionowa),
  • typ grafiki (wektorowa lub zdjęciowa).

Ponadto istnieje opcja dołączenia do społeczności Pixabay jako twórca/twórczyni, co pozwala na publikowanie i dzielenie się własnymi pracami fotograficznymi z innymi użytkownikami.

Trening językowy

W obecnych czasach biegłość językowa otwiera drzwi do rozmaitych możliwości zawodowych, co jest powszechnie akceptowane. Aplikacja o nazwie „Odkrywanie Językowe”, kompatybilna z systemem Android, zapewnia dostęp do fundamentów 29 globalnych dialektów. Użytkownicy mogą zagłębić się nie tylko w tak powszechne języki, jak: angielski, niemiecki lub włoski, ale także hebrajski, tajski, hindi lub perski. Dostępnych jest osiem różnych typów ćwiczeń, z których można korzystać wedle własnego uznania, przechodząc na wyższy poziom zaawansowania w dowolnym momencie. Aplikacja oferuje ponad 2200 wyrażeń w 29 językach, każde z nich jest zilustrowane i uzupełnione o narrację lektora. Pierwszy język można przyswajać bez opłat, natomiast za każdy kolejny jest już wymagana płatność.

Lumosity

Trening umysłowy jest równie istotny jak trening fizyczny, aby zachować sprawność zarówno ciała, jak i umysłu na przestrzeni wielu lat. Pytanie o to, „jak trenować umysł” nurtuje wielu z nas. Istnieje wiele metod, a aplikacja Jaźń Świetlna wyróżnia się wśród nich jako wirtualny trener mózgu. Seria prostych gier logicznych i zadań w tej aplikacji umożliwia wzmacnianie różnych aspektów funkcjonowania umysłu – od koncentracji poprzez pamięć, aż po szybkość decyzyjną i zdolność szybkiego łączenia faktów. Badania potwierdzają, że regularne wykonywanie takich ćwiczeń korzystnie wpływa na aktywność mózgu.

Ted Talks

Projekt TED to zbiór konferencji zorganizowany przez amerykańską fundację Sapling Foundation. Aplikacja TED Talks umożliwia dostęp do tych fascynujących prezentacji bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego. Prelegenci, będący ekspertami w różnych dziedzinach – od technologii przez politykę, aż po ekologię dzielą się swoją wiedzą i inspiracjami. Fundacja ma na celu popularyzację nauki, dlatego udostępnia prezentacje za darmo, zarówno jako podcasty audio, jak i nagrania wideo. To bogactwo wiedzy i inspirujących pomysłów prezentowane na wysokim poziomie, stanowi doskonałą propozycję dla każdego, kto chce poszerzyć swoje horyzonty i zgłębić fascynujące aspekty naszego świata.

Converter Plus

Przeliczanie miar i wag jest umiejętnością przydatną w wielu sytuacjach życiowych, jednak nie każdy z nas czuje się na tyle pewnie w matematycznych obliczeniach, by robić to bez problemu. Kalkulator Plus to narzędzie, które ułatwia nam życie w świecie matematycznych wyzwań, pomagając szybko znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące przeliczników miar. Dzięki przyjaznemu interfejsowi i łatwości obsługi, aplikacja jest doskonałym, praktycznym dodatkiem do Twojego smartfona, który warto mieć pod ręką.

Evernote

W zawirowaniach codziennego życia, przebłyski inspiracji mogą nas zaskoczyć w najmniej spodziewanych momentach. Nie zawsze jesteśmy w stanie uchwycić te ulotne myśli, zanim odejdą w otchłań zapomnienia. Dzięki Evernote, mamy teraz narzędzie, które pozwala z łatwością przechwytywać te iskry kreatywności, niezależnie od okoliczności. Czy jesteśmy na eleganckim przyjęciu, czy też w pośpiechu w drodze do pracy, Evernote służy jako wirtualny notatnik, gotowy na każde zawołanie. Co więcej, ta aplikacja oferuje swobodę w wyborze formatu – tekst, obraz albo dźwięk – wszystko jest zapisywane bezpiecznie w chmurze. Dzięki temu, możemy mieć dostęp do uwiecznionych myśli z każdego zakątka globu, na dowolnym urządzeniu.

National Geographic World Atlas

Dla tych, którzy tęsknią za wiedzą geograficzną, Atlas Świata National Geographic otwiera drzwi do fascynującego odkrywania naszej planety. Ten mobilny atlas, starannie skomponowany przez Towarzystwo National Geographic, jest skarbnicą informacji, ilustracji i fotografii, stanowiąc bezsprzecznie wyjątkowy zasób w swojej dziedzinie. Aplikacja z gracją wprowadza nas w świat poszczególnych krajów, odkrywając ich symbole, demografię, struktury polityczne, historię oraz ekonomię, w tym aktualne kursy walut.

Ponadto zintegrowane prognozy pogody i narzędzia do oszacowania odległości czynią planowanie podróży zadaniem bardziej przejrzystym i przyjemnym. Atlas Świata National Geographic to prawdziwa perła wśród narzędzi edukacyjnych, jest gorąco polecany uczniom, nauczycielom oraz wszystkim, którzy są ciekawi otaczającego świata.

Spodziewamy się, że podane w tym artykule informacje okazały się dla Ciebie przydatne, a pośród wymienionych aplikacji znajdzie się przynajmniej jedna, która będzie sprzyjała Twojej edukacji online. Życzymy powodzenia na tej trudnej, ale jakże ciekawej drodze!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *