Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Nowy telewizor zapowiedziany przez Samsunga robi wrażenie. Ma 110 cali i wykorzystuje technologię MicroLED, której większość osób może nie kojarzyć, ponieważ dotychczas dostępna była tylko w telewizorach produkowanych w bardzo limitowanych ilościach, dla osób bardzo bogatych. Ten monitor też pewnie będzie kosztował małą fortunę (Samsung nie podał jeszcze ceny), ale będzie znacznie łatwiej dostępny.

Nowy monitor już można zamówić w przedsprzedaży… w Korei

Koreańczycy już teraz mogą kupować ten telewizor w przedsprzedaży, a reszta świata będzie miała taką możliwość w pierwszym kwartale 2021 roku. Jak wspomnieliśmy powyżej, cena tego sprzętu nie jest znana, ale z pewnością nie będzie niska.

Zastosowana technologia MicroLED (którą można w skrócie opisać jako ulepszony OLED) sprawi, że może to być najdroższy dostępny w bezpośredniej sprzedaży telewizor Samsunga. Imponuje współczynnik screen-to-body na poziomie 99.99%, co oznacza, że telewizor ten jest praktycznie bezramkowy. Jednocześnie posiada wbudowane głośniki.

MicroLED

Jakość obrazu ma być nieziemska

Samsung bardzo zachwala jakość obrazu w swoim nowym telewizorze. Ciężko się spodziewać czegokolwiek innego, natomiast, jeśli będzie on zgodny z zapowiedzią, szykuje się bardzo ciekawy kawałek elektroniki

110-calowy MicroLED wykorzystuje mikrometryczne diody LED, aby wyeliminować podświetlenie i filtry kolorów używane w konwencjonalnych wyświetlaczach.Zamiast tego jest samoświecący – wytwarza światło i kolor z własnych struktur pikseli.

Wyraża 100 procent gamy kolorów DCI i Adobe RGB i precyzyjnie wyświetla obrazy o szerokiej gamie kolorów wykonane wysokiej klasy lustrzankami cyfrowymi. Zapewnia to oszałamiające, realistyczne kolory i dokładną jasność dzięki rozdzielczości 4K i 8 milionom pikseli wyświetlacza. – Samsung

Producent szacuje wytrzymałość telewizora na około 100 000 godzin oglądania. W przeciwieństwie do tradycyjnych OLED-ów, MicroLED-y nie mogą się wypalić i powinny służyć dłużej. Warto wspomnieć, że ten telewizor będzie swego rodzaju modelem testowym – Samsung ma w planach wprowadzić do sprzedaży także inne, mniejsze modele wykorzystujące technologię MicroLED.

Niewątpliwie będą one dużo droższe niż klasyczne telewizory o podobnej przekątnej, ale z pewnością będą bliżej zasięgu finansowego typowej rodziny niż omawiany w tym artykule telewizor 110-calowy.

Podoba Wam się ten nowy produkt Samsunga? Chcielibyście go wypróbować? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.