Chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Sony, wiemy, że rozpoczęły się testy nowej usługi streamingowej, która ma pozwalać grać w chmurze w rozdzielczości aż 4K!

Czym jest nowa usługa Sony?

Z twittów x-ów pojawiających się w internecie, wiemy, że losowo wybrani użytkownicy konsoli PS 5 dostali zaproszenia do testów nowej usługi. Najprawdopodobniej grono użytkowników zostało zawężone do osób posiadających wykupiony dostęp do usługi PlayStation Plus Premium, więc jeśli nie dostaliście zaproszenia, to może być właśnie ta kwestia.

Zaznaczmy jednak: nikt również nie potwierdził, że mając wykupiony pakiet premium, na pewno otrzymacie dostęp do beta testów, więc nie spieszcie się z zakupem i zaczekajcie na oficjalne stanowisko Sony.

Rzeczniczka prasowa Sony Mary Taing nabrała na razie wody w usta, mówiąc, że na ten moment firma nie ma żadnych nowych szczegółów, którymi mogłaby się podzielić. Pierwsza zapowiedź nowej usługi Sony pojawiła się jednak w czerwcu, kiedy z firmy napłynęła następująca wiadomość:

Nie możemy się doczekać, aby udostępnić więcej szczegółów, gdy będziemy gotowi, w tym potencjalną datę premiery. [Test obejmie] tytuły PS5 z katalogu gier Playstation Plus i wersji próbnych gier, a także obsługiwane cyfrowe tytuły PS5, które posiadają gracze.

Z doniesień internautów, którym udało się wykorzystać kod i dostać do testów wiemy, że dostępna lista gier to: God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West, Fortnite, Fall Guys, Destiny 2, Returnal, Demon’s Souls, Death Stranding, Sackboy A Big Adventure, Destruction All Stars, Fall Guys oraz dema Resident Evil Village i Demon Slayer.

Co łączy nową usługę streamingową z handheldem Project Q?

Czego jeszcze nie wiemy? Czy tytułowe 4K to rozdzielczość gry samej w sobie, czy tylko obrazu wyświetlanego na urządzeniu docelowym? Chociaż w teorii różnica jest niewielka, to pod względem technicznym jest to bardzo ciekawa kwestia: przesyłanie wysokiej jakości obrazu w 60 klatkach na sekundę to spore wyzwanie. Stąd serwisy streamingowe raczej starały się bardziej kompresować gry, a serwisy pokroju Geforce Now lub niedostępny już Google Stadia oferowały streaming w 4K za dodatkową wyższą opłatą.

Niewiadomych jest sporo: jak już to napisaliśmy, nie znamy dokładnych danych technicznych, chociaż oficjalne stanowisko Sony powinno pojawić się już niedługo. Nie wiemy, czy będzie to osobna (płatna) usługa, czy może kolejny element (lub kolejny próg) PlayStation Plus.

Jest jeszcze jedna duża niewiadoma: co łączy nową usługę streamingu z nowym handheldem? Nie tak dawno temu Sony oficjalnie zapowiedziało nowego handhelda. Project Q nie jest pełnoprawną konsolą przenośną, a urządzeniem, które ma służyć do grania w chmurze. Wydaje się możliwe, że testy nowej usługi mogą być wczesną fazą testowania streamingu, który docelowo będzie obsługiwał nową konsolę.

Co sądzicie o nowej usłudze Sony? Czy ktoś z was otrzymał już dostęp do beta testów? Pochwalcie się w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

PlayStation Vita 2 PlayStation Vita 2 jest w produkcji? Ponoć będzie współpracować z PS6!
Chociaż dla niektórych może to być niemałym zaskoczeniem, to okazuje się, że Sony intensywnie pracuje nad PlayStation Vita 2. To niespodzianka, ponieważ mogłoby się wydawać,
Kiedy będzie PS5? [AKTUALIZACJA] Kiedy będzie PS5? Już wiemy! Data premiery i specyfikacja
Pytanie o treści “kiedy będzie PS5?” pada wśród graczy bardzo często już od dłuższego czasu. PlayStation 4 to oczywiście wciąż bardzo lubiana i popularna konsola,
the last of us part 2 remastered Premiera The Last of Us Part 2 Remastered (PS5) już dzisiaj!
Z niektórymi grami tak jest, że czujemy do nich dużą sympatię, nawet jeśli od premiery minęło już sporo czasu. Jednym z takich tytułów z pewnością
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *