Czekaliście na nową, „odchudzoną” wersję PlayStation 5, czyli wariant Slim? Zatem mamy dla Was dobrą informację: ta dostępna jest już w pierwszych, polskich sklepach. Mimo że niewiele różni się od tej klasycznej konsoli, to jednak cena może niektórych szokować. Sprawdźcie szczegóły!

PS5 Slim dostępny szybciej w Polsce

Dopiero informowaliśmy, że napęd do PS5 Slim będzie można wymieniać między konsolami i nieznany jest dokładny termin pojawienia się konsoli w polskich sklepach.

Ustaliliśmy wówczas, że ma się ona pojawić w listopadzie, ale wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Wówczas liczyliśmy, że zadebiutuje w Polsce przed świętami, a tu miłe zaskoczenie: PlayStation 5 Slim można już kupić w naszym kraju.

Polskie elektromarkety oferują wersję wyposażoną w napęd Ultra HD Blu-ray od piątku (24 listopada 2023 roku), czyli zdecydowano się na premierę w Black Friday. Co istotne, zapewniają one wysyłkę w zaledwie 24 godziny, więc można się spodziewać, że sprzęt jest dostępny również w wybranych sklepach stacjonarnych.

Cena jest wysoka, a sama konsola nie różni się zbytnio od starej

Niestety nie może być zbyt pięknie. Mimo pozytywnej niespodzianki spowodowanej wcześniejszym debiutem PS5 Slim na naszym rynku cena tego sprzętu jest szokująca. Przeglądając oferty dużych sklepów z elektroniką, możemy się przekonać, że cena najnowszej konsoli PlayStation 5 Slim to aż 2699 złotych. To naprawdę sporo, biorąc pod uwagę, że wciąż trwają wyprzedaże standardowego PS5, który można kupić w cenie około 2000 złotych. Trzeba przyznać więc, że japońska firma wybrała niezbyt odpowiedni czas na premierę tej nowości.

W najnowszej konsoli PlayStation 5 Slim nie spotkamy się z lepszą wydajnością, solidniejszymi podzespołami, wyższą rozdzielczością czy lepszą grafiką. Właściwie różni się ona od klasycznej konsoli Sony jedynie zmniejszonym gabarytem (o ponad 30%) i większym dyskiem o pojemności 1 TB. Na zmiany w specyfikacji technicznej nie ma co liczyć.

Czy warto zdecydować się na zakup PS5 Slim? To zależy. Jeśli uwielbiacie kupować nowe urządzenia, to oczywiście możecie się na to zdecydować, choć naszym zdaniem jest to mało opłacalne, biorąc pod uwagę ceny pierwszego wariantu PlayStation 5. Można także uzbroić się w cierpliwość: zapewne za jakiś czas ceny PS5 Slim pójdą w dół, ale na to musimy trochę poczekać. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Sony

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *