Wydawało by się, że z racji na swoje nieduże wymiary przenośne głośniki Bluetooth nie mogą zbyt wiele zaoferować w zakresie jakości dźwięki i głośności, ale nic bardziej mylnego. Są modele, które aspirują do miana kompaktowych, ale jednocześnie potężnych – jednym z nich jest Teufel Rockster Go, którego mieliśmy okazję dla Was przetestować.

Mieliśmy kiedyś okazję recenzować słuchawki Supreme ON tego samego producenta i byliśmy z nich bardzo zadowoleni. Czy tak było też tym razem? Jak Rockster Go prezentuje się pod kątem jakości wykonania, a także oczywiście dźwięku? Wszystkiego dowiecie się poniżej – zapraszamy do lektury!

Specyfikacja głośnika Teufel Rockster Go

teufel rockster go specyfikacja

Pełna specyfikacja głośnika Teufel Rockster go prezentuje się następująco:

Zakres częstotliwości od/do60 – 20.000 Hz
Głośniki szerokopasmowe2
Średnica głośników50,00 mm
Zasada akustycznajednodrożna
Budowa obudowyzamknięta
Typ bateriilitowo-jonowa
Czas pracy bateriido 12 h
Maksymalny czas ładowania bateriiok. 4,5 h
Wymiary6cm, szerokość 21cm, wysokość 11cm
Waga0,7kg

W opakowaniu znajdują się oczywiście głośnik i przewód ładujący, a także, co ciekawe, specjalny pasek do wygodniejszego przenoszenia Rockstera Go.

caly zestaw

Teufel Rockster Go – cena

Głośnik Teufel Rockster Go można zakupić na stronie internetowej producenta lub w jego sklepie na Allegro. Jego podstawowa cena wynosi 669 złotych.

Producent udziela na sprzęt 24-miesięcznej gwarancji.

Rockstera Go projektowano z myślą o wytrzymałości

Rockster Go nie jest zwykłą prostokątną bryłą – jest ciekawie wyprofilowany, przez co rzuca się w oczy i może się podobać. Zastosowano tutaj dwa przetworniki szerokopasmowe z aluminium, a pomiędzy nimi woofer, na którym mieni się charakterystyczne “T”.

logo teufel rockster go

Głośniki zakryto solidną i (w naszym odczuciu) bardzo ładną warstwą ciemnego materiału. Reszta urządzenia pokryta jest ciemnoszarą gumą (z wyłączeniem czerwonych akcentów). Takie rozwiązanie, plus dodatkowe wzmocnienie rogów, ma gwarantować dużą odporność na uderzenia (głównie chodzi tutaj o przypadkowe upuszczenie głośnika).

Sprzęt spełnia standard wodoszczelność IPX7, co oznacza, że powinien być też odporny na skutki zanurzenia w wodzie na głębokość do 1 metra przez nawet 30 minut. Aż tak go nie katowaliśmy, ale faktycznie jakieś nagłe opady deszczu czy przypadkowe potrącenie kubka z napojem znajdującego się obok głośnika nie powinny mu w jakikolwiek sposób zaszkodzić.

Guma niestety, jak to guma, zbiera kurz, pyłki i wszelkiego rodzaju inne drobne elementy. Dla bardziej pedantycznej osoby mogłoby to być irytujące, bo faktycznie głośnik wymaga dość częstego czyszczenia, żeby dobrze się prezentował.

Z tyłu znajdują się (również gumowe) przyciski zasilania oraz modułu Bluetooth, a także dioda wskazująca poziom naładowania. Na górze zaś play/pause, przyciski do sterowania głośnością oraz przycisk do aktywacji sterowania głosowego.

bok

Port microUSB (przydałby się jednak USB-C) oraz AUX schowano za gumową zaślepką.

porty usb

Pojawił się też gwint do zamocowania np. kamerki GoPro lub statywu.

gwint teufel rockster go

Proste parowanie i obsługa

Teufel Rockster Go to przede wszystkim głośnik bezprzewodowy, ale poza modułem Bluetooth są też dwa inne sposoby na połączenie się z jakimś urządzeniem. Mowa tutaj o złączu Jack 3,5mm, a także USB, co oznacza, że można zastosować Rockstera Go jako swego rodzaju zewnętrzną kartę dźwiękową np. dla laptopa.

Parowanie głośnika ze smartfonem przez Bluetooth to kwestia kilku chwil. Wystarczy przytrzymać przycisk na obudowie, aby wprowadzić urządzenie w tryb parowania, a powinien pojawić się na liście dostępnych sprzętów na telefonie.

Przyciski zasilania oraz Bluetooth są podświetlane, co powinno ułatwić odnalezienie ich np. podczas wieczornej imprezy w plenerze. Przyciski głośności czy zmiany piosenki już podświetlane nie są, a szkoda.

gorne przyciski

Oczywiście, sterować muzyką można też bezpośrednio ze smartfona czy laptopa, nie trzeba tego robić za pośrednictwem głośnika. Producent deklaruje zasięg na 10 metrów i rzeczywiście na otwartej przestrzeni mniej więcej tyle on wynosi, więc nie trzeba wcale warować w pobliżu głośnika, aby sterować dźwiękiem.

Niepozorny, a potężny

Jak już wspomnieliśmy, Go zaopatrzono w dwa przetworniki szerokopasmowe. Do tego posiada membranę pasywną i wzmacniacz Class D. Z innych czysto technicznych spraw warto wspomnieć o obsłudze kodeka aptX oraz specjalną technologię Dynamore, stworzoną przez samą firmę Teufel, która ma w teorii poszerzać sygnał stereo.

Jak to wszystko przekłada się na rzeczywistą jakość dźwięku? Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze (przy uwzględnieniu ograniczeń wynikających z rozmiarów sprzętu, a także jego półki cenowej).

Niskie, średnie i wysokie tony są pokryte równie dobrze, a bas – stosunkowo głęboki. Jak na tak niewielki głośnik, maksymalna głośność robi wrażenie, a wraz z podgłaśnianiem Go dźwięk nie traci odczuwalnie na jakości (w zasadzie dopiero przy 100% głośności czuć jakieś zniekształcenia).

przod rockster go

Rockster Go posiada funkcję synchronizacji dźwięku z ruchem warg w filmach. Zdaje się to faktycznie działać nieźle i lag jest ledwo dostrzegalny, aczkolwiek to raczej ciekawostka – jego głównym zastosowaniem jest oczywiście odtwarzanie muzyki.

Jeśli ktoś ma ochotę, może sparować ze sobą dwa głośniki Rockster Go, aby grały synchronicznie – my testowaliśmy tylko jedną sztukę, więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak sprawdza się to w rzeczywistości. Biorąc jednak pod uwagę moc pojedynczego głośnika, można ryzykować stwierdzenie, że taka para powinna pozwolić obsłużyć już nawet średnich rozmiarów imprezę.

Jest mikrofon (i obsługa asystentów głosowych)!

Teufel Rockster Go został wyposażony w zestaw głośnomówiący, zadbano także o kompatybilność z systemami Google Home oraz Amazon Echo. W praktyce oznacza to, za pośrednictwem głośnika można normalnie prowadzić rozmowy telefoniczne, a także wydawać polecenia asystentom głosowym.

Jakość mikrofonu nie jest powalająca, ale do podstawowych zastosowań jak najbardziej wystarczy – rozmówcy nie powinni mieć problemu ze zrozumieniem, co się do nich mówi (asystenci głosowi zresztą też nie).

Akumulator spokojnie przetrwa całonocną imprezę

Teufel wskazuje na czas działania na jednym naładowaniu do 12h na średniej głośności. Realnie podczas imprezy, gdzie jednak średnia głośność może okazać się zbyt niska, należy spodziewać się, że głośnik wytrzyma około 8, w porywach do 10 godzin.

To wciąż bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że urządzenie do pełna ładuje się około 4,5 godziny. W razie czego, jeśli jest w pobliżu jakieś gniazdko (czy w plenerze – przedłużacz), można podłączyć sprzęt i dalej go używać w czasie ładowania.

Recenzja głośnika Teufel Rockster Go – podsumowanie

Kompaktowe głośniki oznaczają zwykle kompromis między ergonomicznością a jakością dźwięku. Nie da się tego w całości uniknąć, natomiast Teufel Rockster Go wyciska co może ze swoich komponentów i w efekcie mimo niewielkich rozmiarów jest całkiem potężny. To nie tylko świetny gadżet do samodzielnego słuchania muzyki dla relaksu, ale też do nagłośnienia niedużej imprezy w plenerze czy domówki.

Takie kwestie, jak dość długi czas pracy na baterii (wynoszący nawet kilkanaście godzin), a także ciekawe, nowoczesne rozwiązania (system głośnomówiący, obsługa asystentów głosowych) oraz solidne wykonanie sprawiają, że tym tym bardziej warto się nim zainteresować.

Jedyne wady, jakie można wskazać, są dość prozaiczne. Dotyczą materiału wykonania (guma dobrze chroni przez zabezpieczeniami i wodą, ale zbiera wszelkiego rodzaju pyłki) oraz portu ładowania (USB-C to lepsza opcja niż microUSB – w nowszych modelach Teufela na szczęście USB-C jest już stosowane). Jeśli komuś te dwa aspekty nie przeszkadzają, Rockster Go będzie dla niego strzałem w dziesiątkę.

Ocena - 🌕🌕🌕🌕🌗

Zalety

  • dobra jakość dźwięku i głośność
  • solidne, przemyślane wykonanie
  • długi czas pracy na baterii
  • system głośnomówiący (i wsparcie dla asystentów głosowych)

Wady

  • port microUSB zamiast USB-C
  • trudny do utrzymania w czystości

WARTO PRZECZYTAĆ:

mini wieża ranking Mini wieża ranking – najlepsze modele dla wymagających
Choć coraz częściej ulubionej muzyki słucha się na sprzęcie przenośnym, to jednak miniwieże wciąż są doceniane przez wielu użytkowników. Ich wymiary są niewielkie, dzięki czemu
recenzja teufel supreme on Recenzja Teufel SUPREME ON – słuchawek bezprzewodowych klasy premium
W zeszłym tygodniu poinformowaliśmy Was o premierze nowych słuchawek bezprzewodowych i zapowiadaliśmy, że niedługo na portalu pojawi się ich test. Stałych czytelników nie powinna więc
supreme on Zaprezentowano Teufel SUPREME ON – nowe słuchawki bezprzewodowe z funkcją współdzielenia muzyki
Zaprezentowano właśnie nowe słuchawki Bluetooth – Teufel SUPEREME ON. Jak deklaruje producent, model ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów, a użytkownicy mogą spodziewać się
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *