It’s me, it’s me, it’s me, it’s Realme! Kojarzycie ten dżingiel z reklamy Realme? Wpada w ucho prawda? Logo Realme pojawia się w mediach i blokach reklamowych coraz częściej, ale dla wielu jest to wciąż nieznana firma. Rodzi to oczywiście obawy i pytania. Realme – co to za firma? Czy warto kupić jej telefony? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym tekście.

Realme – jak powstała ta firma?

Chociaż Chiny nie były pierwszym rynkiem, na którym Realme zaczęło działać, to jednak właśnie z tego kraju pochodzą. Firma Realme powstała w maju 2018 roku jako podmarka znanego producenta smartfonów Oppo. Szybko stali się niezależni, za sprawą Li Bingzhong (bardziej znanego jako Sky Li). Sky Li był wiceprezydentem Oppo, który zrezygnował z tej pozycji w celu skupienia się na rozwoju marki Realme.

realme

Jak wielu producentów smartfonów, Realme postawiło sobie za cel produkcję urządzeń w cenach bardziej budżetowych, aczkolwiek oferujących możliwości znane z droższych sprzętów. Mimo to Realme oferuje pełny przegląd urządzeń, nie tylko budżetowych, w dodatku rozgałęzia produkcję w kierunku smartwatchy, opasek sportowych i słuchawek.

Pierwsze sukcesy firmy Realme

W swojej krótkiej historii marka odniosła już kilka sukcesów, które sprawiają, że pytania pokroju: “Realme – co to za firma?” mogą być trochę nie na miejscu.

  • 22.11.2018 Realme było czwartą co do wielkości marką w Indiach, przeskakując Oppo. Przed Realme byli tylko giganci Xiaomi, Samsung i Vivo. Udało się to osiągnąć dzięki pierwszemu na rynku indyjskim telefonie obsługującym 5G i najszybszemu ładowaniu telefonu.
  • Odpowiednio w maju i czerwcu 2019 Realme weszło na rynki chiński i europejski.
 • W sierpniu 2019 odnotowane pierwsze 10 milionów użytkowników.
 • Również w sierpniu Realme zaprezentowało światu prototyp urządzenia z poczwórnym aparatem o rozdzielczości 64 megapikseli.
 • 24 lutego 2020 Realme przedstawiło swojego pierwszego flagowca z obsługą 5G.
 • W sierpniu 2020 Realme sprzedawało swoje urządzenia już w 61 krajach na pięciu kontynentach.
 • W listopadzie 2020 raport sprzedaży smartfonów Counterpoint uznał markę Realme za najszybciej rozwijającą się na świecie. W tym samym raporcie odnotowano sprzedaż 50 milionów telefonów Realme.

W te kilka lat obecności Realme poczyniło ogromny postęp, zdobywając spory udział w rynku w krótkim czasie. Od kwietnia 2020 Realme jest dostępne w Polsce. Oferta Realme rozrosła się także o inne smart urządzenia, której szerzej przedstawimy w dalszej części wpisu.

Dzieje się tak dzięki agresywnej strategii marketingowej i ekspansji. Realme stawia na reklamy trafiające do młodzieży lub tzw. “młodych dorosłych”. Marka jest bardzo popularna wśród wymienionych grup ze względu na dobre rozpoznanie tego, co jest modne. Zdarza im się wypuszczać specjalne edycje swoich telefonów, jak np. edycja Dragonball Z.

Realme – najlepsze modele

Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie: “Realme – co to za firma?”, to przyjrzyjmy się najbardziej popularnym modelom telefonów. Zapewne wiele z nich będzie dziwnie znajomych.

Realme 5

Realme 5
Źródło: Realme

Seria smartfonów Realme 5 to pierwsze modele, jakie znalazły się na rynku. Miały bardziej budżetowe warianty (3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej), jak i wersje bogatsze z odpowiednio 4 GB RAM i 128 GB pamięci. Bazowały na mocnym procesorze Snapdragon 665 AIE. System operacyjny to oczywiście Android, w tym przypadku w wersji 9.0. Nakładka producencka to colorOS 6.0.

Urządzenie wyróżniało się nowym podejściem do robienia zdjęć – telefon miał poczwórny aparat z wbudowaną sztuczną inteligencją i szerokokątnym obiektywem. Całość uzupełniała bateria o pojemności 5000 mAh i ekran LCD 6,5 cala.

Realme 5 miał również inne edycje:

 • Realme 5 Pro – mocniejszy procesor Snapdragon 712 AIE i o dziwo mniejszy ekran – tylko 6,3 cala.
 • Realme 5s – brak większych różnic względem Realme 5.
 • Realme 5i – Odnowiony wariant podstawowego Realme 5, wypuszczony kilka miesięcy po premierze podstawowego modelu. Różnica objawiała się w delikatnie innym designie, przedniej kamerce i niższej cenie.

Realme C3

Realme C3
Źródło: Realme

Realme C3 to model mocno budżetowy, kierowany na rynek indyjski i filipiński. Kamera 12 megapikseli i kamera do selfie 5 megapikseli brzmią już jak mocny archaizm, ale nie jest to problemem, gdy telefon jest odpowiednio wyceniony. Podobnie filmy można nagrywać tylko w Full HD (1920 x 1080) w 30 klatkach na sekundę. Dla odmiany ma baterię o pojemności 5000 mAh, która powinna wystarczyć na długo.

Realme 6

Realme 6
Źródło: Realme

Serią oznaczoną cyfrą “6” Realme postanowiło się pokazać na większej liczbie rynków. Już miesiąc po prezentacji w Indiach zobaczyć ten smartfon mogli mieszkańcy Australii, a następnie Filipin. Dzięki temu ludność kolejnych krajów mogła odpowiedzieć na pytanie z tytułu: “Realme – co to za firma?”.

Realme 6 to mała rewolucja w sferze płynności działania, chociaż nie osiągnięto tego dzięki lepszemu procesorowi lub szybszej pamięci, a dzięki zastosowaniu wyświetlacza IPS LCD o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Płynniejsze odświeżanie ekranu, to płynniejsza obsługa smartfona, swoisty efekt wow, który zauważy każda osoba, nawet totalni laicy. Dodatkowo ekran został pokryty warstwą ochronną w postaci szkła Corning Gorilla Glass 3.

Realme X50 Pro

Realme X50 Pro
Źródło: Realme

Realme X50 Pro to przedstawiciel Realme z naprawdę wysokiej półki. Wyposażony w procesor Snapdragon 865, wyświetlacz Super AMOLED, odświeżanie 90 Hz. Ekran pokryty szkłem ochronnym Corning Gorilla Glass 5. Całość uzupełniona baterią o pojemności 4200 mAh i jeśli wydaje się to niewiele, to do kompletu dostajemy ładowanie o mocy 65W dzięki technologii Super Dart.

Realme 7 Pro

Realme 7 Pro
Źródło: Realme

Udany model Realme 7 Pro to kontynuacja udanych decyzji z wcześniejszego modelu i lepszych rozwiązań z bogatszych telefonów. Mamy tu więc wyświetlacz Super AMOLED, pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3+. Telefon jest napędzany przez procesor Snapdragon 720G. Pojawia się ponownie technologia Super Dart, zapewniająca szybkie ładowanie o mocy 65W baterii o pojemności 4500 mAh.

Realme 8 Pro

Realme 8 Pro
Źródło: Realme

Ósma seria to kontynuacja udanych trendów i rozwoju telefonów marki Realme. Tym razem zaskoczyć może poczwórny aparat 108 megapikseli z 3-krotnym zoomem optycznym. Do bardziej oryginalnych zdjęć został dołączony film poklatkowy gwieździstego nieba, dający naprawdę niesamowity efekt!

Wyświetlacz Super Amoled ma odświeżanie 180 Hz, z jasnością maksymalną o wartości 1000 nitów, co pozwoli na bardzo dobre odwzorowanie kolorów i wyjątkowo dobrą widoczność nawet w najjaśniejsze słoneczne dni!

Realme 9 Pro

Realme 9 Pro
Źródło: Realme

Jak wielu innych producentów, tak i Realme po zachłyśnięciu się możliwością dodawania wielu aparatów i megapikseli postanowiło trochę stonować rozmach i skupić się na jakości, a nie ilości. Realme 9 Pro to tylko potrójny aparat 64 megapiksele, ale nie musicie się bać o jakość tych zdjęć. Podobną zasadę można zobaczyć w kontekście ekranu, gdzie odświeżanie “stanęło” na 120 Hz i w ładowaniu: tutaj technologia Dart to “tylko” moc 33W. W zamian dostaliśmy większą baterię o pojemności 5000 mAh.

Realme 10

Realme 10
Źródło: Realme

Realme 10 to kontynuacja trendu wyciskania największej jakości z dostępnych podzespołów. Procesor został zmieniony na Mediatek Helio G99, aparat to “tylko” 50 megapikseli, odświeżanie ekrany Super AMOLED to 90 Hz. Do kompletu bateria 5000mAh i ładowanie 33W Supervooc. Swoistą nowością może być wysokiej jakości głośnik UltraBoom 200%. Pamiętajcie jednak, żeby nie używać go publicznie!

Realme GT Neo 3T Dragon Ball Z edition

Realme GT Neo 3T Dragon Ball Z edition
Źródło: Realme

Seria Realme GT to seria telefonów do gier, które właśnie podczas grania są w stanie pokazać pełnię swojej mocy. Normalnie to “zwykły” telefon o odświeżaniu 60 Hz, żeby nie marnować baterii. Jednak w tytułowym trybie GT telefon bez problemu przełącza się na 90 lub 120 Hz (w zależności od gry) oraz osiąga jasność 1300 nitów.

Tryb GT 3.0 to niezrównane wrażenia z gry. Płynność działania zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G. Dźwięk usłyszymy dzięki głośnikom stereo, które obsługują standard Dolby Atmos. Dodatkowe wrażenia zapewni silnik Tactical Engine 2.0, który zapewnia wibracje, jak w najlepszych padach do gry.

Całość uzupełnia specjalnie powiększony radiator ze stali nierdzewnej, dla lepszego odprowadzania temperatur i technologia SuperDart o mocy 80W, dzięki której wg producenta 50% baterii naładujemy w 12 minut!

Oczywiście nie można zapomnieć o brandingu wprost z jednej z najbardziej znanych mang na świecie. Dragon Ball jest znany prawie każdemu, więc każdy fan dostanie sprzęt wyglądem nawiązujący do swojego ulubionego tytułu. Więcej na temat samego telefonu Realme GT Neo 3T Dragon Ball Z edition pisaliśmy tutaj. Po takim modelu już nikt nie powinien się zastanawiać co to za firma Realme.

Realme – Akcesoria i inne

Jak już wspomnieliśmy na początku, Realme to nie tylko telefony. Producent smartfonów już w tym momencie ma w swojej ofercie inne rodzaje smart urządzeń.

Słuchawki Realme

Niezależnie od tego, czy preferujecie słuchawki typu buds, czy wygłuszające słuchawki dokanałowe, Realme będzie mieć coś dla was. W ofercie słuchawek Realme znajdziecie:

 • Realme Buds air 3 neo.
 • Realme Buds Q2s.
 • Realme Buds Air 3.
 • Realme Buds Air 2 neo.
 • Realme buds Q2.
 • Realme Buds Air 2.

Zegarki i smartwatche

Kolejna gałąź gadżetów, których można się spodziewać po producencie telefonów. Słuchawki, jak i inteligentne opaski sportowe to dosyć standardowy zestaw, żeby fani marki mogli się bardziej odnaleźć. W ofercie zegarków i smartwatchy Realme znajdziecie:

 • Realme Watch 3.
 • Realme Watch 2 pro.
 • Realme Watch 2.
 • Realme Watch S Pro.
 • Realme Watch S.

Telewizor Realme

Nie da się ukryć, że telewizory mogą już kogoś zaskoczyć. Realme ma w ofercie dwa telewizory:

 • Realme smart tv 32” – podstawowy, niewyróżniający się niczym model.
 • Realme smart tv 4k 50” – ambitny model dla entuzjastów oglądania filmów w wysokiej jakości. Chociaż technologia Dolby Vision, jak i rozdzielczość Ultra HD 4k nie są niczym zaskakującym, tak wbudowana obsługa standardu Dolby Atmos i owszem.

Inne gadżety, by nie pytać co to za firma Realme

Sukces na rynku to nie tylko produkowanie sprzętu o wysokiej jakości. To też rozpoznawalność marki, a tą można budować poprzez oferowanie zestawu innych sprzętów. Z jednej strony fani marki mogą się zaopatrzyć w więcej rzeczy swojej ulubionej firmy, z drugiej poprawia to sytuację wśród społeczeństwa, żeby pytanie rzędu: “Realme – co to za firma?” pojawiało się coraz rzadziej.

Poza wymienionymi wyżej sprzętami Realme oferuje:

 • Realme Pad i Pad mini.
 • Realme Book Prime.
 • Realme Smart Camera.
 • Realme techlife robot vacuum.
 • Realme Smart Scale.
 • Realme Smart TV Stick 4K.
 • Realme Smart Bulb.

Realme – co to za firma? Podsumowanie

Można zrozumieć, czemu pytanie pokroju: “Realme – co to za firma?” pojawiało się w 2020 roku, gdy marka dopiero pojawiała się w Polsce. W tym momencie to już jednak sprawdzona marka ze sporą ofertą i oficjalną dystrybucją więc nie musicie się obawiać.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *