Marzysz o graniu w swoje ulubione gry PS4 na swoim PC-cie? Dzięki postępowi technologii emulatorów teraz jest to możliwe! W tym artykule przedstawimy Ci przegląd najlepszych dostępnych emulatorów PS4, które umożliwiają cieszenie się grami z tej popularnej konsoli na Twoim komputerze.

Dzięki nim będziesz mógł odkryć lub ponownie przeżyć niesamowite przygody, które oferują gry PS4, bez konieczności posiadania samej konsoli. Przygotuj się na podróż przez ranking najlepszych emulatorów, które dostarczą Ci niezapomniane doświadczenia gamingowe na PC.

Najlepszy emulator PS4 – przegląd

Na rynku można znaleźć wiele emulatorów, jednak również wiele z nich nie działa poprawnie i nie są w stanie obsługiwać kilku gier. Jeśli chcesz pozyskać najlepszy emulator PS4 na swój komputer z systemem Windows, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Orbital emulator PS4

Orbital emulator PS4 jest jednym z najbardziej zaawansowanych emulatorów dostępnych na rynku. Uznany jest za jedyny „prawdziwy” i przez to jest akceptowany na całym świecie. Działa na komputerach PC i umożliwia uruchamianie gier PS4 na Twoim własnym sprzęcie. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą doświadczyć potencjału gier PS4, ale nie chcą inwestować w samą konsolę. Emulator ten rozwija się w szybkim tempie i coraz więcej gier jest kompatybilnych z tym narzędziem.

Chociaż nie wszystkie gry działają idealnie i niektóre mogą mieć problemy z wydajnością, to jednak Orbitalny emulator PS4 staje się coraz bardziej stabilny i użyteczny dla graczy na PC. Stał się zaufanym wyborem, o czym świadczy ok. 300 tys. XNUMX pobrań. Program możesz pobrać z oficjalnej strony, rozpakować i uruchomić jako administrator. Warto wiedzieć, że Orbital może współpracować tylko z operacyjnym systemem 64-bitowym Windows 10/8.1 i 7. Jego wydajność wynosi 60 klatek na sekundę.

Chcąc skorzystać z tego emulatora, trzeba mieć sprzęt wysokiej klasy z 4-rdzeniowym procesorem lub nowszym i z programem graficznym AXV i SSE-4.2 Orbital jest stworzony dla komputerów najwyższej jakości wyposażonych w system Linux i Windows. Minimalna pamięć tych sprzętów musi wynosić 16 GB. Jest to też projekt open source, a więc możesz przyczynić się do jego większego rozwoju, jeśli interesuje Cię obszar programistyczny.

Plusy

 • Dostęp do gier PS4 na PC – dla posiadaczy komputera PC, którzy nie mają dostępu do konsoli, jest to świetna okazja do eksploracji bogatej biblioteki gier PS4.
 • Rozwój społeczności – emulator ten jest projektem open-source, co oznacza, że rozwija się dzięki zaangażowaniu społeczności programistów i entuzjastów.
 • Możliwość testowania gier.

Minusy

 • Wymagania systemowe, które spełnią tylko komputery wysokiej klasy.

PS4Emus

PS4Emus
Źródło: PS4Emus

Emulator ten również uznawany jest za jeden z lepszych na rynku. Posiada wiele pozytywnych opinii, dzięki czemu coraz większa grupa użytkowników obdarza go zaufaniem. PS4Emus może być obsługiwany na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych w systemie Android, iOS, MacOS i Windows. Sprawia to, że można cieszyć się swoimi grami na PS4 właściwie wszędzie.

Liczba klatek na sekundę, ścieżka dźwiękowa i grafika są tu na wysokim poziomie, jednak swoją jakością mogą nieco odbiegać od jakości, którą daje oryginalna konsola. Do użytku gracza jest serwer online, z którego można pobierać gry. Istnieje również możliwość bezpośredniego grania w internecie. W takiej sytuacji należy jednak mieć stabilne połączenie z internetem. Dodatkową korzyścią jest również wbudowana obsługa systemu BIOS, więc nie trzeba tracić czasu na system BIOS w sieci.

Plusy

 • Gry na emulator są oferowane bez żadnych kosztów.
 • Możliwość gry na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.
 • Dostęp do gier z serwera online.
 • Obsługa czterech podstawowych systemów.

Minusy

 • Niższa jakość multimediów w porównaniu z graniem na konsoli PS4.

PCSX4

PCSX4
Źródło: PCSX4

Emulator ten został wydany dość niedawno i jest to program typu half open-source. Możesz skorzystać z niego na komputerze z system Windows i MacOS. W przypadku systemu Windows liczba pobrań wynosi ok. 300 tys. i stale rośnie. Aktualnie PCS4X może współpracować tylko z komputerami posiadającymi dużą moc.

Najlepiej działa w przypadku 64-bitowych systemów Windows 7/8/8.1/ 10 i MacOS 10.13.6 i nowszych. Oprócz tego sprzęt musi być wyposażony w 4-rdzeniowy procesor i karty graficzne AVX i SSE-4.2. O wzmocnienie polityki prywatności dba fakt, że obraz pamięci podręcznej gier jest szyfrowany za pomocą 256-bitowego protokołu, który jest połączony z kontem użytkownika.

Korzystając z wysokiej jakości sprzętu z zaawansowanym systemem GPU, możesz korzystać z idealnej grafiki, która nie jest gorsza od tej, którą można się cieszyć podczas grania na PS4.

Plusy

 • Możliwość odpalenia w systemie Windows i MacOS.
 • Łatwa instalacja.
 • Środowisko half open-source.

Minusy

 • Działa tylko na komputerach o dużej mocy.

PS4 EMX

ps4 emx
Źródło: PS4 EMX

Aktualnie emulator ten jest niedostępny, ale warto dowiedzieć się na jego temat co nieco. Opracowano go w 2014 roku i właśnie trwa jego ponowne opracowywanie. Prawdopodobnie prace dotyczą w głównej mierze graficznego interfejsu dla systemu Windows.

Po uruchomieniu emulatora w 2014 roku mógł on współpracować z systemem Windows 8 i nowszych wersjach. Aby móc oddać się gamingowej rozrywce na swoim komputerze przy pomocy tego emulatora, system musi posiadać procesor graficzny AMD lub Nvidia, procesor 50 GHz, minimum 2 GB pamięci RAM i model 3 Pixel Shader.

Plusy

 • Możliwość obsługi przez urządzenia stacjonarne i przenośne, w tym przez smartfony.
 • Możliwość współpracy z systemem Windows, Mac, Android i iOS.
 • Łatwość instalacji.

Minusy

 • Aby cieszyć się wspaniałą grafiką, potrzeby jest wysokiej jakości sprzęt.

GPCS4

gpcs 4
Źródło: GPCS4

 

Ten emulator PlayStation 4 przewidziany jest dla systemu Windows i wydał swoją pierwszą komercyjną grę „We are Doomed”. Niestety GPCS4 jest dość wolny, ponieważ nie doszło do optymalizacji jego oprogramowania i sprzętu.

Trzeba więc cierpliwie czekać na uruchomienie się gry. Rozwój tego emulatora nie jest oszałamiający, ale warto go wypróbować. Można go pobrać ze strony GitHub, gdyż ten projekt również jest open source.

Plusy

 • Emulacja swojej pierwszej komercyjnej gry.
 • Kompilacja wszystkich shaderów o tekstury gry, dopóki bufory programu się nie zapełnią.
 • Projekt typu open source.

Minusy

 • Bardzo powolnie uruchamia gry.
 • Niezbyt duża inwestycja w jego rozwój.

Jak działa emulator?

Dzięki emulatorowi można uruchamiać gry, które zawsze były dostępne tylko na PlayStation 4. Oprogramowanie to pozwala, aby jeden system komputerowy, zachowywał się tak samo, jak inny system komputerowy. Tak więc emulator PS4 można wykorzystać na komputerze z systemem Windows czy MacOS, a nawet na urządzeniach przenośnych z systemem iOS i Android.

Czy emulatory są legalne?

Emulatory są uznawane całkowicie legalne, tak samo jak proces ich pobierania. Działa to na takiej samej zasadzie, jak pobieranie edytorów tekstu czy muzyki z Internetu. Różna może być natomiast legalność gier odpalanych na takim emulatorze. To podobnie, jak z torrentami — torrentowanie obejmuje pobieranie rzeczy udostępnionych za darmo przez twórców (co jest legalne) lub chronionych prawami autorskimi, które nie zezwalają na takie rozpowszechnianie treści (co jest nielegalne).

Swego czasu PlayStation 4 od Sony było najczęściej wybieraną i zaawansowaną konsolą, którą można zakupić. Z racji tego, że konsola ta wykorzystuje architekturę najwyższej jakości x86-64, niestety jest bardzo trudna do emulacji, co przyczynia się do wątpliwości, jakoby było możliwe emulowanie PS4 na PC.

Mimo to na rynek wyszło wiele emulatorów, które stanowią najlepsze rozwiązania, jeśli nie masz konsoli, a z chęcią oddałbyś się rozrywce z grami na PS4. Wybierz więc jeden z powyższych emulatorów i zacznij swoją zabawę!

WARTO PRZECZYTAĆ:

czy gry z ps3 działają na ps4 Czy gry z PS3 działają na PS4?
Masz sporo gier na PS3 i ciekawi Cię, czy zadziałają one także na konsoli następnej generacji? Nie chcesz płacić dwa razy za ten sam tytuł?
jak zresetować ps4 Jak zresetować PS4?
Planujecie sprzedać swoje PlayStation 4 i nie chcecie, aby nowy właściciel miał dostęp do Waszego konta czy innych danych zgromadzonych na urządzeniu? W tym i
cdpr Cyberpunk 2077 wrócił do PS Store, ale Sony wciąż odradza zakup na PS4
Saga Cyberpunka 2077 wciąż nie dotarła do końca. Po premierze gra została usunięta z PS Store z uwagi na słaby stan techniczny, ale obecnie, już
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *