Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

W 2018 roku ogromną furorę zrobił (i udowodnił, że gry single player bez mikrotransakcji mają rację bytu) Spider-Man na PS4. Nic więc dziwnego, że Sony nie chce na tym jednym tytule poprzestawać. Zapowiedziano już kolejną odsłonę serii. Nosi ona nazwę Spider-Man: Miles Morales i zapowiada się naprawdę znakomicie.

Poniżej zebraliśmy dla Was informacje m.in. na temat daty jej premiery, długości, głównej osi fabularnej i kwestii technicznych. Nie mogło zabraknąć także trailera. Wiemy już również, jak będzie wyglądało pudełko z grą.

Spider-Man: Miles Morales – data premiery

Nie ma jeszcze oficjalnej, konkretnej daty premiery. Wiemy jedynie, że Spider-Man: Miles Morales będzie miał premierę w okresie świątecznym 2020 roku. Wiele osób spodziewa się, że tytuł ten zadebiutuje wraz z konsolą PS5. Jest to dalece prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że termin debiutu konsoli nowej generacji od Sony również ustalono na “okres świąteczny 2020”. Najprawdopodobniej będzie to listopad, tak więc nie będziemy musieli już długo czekać.

Nie wiadomo, czy Miles Morales pojawi się także na PS4 – jest szansa, że tak się nie stanie. Po części z uwagi na zastosowanie wielu nowinek technologicznych, obecnych tylko w najnowszej generacji konsol (więcej na ten temat później), ale też dlatego, że dostępność nowego Spider-Mana tylko na PS5 może pobudzić sprzedaż nowej konsoli.

Spider-Man z 2018 roku sprzedał się w powalających 13 milionach egzemplarzy, a biorąc pod uwagę bardzo pozytywne opinie, jakie zebrał, wiele osób z pewnością chętnie zagra także w kontynuację. Fakt, że będzie być może dostępna tylko na PlayStation 5 sam w sobie zapewne nie skłoni niechętnych do zakupu całkiem nowej konsoli, ale może skłonić tych, którzy to planują, do dokonania zakupu szybciej.

Miles Morales będzie krótszym sequelem do Spider-Mana

Kiedy Spider-Man: Miles Morales został ujawniony światu, z początku istniały pewne wątpliwości. Niektórzy sądzili, że gra ta będzie tylko rozszerzeniem bądź DLC do Spider-Mana z 2018 roku. Studio szybko potwierdziło jednak, że Miles Morales to zupełnie osobny tytuł, będący pełnoprawnym sequelem do Spider-Mana. Jego protagonistą będzie jednak nie Peter Parker, a tytułowy Miles Morales, którego mogliśmy już poznać w poprzedniej odsłonie.

Jednocześnie, chociaż będzie to pełnoprawny tytuł, będzie on krótszy od gry sprzed dwóch lat. Wynika to z faktu, że twórcy mieli znacznie mniej czasu, aby go stworzyć. Możemy się spodziewać, że przejście kampanii zajmie przeciętnemu graczowi nie kilkadziesiąt godzin, a raczej kilkanaście.

spider man miles morales

Akcja gry znów będzie rozgrywała się w Nowym Jorku, więc wizualnie prawdopodobnie nie będzie dużo niespodzianek. Rozpocznie się ona mniej więcej rok po wydarzeniach z części pierwszej, w okresie świątecznym. Nie wiadomo, kto będzie tym razem naszym głównym przeciwnikiem, nie znamy też szczegółów odnośnie do fabuły.

Możemy mniemać, że niewątpliwie sporą część kampanii zajmą wątki związane z trudnymi początkami Milesa w świecie superbohaterstwa i tym, jak będzie sobie on radził z nowymi mocami. Jest to pewne odświeżenie, biorąc pod uwagę, że w tytule z 2018 roku wchodziliśmy w buty Petera, który już był Spider-Manem od dłuższego czasu i miał w tym spore doświadczenie.

Spider-Man: Miles Morales – trailer

Zaprezentowano już krótki, półtora minutowy zwiastun gry. Umieszczono w nim wiele różnorodnych, kilkusekundowych ujęć z różnych momentów gry – zarówno tych spokojniejszych, jak i scen akcji. Możecie obejrzeć go poniżej.

Dlaczego Miles, a nie Peter?

Mówiąc o Peterze – nie wiadomo, czy oryginalny Spider-Man pojawi się w grze, ale zapewne możemy liczyć na jakieś niewielkie cameo, a może nawet większą rolę. Warto przy tym przypomnieć, że prędzej czy później pojawi się też kolejna pełnowymiarowa gra właśnie o dalszych przygodach Petera Parkera.

Jest bardzo prawdopodobne, że w jej przypadku studio nie chciało ograniczać się do tylko kilkunastogodzinnej kampanii, a tylko taka była możliwa przy założeniu premiery w okolicach debiutu PS5, więc dlatego powstał Spider-Man: Miles Morales.

Co trzeba wiedzieć o głównym bohaterze?

Miles Morales to stosunkowo świeża postać w świecie Marvela. Jej korzenie sięgają 2008 roku, kiedy to zaczęto pracować nad konceptem czarnoskórego Spider-Mana w związku z kandydaturą Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie Miles zadebiutował w komiksach dopiero w 2011 roku. Od tego czasu doczekał się głównej roli w filmie animowanym Spider-Man: Into the Spider-Verse, pojawił się też w grze Spider-Man z 2018 roku.

Kim jest Miles Morales? Jest to młody chłopak, z którym zaprzyjaźnia się Peter Parker, a który również uzyskał specjalne moce po ugryzieniu przez pająka. Między Peterem a Milesem występuje jednak sporo różnic – w zakresie wieku i doświadczenia, ale nie tylko.

Miles jest bowiem początkującym superbohaterem, a w growym uniwersum Peter jest już niemal weteranem. Podobnie jak Peter, Miles może śmigać po mieście na pajęczynach i wspinać się na budynkach, ale ma także swoje unikalne moce – niewidzialność, a także specjalny atak trujący.

miles morales

Będzie m.in. ray-tracing i 4K w 60 klatkach na sekundę

Studio Insominiac zapowiedziało, że Spider-Man: Miles Morale będzie grywalny w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę w specjalnym “Performance Mode”. Będzie to tryb opcjonalny, a więc możliwy do wyłączenia. Możliwe, że domyślnie będzie wyłączony i będzie trzeba przełączyć się na niego w ustawieniach gry.

Trzeba przyznać, że GIF, którego studio dołączyło do informacji o takiej wydajności wygląda naprawdę świetnie i wiele osób zapewne nie może się już doczekać, aby zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądało w rzeczywistości.

60 klatek na sekundę w 4K to jeszcze nie wszystko. Wiemy już, że w grze zostaną wykorzystane takie funkcjonalności, jak ray-tracing czy nowe możliwości sterowania dostarczone przez innowacyjny kontroler DualSense. Pojawi się także audio 3D, a gra ma się ładować niemal błyskawicznie.

Spider-Man: Miles Morales – pudełko

Sony zdecydowało się już zaprezentować, jak będzie wyglądało pudełko z grą (a tym samym także, jak ogólnie będą wyglądały pudełka gier na PlayStation 5). Na okładce znajduje się, jak można się było spodziewać, główny bohater w stroju Spider-Mana. Nie jest to pudełko szczególnie imponujące wizualnie, ale ciężko mu też coś zarzucić.

Ciekawym elementem jest widoczne na dole po prawej stronie logo PlayStation Studios, które zastąpiło jakiś czas temu Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Sami zobaczcie, jak pudełko się prezentujcie i oceńcie, czy spełnia ono wasze oczekiwania.

spider-man miles morales pudełkoPodsumowanie

Spider-Man: Miles Morales zapowiada się jako ciekawa, acz stosunkowo krótka singlowa przygoda, która powinna spodobać się fanom Spider-Mana z 2018 roku. Jednocześnie będzie ona zapewne jedynie smaczną przystawką przed daniem głównym, którego możemy spodziewać się prawdopodobnie najwcześniej za kilka lat, a mianowicie kolejną odsłoną przygód Petera Parkera.

Czy Spider-Man: Miles Morales jest na Waszej liście zakupowej, a może to, co dotychczas dowiedzieliśmy się na temat tego tytułu, nie wzbudziło Waszego entuzjazmu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *