Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Jeśli planujecie zakupić konsolę nowej generacji, być może rozważacie konkretnie PlayStation 5 od Sony. Analizując poszczególne oferty, zapewne prędzej czy później natraficie na propozycje zakupu wersji PS5 Digital Edition. Nie należy jej mylić ze “zwykłym” PS5, ponieważ różnica tkwi nie tylko w nazwie, ale też przede wszystkim w jednym bardzo ważnym aspekcie technicznym. Tak więc, PS5 Digital Edition co to jest?

PS5 Digital Edition – co to jest?

Odpowiedź na pytanie, PS5 Digital Edition co to jest stosunkowo prozaiczna. Digital Edition to bowiem wersja PS5, która nie posiada fizycznego napędu na płyty Blu-ray. Z tego względu jest ona też lżejsza i nieco mniejsza. Jeśli chodzi o inne “bebechy”, w rywalizacji PS5 vs PS5 Digital Edition jest remis.

Obie wersje mają procesor AMD Ryzen Zen 2 (8 rdzeni, 3,5 GHz), grafikę AMD RDNA 2.0 (10,28 TFLOPS), 16 GB pamięci operacyjnej GDDR6, a także dysk 825 GB SSD. W praktyce oznacza to, że nie możemy korzystać z fizycznych nośników (np. odkupionych od kogoś za niską cenę, ale też nowych), a gry możemy instalować jedynie za pośrednictwem cyfrowego sklepu PS Store.

Kolejna różnica między PS5 a PS5 Digital Edition pojawia się na polu ceny. Jak łatwo się domyślić, edycja Digital Edition jest tańsza od “pełnego” PS5 z uwagi na wspomniany powyżej brak napędu. Tańsza o około 400-450 złotych. Można ją zakupić za około 3400 złotych, natomiast trzeba wspomnieć, że podobnie, jak zwykłe PS5, konsola ta nie jest bardzo szeroko dostępna w naszym kraju.

PS5 vs PS5 Digital Edition – podsumowanie

Jak widać, odpowiedź na pytanie, PS5 Digital Edition co to jest stosunkowo prosta. Jednocześnie dla wielu graczy różnica między Digital Edition a “zwykłym” PlayStation 5 będzie znacząca, więc jest to coś, co zdecydowanie warto wiedzieć przed zakupem. Na pytanie, kto wygrywa w starciu PS5 vs PS5 Digital Edition każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ta pierwsza wersja daje większe możliwości w zakresie pozyskiwania gier (w tym niskim kosztem), druga zaś sama w sobie jest tańsza, ale stawia pewne ograniczenia.

Przy okazji wspominamy, że można znaleźć na naszym portalu materiał, w którym dokładnie opisujemy najważniejsze informacje na temat konsoli PlayStation 5. Zdarzyło nam się też poruszyć temat tego, jak wygląda rywalizacja PlayStation 5 vs Xbox Series X, a konkretnie, która konsola jest mocniejsza. Jeśli macie jakieś sugestie, koniecznie dajcie nam znać, a być może uda nam się wcielić je w życie!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *