Sea of Thieves, inspirowane wyraźnie Piratami z Karaibów, powstało już po minięciu największego szału na morskie opowieści – a mimo tego (i mimo dość kontrowersyjnego startu) udało mu się odnieść duży sukces. To ciekawa pozycja, z którą powinni się zapoznać przede wszystkim właśnie fani pirackich klimatów, ale też ogółem gier kooperacyjnych/multiplayerowych, w których gracz przemierza otwarty świat i toczy potyczki z innymi osobami.

W odróżnieniu od wielu innych gier multiplayer nie mamy tu jednak do czynienia z grą darmową (chyba, że ktoś ma wykupioną subskrypcję Xbox Game Pass). Oznacza to, że, jeśli kupimy ją, a następnie okaże się, że nie możemy w nią zagrać, ponieważ nasz sprzęt nie spełnia wymagań Sea of Thieves, stracimy pieniądze (względnie będziemy musieli walczyć ze Steamem o ich zwrot). Wymagania minimalne i zalecane zebraliśmy dla Was poniżej, aby pomóc w uniknięciu tego typu sytuacji!

Wymagania Sea of Thieves na PC

Sea of Thieves jest po pierwsze grą wydaną już dość dawno, a po drugą pomyślaną również pod kątem bardziej casualowych graczy. Nie postawiono tutaj na fotorealistyczną grafikę, a coś prostszego, a jednocześnie miłego dla oka. W rezultacie otrzymaliśmy tytuł o stosunkowo niskich (w porównaniu do gier, które wyszły w kilku ostatnich latach) wymaganiach sprzętowych, zwłaszcza tych minimalnych.

W przypadku Sea of Thieves wymagania sprzętowe na PC odgrywają bardzo istotną rolę – w końcu mówimy tutaj o grze sieciowej. Może nie jest ona aż tak dynamiczna, jak strzelanki, ale mimo wszystko refleks jest kluczowy. Wszelkie opóźnienia czy innego typu problemy techniczne mogą oznaczać znaczne utrudnienia w wyjściu obronną ręką ze starć z innymi graczami. Z tego względu spełnianie co najmniej wymagań minimalnych, a optymalnie również i tych zalecanych, jest niezbędne, aby komfortowo grać i odnosić sukcesy.

wymagania sprzetowe sea of thieves
Źródło: Xbox Game Studios

Wymagania minimalne

Wymagania minimalne Sea of Thieves opracowane przez twórców:

System operacyjny Windows 10
Procesor Intel Q9450 @ 2.6GHz lub AMD Phenom II X6 @ 3.3 GHz
Pamięć RAM 4 GB
Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 650 or AMD Radeon 7750
DirectX Wersja 11
Miejsce na dysku 50 GB dostępnej przestrzeni

Jak widać, naprawdę nie jest źle – minimalna pamięć RAM na poziomie 4GB to obecnie dość rzadki widok, również w zakresie procesora i karty graficznej trudno nazwać te wymagania za wygórowane.

Wymagania zalecane

Wymagania zalecane Sea of Thieves wyglądają następująco:

System operacyjny Windows 10
Procesor Intel i5 4690 @ 3.5GHz or AMD FX-8150 @ 3.6 GHz
Pamięć 8 GB RAM
Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 770 or AMD Radeon R9 380x
DirectX Wersja 11
Miejsce na dysku 50 GB dostępnej przestrzeni

Powyższe wymagania zalecane w przypadku wielu nowszych gier mogłyby być równe (albo nawet niższe) ich wymaganiom minimalnym, tak więc wiele PC-tów/laptopów powinno bez większego problemu je spełnić i cieszyć się najwyższymi ustawieniami grafiki.

Sea of Thieves – co warto wiedzieć przed zakupem?

Sea of Thieves zadebiutowało 20 marca 2018 roku na Windowsie oraz Xboxie One, natomiast 10 listopada 2020 roku gra pojawiła się na konsolach Microsoftu najnowszej generacji: Xboxie Series X | S. Pierwotnie gra spotkała się z dość mieszanym odbiorem: pewne aspekty były chwalone przez graczy i krytyków (np. mechanika potyczek między statkami), ale narzekano m.in. na niewielką zawartość contentu.

Wersja na PC została na Metacriticu oceniona na 67/100 przez krytyków, a przez graczy na 4.8/10. Auć. Warto jednak zaznaczyć, że od tego czasu minęło sporo lat, twórcy udostępnili graczom wiele aktualizacji, w tym kilka całkiem sporych, i odczucia graczy wydają się w związku z tym znacznie bardziej pozytywne. Recenzje recenzjami, ale dla twórców i wydawców również bardzo ważne są kwestie finansowe. Tutaj definitywnie nie można mówić o rozczarowaniu – tylko do czerwca 2022 w tytuł zagrało ponad 30 milionów graczy, a nie mówimy tutaj przecież o grze darmowej.

Aktualnie szukając gry na Steamie, można znaleźć ją pod nazwą “Sea of Thieves 2023 Edition”. Czym w praktyce jest wersja 2023? To nic innego, jak zestaw zawierający podstaową grę Sea of Thieves, plus całą dotychczasową zawartość dodatkową i bonus w postaci 10 000 sztuk złota (wewnątrzgrowej waluty) oraz kolekcji przedmiotów kosmetycznych Łowcy (w skład której wchodzą kordelas, pistolet, kompas, kapelusz, kurtka oraz żagle).

sea of thieves wymagania pc
Źródło: Xbox Game Studios

Sea of Thieves wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania Sea of Thieves nie powinny budzić w graczach szczególnego przerażenia. Chociaż wciąż jest rozwijana, to nie da się ukryć, że jest to gra nie pierwszej daty. Dzięki przyjętemu komiksowemu stylowi graficznemu nie zestarzała się jednak źle, a jednocześnie można ją odpalić także na mniej wydajnych czy starszych urządzeniach (komputerach, laptopach gamingowych).

Co dla niektórych może być dość istotne, tytuł ten jest także dostępny w ramach usługi Xbox Cloud Gaming, a więc, jeśli ma się wystarczająco szybki Internet, nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać w niego również np. na laptopie biznesowym, który mimo wszystko by sobie z nim nie poradził. Usługa ta jednak wiąże się z dodatkową opłatą.

Nie zaszkodzi też dodać, że Sea of Thieves pojawiło się swego czasu w naszym materiale, w którym wymienialiśmy najlepsze gry kooperacyjne w Xbox Game Pass – jeśli chcielibyście poznać więcej podobnych gier (tj. w zakresie trybu kooperacyjnego, a niekoniecznie pirackiej tematyki), koniecznie się z nim zapoznajcie. Dajcie też znać w komentarzach, jakie inne tematy chcielibyście, abyśmy poruszyli w następnych artykułach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *